Krajské fotbalové soutěže měly o víkendu na programu další mistrovské kolo, pro mužstva z I. A i z I. B třídy to zároveň bylo premiérové jarní kolo.

Převýšov – Broumov 1:1 (1:1). Překvapivý bod z půdy suveréna soutěže veze Broumov.

Od úvodní minuty se hrál v Převýšově vyrovnaný, bojovný fotbal s pohlednými akcemi na obou stranách. První branka padla ve 27. min., kdy broumovský gólman chyboval při odkopu míče a domácí útočník Kraus ho bez větších problémů poslal do sítě. Hosté se však nevzdali, stále byli domácím vyrovnaným protivníkem a minutu před odchodem do kabin se hlavou prosadil ve skrumáži Hovorka – 1:1.

Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil, blíže ke třem bodům byli domácí, ti si ale v 83. a poté i v 84. min. vylámali zuby na broumovském gólmanovi. Hosté pak už cennou remízu udrželi až do závěrečného hvizdu.

Česká Skalice – Doudleby nad Orlicí 2:1 (1:1). Od začátku se v České Skalici hrálo bojovné utkání, ve kterém si Doudleby vypracovaly více brankových příležitostí a zaslouženě šly ve 25. minutě do vedení. Domácí zahrozili během zápasu pouze dvakrát a se stoprocentní úspěšností. Poprvé to bylo ve 32. min., kdy se prosadil Koza, podruhé pak čtvrt hodiny před koncem, kdy střídající Železov zajistil domácím šťastné tři body.

Rychnov nad Kněžnou – Police nad Metují 3:1 (1:0). Utkání v Rychnově ovlivnila hrubka hostujícího gólmana, po níž šli domácí do snadného vedení. V celém průběhu utkání byli domácí aktivnějším týmem, do konce poločasu však své vedení zvýraznit nedokázali. Po změně stran přidal Rychnov druhou branku, pak se sice hostům podařilo zásluhou vlastního gólu Rychnova snížit, poslední slovo ale měli po vítězství prahnoucí domácí, kteří v samém závěru uzavřeli z brejku na konečných 3:1.

Libčany – Jaroměř 3:1 (1:0). První slibnou šanci měla Jaroměř. Ve 4. min. si Škoda přehodil obránce Libčan, ze 14 metrů vypálil, ale mířil do brankáře Tošovského. Jaroměř nepustila domácí do očekávaného náporu, a tak se hrálo převážně ve středu hřiště. Hra obou mužstev postrádala přesnost, a tak se spíše bojovalo, než hrálo. Ve 22. min. chytil brankář Schejbal Tušicův přímý kop z 20 metrů. O chvíli později postupoval při rychlém útoku zleva k domácí brance Škoda, jeho přihrávka před branku na volného Svatoše ale adresáta nenašla. Ve 29. min. hlavičkoval po rohovém kopu libčanský Ujec nad. Ke konci poločasu získali domácí převahu. Ve 38. min. zachytil Michálek ve vápně dvakrát nebezpečnou střelu domácích. Těsně před přestávkou zahrával Tušic přímý kop ze 30 metrů a jaroměřský gólman Schejbal na jeho střelu k tyči nedosáhl – 1:0.

Čtyři minuty po změně stran atakoval Svatoš libčanské obránce, míč se dostal ke Škodovi a ten ho poslal na vápno. Kašajík přihrávku pustil Michálkovi a jeho střela skončila v síti u tyče domácí branky – 1:1. V 56. min. zahrávali domácí roh, míč prošel až do malého vápna k Rensovi a ten ho poslal pod břevno – 2:1. Jaroměř se nechtěla smířit s porážkou a útočila. V 69. min. pálil z pravé strany Škoda, domácí hráč srazil jeho střelu na roh. Jaroměř si v závěru zápasu dokázala vytvořit převahu. Byli to však domácí, kteří dokázali skórovat. V 87. min. se Jelínek dostal k míči na vápně a přesnou střelou k tyči pojistil vítězství Libčan – 3:1.

Sestava Jaroměře: Schejbal – Hrobský, Svoboda, Hořínek, Huňák – Kučera (84. Aleš Holeček), Michálek, Kašajík, Krejsa (46. Fišer) – Škoda, Svatoš. ⋌(mr, mich)