VYBERTE SI REGION

REGINA HELLOVÁ

Regina Hellová / Náchodský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Ptačí chřipka zatím chovy neohrozila

Královéhradecko - První případ ptačí chřipky v kraji, který se ve středu potvrdil u uhynulého volně žijícího kačera z rybníka na okraji Náchoda, rozvířil obavy chovatelů drůbeže v okolí. Bojí se, aby nepřišli o drůbež, přestože je minimálně týden zavřená v kurnících.

Potvrzeno. Kachna měla ptačí chřipku

Královéhradecko  - Uhynulá kachna, kterou v neděli vylovili hasiči z rybníka na okraji Náchoda, měla ptačí chřipku. Potvrdil to dnes 18. ledna ředitel Krajské veterinární správy Aleš Hantsch. Jedná se o první případ aviární influenzy v Královéhradeckém kraji.

Poláci utratili drůbež. Kvůli ptačí chřipce

Náchodsko/Kudowa Zdrój /FOTO/ -  Muži v ochranných oblecích, zápach dezinfekce a lidé odevzdávající svou drůbež k likvidaci. Tak to včera vypadalo v polském městečku Kudowa Zdrój v těsném sousedství Náchoda. Převážně slepice se usmrcovaly z preventivních důvodů, jelikož se na jedné farmě v okolí v uplynulém týdnu potvrdil virus ptačí chřipky.

Ptačí chřipku od kraje dělí jen kilometr. Udeřila v Polsku

Královéhradecko  - Jen pouhý jeden kilometr od českých hranic s Polskem udeřila ptačí chřipka. Některé obce v Královéhradeckém kraji proto „spadly" do ochranného pásma a další do pásma dozoru.

Sněžení komplikovalo řidičům život, kamiony blokovaly dopravu

Náchodsko - Večerní sněžení 11. ledna komplikovalo dopravní situaci hlavně kamionům na silnici před Náchodem a silnici u Nového Města nad Metují. V kopcích to začalo těžkým nákladním automobilům ujíždět a měly velké potíže se dostat na horizont. V pozdních nočních hodinách, kdy na Náchodsku hustě sněžilo a foukal vítr, dopravní hlídky monitorovaly situaci a v těchto problémových místech regulovaly provoz.

Vlci na Broumovsku hledají potravu v lesích

Broumovsko - Vlci, kteří se před více než rokem usadili na Broumovsku a vyvedli zde mladé, poslední dobou zřejmě „sekají latinu". „Za uplynulé tři měsíce nám nikdo nehlásil škody na hospodářských zvířatech," řekl Petr Kuna z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR, Správy CHKO Broumovsko.

Řidička časně ráno zablokovala kruhový objezd. Došel jí benzín

Náchod - Kuriózní dopravní situaci řešili v pátek 6. ledna brzy ráno policisté v Náchodě na kruhovém objezdu v Pražské ulici.

V Bučnici zatuhlo na minus 29,5 °C

Náchodsko - V sobotu krátce po osmé hodině ráno klesla rtuť teploměru nejníže na meteostanici v Bučnici, která leží mezi Adršpachem a Teplicemi nad Metují. Čidlo umístěné ve výzkumném objektu vodohospodářského ústavu nahlásilo teplotu minus 29,5 stupňů Celsia.

Auto přejelo nohu ležícímu chodci

Náchodsko - První lednová nehoda na Náchodsku se stala jen necelou hodinu po půlnoci v obci Starkoč u Vysokova. „Dosud neznámý řidič osobního auta přejel nohu třiasedmdesátiletému muži, který v době nehody ležel na vozovce," informovala o nešťastné události mluvčí policie Eva Prachařová.

Silvestr je tady! Vydejte se k řece s otužilci, k Čertově skále či do pevnosti

Náchodsko - Silvestrovská zábava nemusí být závislá jen na množství vypitého alkoholu. Legrace může začít už od rána a trvat po celý den. Zkuste se třeba ponořit do ledové řeky Metuje, vyšlápnout si k Čertově skále, sjet kopec na čemkoliv v přestrojení a na vlastní nebezpečí, vyrazit do kina nebo obdivovat ukázky střelby z kasematních a polních kanónů.

