Broumov dokázal smazat dvoubrankové manko

Náchodsko - Další porci přípravných utkání sehráli uprostřed týdne fotbalové týmy připravující se na krajský přebor mužů, respektive Českou fotbalovou ligu.

25.7.2008

Porážku 0:1 si ve svém dalším přípravném utkání před zahájením mistrovského ročníku připsali na své konto fotbalisté Červeného Kostelce (u míče), kteří doma nestačili na Polici nad Metují. Foto: Zdeněk Majer

Hodně zajímavé utkání se hrálo v Broumově, kde domácí hostili účastníka ČFL z Náchoda, neméně zajímavý duel však zhlédli také diváci v Červeném Kostelci a v České Skalici. Zatímco v Červeném Kostelci se představil další účastník krajského přeboru z Police nad Metují, v České Skalici bylo k vidění divizní mužstvo Tesly Pardubice.

Broumov – Náchod–Deštné 2:2 (0:2). Utkání v Broumově začalo podle papírových předpokladů a již v 8. minutě se prosadila v náchodském dresu posila z Hradce Králové Miroslav Vodehnal. První poločas patřil hostujícímu týmu a ten svou převahu zužitkoval podruhé asi čtvrt hodiny před koncem prvního poločasu, když se trefil Nejman.

Po změně stran obě mužstva prostřídala a tento fakt paradoxně více pomohl domácím. Ti převzali iniciativu a po hodině hry utekl náchodské obraně Šorfa, vypálil a odraženou střelu vrátil do sítě Možný – 1:2. Deset minut před koncem pak přišlo zasloužené vyrovnání, když Šorfovu střelu do břevna vrátil do náchodské branky Hitschfel – 2:2.

Další přípravné utkání sehrají svěřenci trenéra Vejpravy v neděli, kdy do Broumova zavítá Trutnov. Utkání začíná v 17 hodin.

Červený Kostelec – Police nad Metují 0:1 (0:1). V souboji dvou týmů krajského přeboru byl v úvodu aktivnější domácí Kostelec, který promarnil úvodní šance, za což byl potrestán. Parádně zahraným trestným kopem šli hosté do vedení, které udrželi až do konce utkání. Po změně stran se sice ještě objevily šance na obou stranách, Poličtí jednou dokonce orazítkovali i tyč, na vítězství Police se ale již nic nezměnilo.

Do Červeného Kostelce můžete vyrazit na fotbal už v neděli, kdy domácí fotbalisté přivítají od 17 hodin soupeře z Vrchlabí.

Česká Skalice – Tesla Pardubice 0:2 (0:2).
Proti diviznímu soupeři zahájili domácí velmi aktivně, ale bohužel na konci první desetiminutovky si nerozuměl Záravský s brankářem Kasabovem a vlastní brankou otevřel skóre utkání – 0:1. Domácí byli i nadále aktivnější, hosté z Pardubic je však trestali z produktivity. Ve 22. minutě dlouhý výkop gólmana hostí našel v nedbalkách domácí obranu a Petrus zvýšil na 2:0.

Druhých pětačtyřicet minut bylo naprosto vyrovnaných, snížit na kontaktní gól mohl Suchánek, ale jeho tvrdá střela se nevešla mezi tři tyče.

Jan Jebavý, trenér České Skalice: „Po desetidenní tvrdé přípravě jsem byl s výkonem hráčů spokojen, musíme však během tohoto týdne, kdy na jeho konci máme třídenní krátké soustředění zapracovat na koncovce a nácviku standardních situací.“

V rámci trenérem avizovaného krátkého soustředění sehrají fotbalisté České Skalice další dvě přípravná utkání. V sobotu hrají od 18 hodin s Dobruškou a o den později od 17 hodin s Ohnišovem.

25.7.2008 VSTUP DO DISKUSE

Dorost si prožil poločas hrůzy

Ilustrační fotografie.

Boj o život kočky dopadl dobře, hasiči zachránili nešťastnou Mařenu

Česká Skalice - Na zdejší poměry velmi raritní výjezd absolvovali v pondělí odpoledne českoskaličtí dobrovolní hasiči. Záchrana z výšky se totiž v České Skalici nekoná příliš často.

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy.

Střelným prachem se na úvod šetřilo jen ve Velichovkách

Náchodsko - Fotbalový Jopeco Okresní přebor mužů má za sebou úvodní mistrovské kolo.