Důležité záchranářské body vybojovali v sobotním odpoledni fotbalisté Nového Města nad Metují, kteří gólem z nastavení udolali Dobrušku. Po záchranářských bodech sahal také Broumov, jenže ten v Chlumci nad Cidlinou selhal v koncovce.

Krajský přebor

Nové Město – Dobruška 1:0

Důležité záchranářské derby začali nebezpečněji hosté, když v 9. minutě hlavičkovali z dobré pozice nad branku. Poté však bylo aktivnější a nebezpečnější mužstvo domácích. To si vytvořilo i dvě dobré příležitosti, jenže v 16. minutě Klikarovu střelu vykopl obránce z prázdné branky a v 19. minutě Macháčkovu střelu vyrazil brankář.

Na začátku druhého poločasu se mohli domácí dostat do vedení, ale Práza se úplně sám před brankou ukvapil a pálil nepřesně. V 66. minutě neudržel hostující kapitán nervy na uzdě, oplácel a byl vyloučen. Poté se utkání značně vyhrotilo a rozhodčí musel krotit vášně za pomoci žlutých karet. Domácí byli v přesilovce lepším týmem a v 86. minutě se i radovali z vedoucí branky, jenže rozhodčí ji pro předchozí útočný faul neuznal. Nakonec se však přece jenom dočkali, a to v první nastavené minutě, když se přímo z rohu trefil Valášek – 1:0.

Příští týden čeká Nové Město další záchranářské derby, a to v Provodově.

Chlumec – Broumov 2:1

Broumov sehrál v Chlumci smolný zápas, v němž měl šancí na tři utkání, jenže nakonec cestoval domů bez bodů.

Už v 5. minutě pelášil hostující Němeček sám na brankáře Chlumce, jenže střílel vedle. Podobně mířil o chvíli později po centru Šimona i zakončující Hečko. Po čtvrt hodině hry se připomněli i domácí, jejich dobře umístěnou střelu ale Drahorád vyrazil. Další šance Broumova přišla ve 22. minutě, jenže opět z ní gólově nezapršelo. A neujal se ani střelecký pokus M. Gaga z 27. minuty. Deset minut před přestávkou šli naopak do vedení domácí, kteří se prosadili po skrumáži před brankou Broumova – 1:0. V téže minutě měl vyrovnání na kopačce Wilke, jenže mířil jen do gólmana, který zneškodnil i další nebezpečnou střelu hostů ze 37. minuty. Těsně před odchodem do kabin se Broumov konečně dočkal, když centr Šimona uklidil do sítě hlavičkující Hanzlík – 1:1.

Deset minut po změně stran chybovala domácí obrana, jenže Hečko to nedokázal potrestal. To Chlumec si v 72. minutě počínal o poznáni zkušeněji a zavání broumovské obrany trestal druhou brankou – 2:1. Ve zbytku utkání se Broumov neustále snažil o vyrovnání, jenže mu v tomto utkání nebylo přáno.

Slavia HK – Jaroměř 1:0

Hosté nevstoupili do zápasu dobře a hned v 1. minutě musel Ondráček likvidoval střelu Brázdy. Šance ke vstřelení branky přišla pro Jaroměř ve 20. minutě, kdy Bano poslal do brejku Korenčíka, který si zkusil obhodit brankáře Slavie, jenže ten jeho úmysl přečetl. Dvě minuty před přestávkou prošel Ponikelský až k brance domácích, jenže ti šanci hasí rohem. Ten následně prošel až k Heidlerovi, jehož dobře umístěnou ránu domácí brankář Moník kryl.

Po hodině hry pelášil domácí Dostál na Ondráčka, který ale dokázal jeho střelu vyrazit do bezpečí. Jediná branka utkání padla v 70. minutě. Po faulu deset metrů před velkým vápnem si míč postavil Brázda, jehož střela prošla zdí a zastavila se až v síti – 1:0. Hned po rozehrávce se snažil o vyrovnání Korenčík, ale trefil jen boční síť. Poslední šanci zápasu měla hradecká Slavia. Po nedůrazné přihrávce Horáka postupovalo duo bratří Dernerových na Ondráčka. Zakončující hráč ale špatně trefil míč, a tak skóre už zůstalo neměnné.

Červený Kostelec – Provodov 1:3

V okresním derby se především v první půli servíroval oboustranně hodně pohledný fotbal, v němž se už v 5. minutě ujali domácí brankou Petrů vedení 1:0. I v dalších minutách produkovala obě mužstva ofenzivní kopanou, která se musela čtyřem stovkám diváků zamlouvat. Vyrovnání přišlo deset minut před přestávkou, kdy se prosadil L. Hlava – 1:1.

Po změně stran domácí vypadli z role, hra se mírně rozkouskovala, a za delší konec provazu začali tahat hosté z Provodova. Ti zápas otočili v 64. minutě zásluhou D. Hlavy, který ještě v 79. minutě pečetil vítězství hostů Provodova na konečných 3:1. „V první půli to bylo vyrovnané, ve druhé jsme vypadli z role a hosté vyhráli zaslouženě, kdy naši nezodpovědnou hru trestali kostelečtí odchovanci – bratři Hlavové," přiznal Petr Liška, asistent kosteleckého trenéra.

1.A třída

Týniště – Náchod B 1:0

Domácí Týniště, které bojuje o záchranu, vsadilo na bojovnost, fotbalovost proto zůstala na straně Náchoda. Rozhodující moment utkání přišel už ve 23. minutě, kdy se z trestného kopu prosadil domácí Matoušek. Největší šance na vyrovnání měl ze tří trestných kopů Hanel, jenže domácí podržel výborně chytající Hlaváč. Náchod si vytvářel i další šance, jenže žádnou z nich nedokázal proměnit.

Sestava Náchoda B: Vik – Král, J. Vejprava (66. Schärfer), Bareš, Rorbach, Král – Chládek (46. Runkas), Pípek (66. Nejman), Hanel, Soumar (46. Moravec) – Plšek, Jimmy.

1.B třída

Police n. M. – Lípa n. O. 5:2

Lípa to domácím neusnadnila, jenže doplatila na hrubé chyby. Ta první přišla ve 23. minutě, kdy se prosadil Mucha – 1:0. Na poločasových 2:0 upravoval těsně před poločasem Jandík.

Po změně stran však hosté zápas zdramatizovali, když v 51. minutě Brzokoupilem snížili na 2:1. V 56. minutě sice vrátil Jandík svou druhou trefou v zápase domácím dvougólový náskok, jenže o ten Police záhy po trefě Kafky opět přišla – 3:2. Definitivní pečeť dal na polické vítězství v 78. minutě Valtera a na konečných, a pro hosty možná trochu krutých 5:2, upravil v 90. Šnábl.

Sestava Police nad Metují: Bouška – Rieger, Šnábl, Kudláček (63. Vik), Kollert – Bergmann (79. Sivak), Jandík, Klapkovský, Šolc (46. Valtera) – Mucha, Semerák.

Velké Poříčí – Solnice 1:3

Po úvodním oťukávání se první osmělili domácí, kteří po rohu zahrozili Goisem, jehož hlavičku však gólman hostí kryl. Pak domácí zazlobili po rohovém kopu ještě jednou, ale neuspěli ani napodruhé. Po půl hodině hry prošli hosté do poříčského vápna a Kadavý se štěstím překonal Vacha – 0:1. Hned po rozehrávce domácí chybují Mikušem a hosté vedou o dvě branky – 0:2. Pět minut před přestávkou chyboval také Novák, jeho zaváhání ale Vacho napravil.

Hned po změně stran hasil další minelu domácí obrany opět Vacho. Domácí gólman se blýskl znovu v 56. minutě, ale v 68. minutě už to bylo po hezké kombinaci Solnice 0:3. V 70. minutě domácí se štěstím Novákem snižují na 1:3. O tři minuty později dostalo Velké Poříčí výhodu pokutového kopu, ten ale Hubka neproměnil. Ve zbytku času se už utkání jen dohrávalo.

Sestava Velkého Poříčí: Vacho – Mikuš (74. Jansa), Flaška, Hauschke, Novák – Hanzl, Hurdálek, Hubka, Lupínek – Gois (79. Hloušek), Dobýval.

Okresní přebor

Výsledky 20. kola: Meziměstí – Velká Jesenice 1:3, Hejtmánkovice – Červený Kostelec B 5:1, Velichovky – Dolany 1:1, Machov – Hronov 5:3, Teplice nad Metují – Česká Skalice 1:1, Zábrodí – Babí 3:2, Velké Poříčí B – Mezilesí 0:1. (vo, mr)

1. Česká Skalice 18 14 1 3   77:28 43
2. Hronov 18 11 4 3   49:32 37
3. Velká Jesenice 18 11 2 5   65:28 35
4. Hejtmánkovice 17 9 5 3   62:30 32
5. Dolany 18 9 5 4   49:36 32
6. Babí 18 7 5 6   31:41 26
7. Teplice n. Met. 17 5 9 3   34:43 24
8. Č. Kostelec B 17 6 3 8   33:31 21