Náchod má historicky nejvyšší rozpočet

Náchod - Město Náchod bude mít v příštím roce první historicky nejvyšší rozpočet, který počítá s příjmy a výdaji ve shodné výši přes 510 milionů korun. Investovat by se mělo za více než 225 milionů korun.

Dárek pro pacienty. Pohodlí jim zajistí nové postele

Náchod - Pacienti i personál náchodské nemocnice se dočkali příjemného vánočního dárku. Tím je 210 nových lůžek včetně matrací a 194 nočních stolků. Toto moderní a funkční vybavení pokojů přinese větší komfort i pohodlí. Letité vyřazené postele nemocnice nabízí zájemcům k zakoupení.

Dobrotety darovaly pelíšky pro miminka

Náchod - Pelíšky pro novorozence a předčasně narozené děti přivezly v tomto adventním čase do náchodské nemocnice krajská Dobroteta Eva Kolářová společně se zástupkyní maminek z náchodského Mateřského centra Hopsáček.

Koncert Jitky Zelenkové potěšil i pomáhal

Náchod – Sametový hlas nestárnoucí zpěvačky Jitky Zelenkové se před několika dny nesl náchodským městským divadlem.

Zámecký medvěd Ludvík marodí s nohou

Náchod - Medvědi hnědí, Dáša a Ludvík, obývají původní hradní příkop náchodského zámku už téměř čtvrt století. Ročně k nim zavítají tisíce turistů, kteří při poznávání historie vítají i milou podívanou na dva spokojené chlupáče. Jednomu z nich, Ludvíkovi, však poslední dobou není nejlépe a potřebuje veterinární péči. Na jaře ho čeká uspání a podrobné vyšetření.

Právě jsme se narodili - prosinec 2016

Náchodsko /FOTO/ - Vítáme nová miminka na Náchodsku. Podívejte se na fotogalerii novorozenců, kteří v poslední době přišli na svět. Šťastným rodičům gratulujeme. Přečtěte si podmínky a pravidla soutěže.

Lidé zapomněli na vánoční shon a zazpívali si spolu koledy

Náchod /FOTO/ - Ve vstupní hale Městské knihovny v Náchodě se dnes, v podvečer 14. prosince, zpívaly tradiční vánoční melodie.  Příchozí se připojili už k šestému ročníku akce Česko zpívá koledy.  

Zpěv koled se ponese také Náchodskem

Náchodsko - V jeden okamžik, dnes 14. prosince v 18.00 hodin, se na stovkách míst rozezní několik koled, které mezi sebou propojí lidi z celé České republiky i ze zahraničí. Společně se naladíme na notu blížících se Vánoc, odpočineme si od každodenního shonu, uklízení, pečení cukroví i shánění dárků.

Kyselka v Bělovsi se zatím pít nesmí. Průzkumné vrty jsou uzavřené

Náchod - Náchodští sice už vědí, že se hluboko pod povrchem země nedaleko bývalých běloveských lázní potvrdil nález minerální vody, na osvěžující kyselku si však budou muset ještě několik měsíců počkat. Odebrané vzorky postupně zhodnotí odborníci v laboratoři.

Koledy spojí celé Česko, zpívat se bude i na Náchodsku

Náchodsko - Projekt Česko zpívá koledy, při kterém se společně naladíme na notu Vánoc, se rychle blíží. Už ve středu 14. prosince od 18 hodin se sejdou lidé na mnoha místech nejen naší republiky, ale i v zahraničí.

Nové logo Náchoda budí emoce

Náchod - Nové logo města Náchoda vyvolalo na internetu a sociálních sítích řadu emotivních reakcí. Mnozí nemohou rozdýchat, že za něj město zaplatilo téměř 150 tisíc korun a tvrdí, že je ve veřejně dostupné infobance k dispozici v přepočtu za necelých 130 korun. Jiní poukazují na podobnost počátečního písmena N se značkou Nespresso a další toto písmeno otáčejí o devadesát stupňů a třetí nejlidnatější město v kraji přejmenovávají na Záchod.

