SKUPINA O POSTUP

Babí – Hejtmánkovice 7:0
Domácí byli ve svém posledním utkání motivováni jednak slavnostním předáváním poháru okresního přeborníka z rukou předsedy OFS Náchod Petra Vítka a dále pak chtěli hostům oplatit jarní porážku v Hejtmánkovicích.

V první půli se hrála vyrovnaná partie, ale bez výrazných brankových příležitostí, vyjma 6. minuty, kdy zaúřadovali domácí dorostenci Schrotter a Pokorný. Prvně jmenovaný předložil míč Pokornému do pokutového území a ten přeloboval hostujícího brankáře – 1:0. Po změně stran v 52. min. utekl obraně hostí Voborník a svoje sólo zakončil úspěšně – 2:0. V 60. min. nastoupili na hřiště veteráni Flaška a Hejzlar a hned po třech minutách využil Hejzlarův centr Flaška a rozhodl o dalším průběhu utkání – 3:0. Hosté to „zabalili“ a domácí jejich rezignaci využili k vysokému a zaslouženému výsledku. Dobrou kombinační hrou si vytvořili převahu, kterou zúročil Flaška dalšími třemi brankami, jednu branku pak přidal z pokutového kopu i Hejzlar.
Fakta – branky: Michal Flaška 4, Pokorný, Miroslav Hejzlar, Aleš Voborník. Rozhodčí: Miroslav Přibyl, Marcel Bareš ml., Michal Šedivý. ŽK: 0:1. Diváků: 50. Poločas: 1:0.

Č. Kostelec B – Police n. M. B 4:1
Utkání dvou rezervních týmů bylo v prvním poločase vyrovnané, do vedení se dostali hosté z pokutového kopu. Tomu předcházela chyba kosteleckého brankáře, kterému vypadl míč a následně hasil situaci stažením protihráče. Kostelečtí však ještě do poločasu srovnali na 1:1. Po změně stran domácí dali míč na zem a rázem Polici výrazně přehrávali, což vyjádřili i třemi góly, díky nimž nakonec zvítězili 4:1.

Fakta – branky: Petr Křesťan 2, Jan Matha, Ondřej Koval – Radim Tér. Rozhodčí: Vít Linhart, Vlastislav Kiezler, Michal Šedivý. ŽK: 3:1. Diváků: 95. Poločas: 1:1.

Teplice nad Metují – Mezilesí 1:2
Čtvrteční předehrávku rozhodl dvěma góly hostující Milan Vítek.
Fakta – branky: Dušan Kalaš – Milan Vítek 2. Rozhodčí: Ondřej Čejchan. ŽK: 1:0. Diváků: 50. Poločas: 1:1.

SKUPINA O SESTUP

Velká Jesenice – Hronov 5:1
Domácí začali aktivněji a již v 5. minutě nastřelili Čermákem břevno. Poté hra upadla do průměru, až v závěru poločasu po skvělé spolupráci se domácí ujali Vejdělkem vedení. Stejný hráč na začátku druhé půle přízemní střelou zvýšil na 2:0. V 70. min. však hostující Vencl snížil na 2:1. O chvíli později měli domácí dvě stoprocentní šance, ale vždy gólman hostí skvěle zasáhl. V 85. min. domácí Čermák předvedl gólmanovi efektní blafák a zvýšil na 3:1. V závěru ještě krásnou střelou po zemi zvýšil Sedláček na 4:1 a stejný hráč ukončil střelecký koncert domácích a upravil na konečných 5:1.
Fakta – branky: Petr Vejdělek 2, Petr Sedláček 2, Jan Čermák – Zdeněk Vencl. Rozhodčí: Pavel Lokvenc st., Vít Linhart, Miroslav Nepokoj. ŽK: 1:0. Diváků: 93. Poločas: 1:0.

Stárkov – Božanov 4:0
V první půli byl Božanov překvapivě fotbalovější, jenže v jedné šanci nechal domácího Adama Láda ve svém vápně se s míčem otočit a bylo to 1:0. Ve druhé půli už se hrálo zcela jasně podle stárkovských not a nakonec to bylo jen o výši skóre.
Fakta – branky: Jan Bárta, Pavel Zelený, Adam Lád, Petr Černohouz. Rozhodčí: Vlastislav Kiezler, Miroslav Halama, Jan Berka. ŽK: 1:2. Diváků: 50. Poločas: 1:0.

Velké Poříčí – Jaroměř B 1:1
Jaroměřské béčko přijelo v jedenácti lidech a první dvacetiminutovka patřila jasně jemu. Ze svého tlaku také hosté vytěžili úvodní branku, když se na levé straně uvolnil Jirka a poslal jaroměřské béčko do vedení. Domácí s přibývajícím časem vyrovnali hru a těsně před koncem se dostal do tutovky Hanzl, jenže nedal. Do druhé půle udělali domácí několik změn v sestavě, což se na jejich hře pozitivně projevilo. Začali svého soupeře přehrávat a hned v první minutě druhého dějství srovnali Khunem na 1:1. Domácí se díky zlepšené hře dostali do dalších dvou vyložených šancí, které ale neproměnili. Hosté utkání nakonec dohrávali v devíti, nejprve přišli o jednoho vyloučeného hráče a poté i o zraněného, kterého neměl kdo nahradit, neboť hosté neměli nikoho na střídání. V samém závěru ještě Jaroměřští přečkali šanci Neuschla a z Velkého Poříčí si tak nakonec odvezli velmi cenný bod za remízu 1:1.

Fakta – branky: Lukáš Khun – Miroslav Jirka. Rozhodčí: Josef Panny, Zdeněk Samko, Filip Svoboda. ŽK: 2:2. ČK: 0:1. Diváků: 70. Poločas: 0:1. (mr, dop)

7. Sokol Božanov 11 0 1 10 25:79⋌10

Fotbalisté Babí převzali z rukou předsedy Okresního fotbalového svazu Petra Vítka pohár za vítězství v letošním ročníku Okresního přeboru mužů a pak se s ním hrdě vyfotografovali. Po roce v okrese se tak tým Babí může vrátit do I. B třídy.