Zvonkohra ruší úředníky při práci

Náchod - Nadšení z nové unikátní zvonkohry, kterou vedení města věnovalo před několika dny občanům jako vánoční dárek, nesdílejí zdaleka všichni. Zaměstnanci Okresní správy sociálního zabezpečení (OSSZ), jejichž okna kanceláří směřují přímo ke zvonkohře, si už došlápli na městský úřad. Zvonkohra jim vadí. Dokonce prý chtějí, aby byla přemístěná do jiné části města.

Most přes Metuji pouští auta po jednom

Náchod, Běloves /FOTO/- Přes řeku Metuji v Náchodě se klene několik mostů. Větších i menších. Ten letitý, přes který kdysi hosté přijížděli do věhlasných běloveských lázní, je už minulostí, ostatně stejně jako zchátralé lázně soukromého majitele. Vedení města však letos nechalo postavit most zcela nový, pro lidi i řidiče komfortnější. Někteří však lamentují, že mohl být širší. Vejde se na něj pouze jedno vozidlo a řidič mířící od bývalých lázní, hotelu či kempu musí dát protijedoucím vozidlům přednost.

Náchodští mají jedinečnou zvonkohru i rekord v řetězovém zvonění

Náchod - „Náchodský zámeček vršku kulatého," rozezněly se zvonky ve čtvrtek odpoledne na Karlově náměstí, kde si stovky lidí se zájmem prohlížely zcela novou unikátní zvonkohru ve tvaru vstupní brány do města s modelem zámku. Vedení města ji obyvatelům nadělilo jako vánoční dárek.

Pokutu městu zaplatí starosta. Je rozhodnutý

Náchod - Město Náchod dostalo stotisícovou pokutu od Ministerstva zdravotnictví za porušení čerpání kyselky Ida v prameníku u bývalých běloveských lázní.

Řidičům se uleví. Jen do března

Náchod - Doprava na mezinárodní silnici procházející Náchodem se má dnes opět vrátit k původnímu režimu. Po téměř pěti měsících různých dopravních omezení, častých kolon a komplikací se dnes 1. prosince úderem 9. hodiny ranní spustí obousměrný provoz na komunikaci.

Adventní koncerty naladí vánočně a pomohou potřebným

Náchodsko - Čas blížících se Vánoc by neměl být jen o shánění dárků, pečení cukroví či uklízení. Mělo by to být období setkávání se, pohody i zpívání koled. Jednou z možností, jak si tento čas zpříjemnit a zároveň přispět na dobrou věc, je návštěva adventního koncertu.

Minerálka otevře cestu k obnově lázeňství

Náchod - Sen o nových lázních se pro Náchod pomalu stává skutečností. Průzkumné vrty nedaleko polorozpadlých bývalých lázní v Bělovsi narazily na minerální vodu. Vedení města zatím netuší, zda se jedná o léčivý zdroj, k tomu budou nutné patřičné zkoušky.

Náchod rozezní hlasy zvonků

Náchod - Naprosto ojedinělá zvonkohra ve tvaru vstupní brány do města a s dominantou náchodského zámku už brzy rozezní Karlovo náměstí v Náchodě. Jedenáct speciálně odlitých zvonků bude odbíjet čas, hrát melodie, písně i koledy. V den jejího odhalení, 1. prosince, se obyvatelé Náchoda dokonce pokusí o rekord v řetězovém zvonění, který by mohl být zapsán do České knihy rekordů.

Pacienty napravují zdravotníci z Polska

Náchod - V náchodské nemocnici přibylo osm nových fyzioterapeutů z Polska. Pomáhají pacientům po úrazech, operacích i lidem trpícím nemocemi pohybového aparátu. Jejich příchod pomohl nemocnici vyřešit problém s nedostatkem těchto odborných pracovníků. Budou i vítaným přínosem pro pacienty z Polska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies