Broumov ještě jarní boj o záchranu nevzdává

Náchodsko – Posledním podzimním kolem byly o víkendu dohrány krajské fotbalové soutěže dospělých.

10.11.2014

Novoměstský brankář Krunčík tuto nebezpečnou situaci před svou brankou vyřešil.Foto: Zdeněk Mudroch

Červený Kostelec – Rychnov nad Kněžnou 4:1 (2:1). Začátky zápasů v poslední době Kostelci vycházejí a potvrdil to i v posledním podzimním kole. Už ve 3. min. po centru Kováčika otevírá skóre Martínek – 1:0. Když navíc ve 20. min. zvyšoval po rohovém kopu na 2:0 Vejman, vypadalo to na snadnou záležitost. Pak však neproměnil brejk David Hlava a ve 44. min. přišel trest a snížení na poločasových 2:1.

Hned po rozehře druhého poločasu měl Rychnov šanci na vyrovnání, jenže domácí podržel výborným zákrokem brankář Švejdar a vzápětí z brejku Martínek upravuje na 3:1. Poslední slovo měl v utkání střídající Koval, který pečetil na konečných 4:1.

Nové Město nad Metují – Olympia Hradec Králové 0:3 (0:2). Hosté od samého začátku ukazovali, proč vedou Krajský přebor. Už ve 3. min. utkání přišla první gólová šance hostí. Po rohovém kopu ale Krunčík skvělým zákrokem tuto šanci zmařil. Tlak hostí každou minutou narůstal, obrana Nového Města však odolávala. V 16. min. zahrál nešťastně ve vzdušném souboji P. Zákravský rukou ve velkém vápně a rozhodčí nařídil pokutový kop. Ten však Krunčík skvěle zneškodnil. O tři minuty však přišla pro domácí další pohroma. Na vápně se lehce uvolnil Novák a nechytatelnou střelou poslal hosty do vedení – 0:1. Domácí hráči se sice snažili o vyrovnání, ale chyběly přesná přihrávka a důraz v osobních soubojích. Ve 39. min. domácí nezachytili rychlou rozehrávku po autovém vhazování a Novák svým druhým gólem upravil na poločasových 0:2.

Druhý poločas domácí začali více bojovat, tlačili se na polovinu Olympie, ale řízná obrana hostí je do zakončení nepustila. Mírná převaha dávala domácím ještě naději na vstřelení branky, ale v 69. min. po rychlé akci hostí přišel rohový kop, ve skrumáži před brankou se nejlépe orientoval Karanský a zvýšil vedení Olympie na 0:3. Po této brance už bylo jasné, že k žádnému zvratu nedojde. V pohodě hrající hosté občas zahrozili rychlým útokem, soustředili se hlavně na obranu a utkání dovedli k zaslouženému vítězství.

Broumov – Úpice 3:2 (0:1). Utkání se hrálo se blátivém, kluzkém terénu, který dělal problémy oběma týmům. Už ve 3. min. zahrávali domácí trestný kop z hranice vápna, Růžičkova střela šla ale mimo branku. O minutu později měl Broumov další velkou šanci, když se Schubert ocitl sám před gólmanem hostů, ale podklouzl. Z otočky ale přihrál Wilkemu, jenže ten trefil jen dobře postaveného úpického brankáře. V 8. min. střílel hostující Jaroš, Bohuška jeho střelu vyrazil na roh. A z něj hosté otevírají skóre, když Šulitka z malého vápna trefuje míč přímo pod břevno – 0:1. V 19. min. další velkou šanci hostí vyřešil broumovský brankář Bohuška, který opět odvrací na roh. Ve 37. min. se dostal před hostujícího brankáře Semerák, jeho přízemní střelu ale zkušený úpický gólman vyráží.

Pět minut po změně stran se dočkávají domácí po pěkné kombinační akci vyrovnání – 1:1. Nerozhodný stav ale vydržel jen čtyři minuty, to hostům vrátil vedení zapomenutý Vejprava – 1:2. Další změnu skóre přináší 62. min., kdy domácí Rolník centruje z levé strany a hlavičkující Kotyza vrací domácím naději na tolik potřebné vítězství – 2:2. To měl na kopačce už v 84. min. Schubert, který se řítil sám na brankáře hostů, míří však mimo branku. O minutu později ale napřáhl z dálky Šimon a jeho přesně mířená střela končí u tyče – 3:2. Hosté se ještě v samotném závěru snažili o vyrovnání, domácím jim ale už nic nepovolili.

Jaroměř – Slavia HK 4:2 (0:1). Utkání na pěkně připraveném trávníku začalo zostra a k vidění bylo v úvodu několik osobních soubojů v krátkém sledu. V 9. min. zahráli hosté ve vápně rukou, ale penalta se nepískala. Jaroměř se tlačila dopředu a chtěla brzy rozhodnout. Do žádné větší šance se však dlouho nemohla dostat. Naopak mohlo udeřit na druhé straně. Derner postupoval sám na Ondráčka, ale ten ho vychytal. Ve 29. min. měla obrovskou šanci Jaroměř. Středem obrany hostí prošel doslova jako tank Holub, ale trefil pouze Maškovy nohy. Jaroměř byla při chuti a v téže minutě po Škodově přihrávce pod sebe střílel Exnar nad. Ve 34. min. však udeřilo na druhé straně. Veselý dostal křížný pas a postupoval na branku domácích. Přihrál ještě Homolkovi, který dorazil do prázdné branky – 0:1. Jaroměř tento gól trochu utlumil a do konce poločasu se již nic vážného nestalo.

Druhý poločas začal obrovskou šancí Exnara, ovšem Mašek byl na místě. Ve 49. min. zahrál v domácím vápně rukou Svoboda a kopala se penalta, kterou proměnil Klicnar – 0:2. V 65. min. se už Jaroměř dočkala. Exnar přihrál do běhu Holubovi, který si se svým druhým nájezdem věděl rady a uklidil míč k tyči 1:2. Deset minut před koncem mohlo být rozhodnuto. Hostující Derner pláchl po pravé straně a přihrál před úplně prázdnou branku Mukařovskému, který však balón před prázdnou brankou netrefil. Jaroměř vystupňovala svůj tlak a dočkala se zasloužené odměny. V 84. min. přihrál Svoboda do křídla Seifertovi, který zkušeně přehodil vyběhnutého Maška – 2:2. O čtyři minuty později byl dokonán obrat. Přihrávku za obranu využil Exnar a svým proměněným nájezdem otočil na 3:2. Jaroměři to nestačilo a hosty poslal definitivně do kolen Bano – 4:2.

Dvůr Králové nad Labem B – Provodov 1:7 (1:4). Mladý domácí tým hosty zaskočil a už v 5. min. nepokrytý dvorský útočník otevírá skóre zápasu – 1:0. Tato branka ale hosty z Provodova nerozhodila, pokračovali v aktivní hře a postupně se dostávali do šancí. Ve 12.min. po nahrávce Kuneše vyrovnává na 1:1 Belák. Provodov i nadále držel taktovku, přicházely další šance, jenže skóre zůstávalo neměnné. Až ve 36. min. našel krásně Kuneš nabíhajícího Fiedlera, ten obešel brankáře a dává do prázdné branky na 1:2. Po dalším Kunešově pasu upravuje ve 41. min. na 1:3 Khun a ve 44. min. uzavírá poločasový účet po samostatné akci Belák – 1:4.

Do začátku druhé půle Provodov opět nastoupil koncentrovaně a s chutí vstřelit další branky, což se povedlo. Po hodině hry dává na 1:5 Khun a v 80. min. po krásném centru Nejmana trefuje krásný gól z voleje střídající Macek – 1:6. Poslední slovo si vzal opět Macek, který prošel přes tři hráče, obešel i brankáře a uzavírá na konečných 1:7.

Sestava Provodova: Frinta – Vejprava, Tolda, Pfeifer (65. Pšenička), Bek – Nejman, Pařízek, Fiedler, Belák, Kuneš – Khun (65. Macek).

Lokomotiva HK – Jaroměř B 2:1 (1:0). Klíčové utkání podzimu jaroměřská rezerva nezvládla. V případě úspěchu by měla zaručené „pohodové" jaro, takto bude muset ve druhé polovině sezóny bojovat o záchranu. Zápas začal lépe pro domácí, kteří byli v prvním poločase aktivnějším týmem a už v 10. min. svou převahu zužitkovali ve vedoucí gól – 1:0. I v dalších minutách první půle byla Lokomotiva lepší a krátce před odchodem do kabin ji posunul k vítězství L. Tichý – 2:0.

Po změně stran se ale obraz hry změnil, taktovku převzali hosté z Jaroměře a už ve 48. min. Vítem korigují na 2:1. Přestože byli i v dalších minutách druhé půle hosté aktivnější, domácí si hubené vítězství už pohlídali a jaroměřskou rezervu tak odsoudili k jarním bojům o záchranu.

Sestava Jaroměře B: Ondráček – Křivský, Kučera, Čenovský, Emlar (72. Ameti) – Hekele (82. Németh), Jirka, Bano (46. A. Horák), Seifert – Vít, Ulrych (46. R. Matějíček).

Žacléř – Police nad Metují 3:2 (2:1). Prvních deset minut začali domácí aktivněji, ale do brankové příležitosti je hosté nepustili. Naopak Police po dobře rozehraném rohovém kopu šla v 10. min. do vedení zásluhou Bergmana – 0:1. Rychle vstřelená branka hosty ukolébala a celý tým si myslel, že se nemůže nic stát. Police ale hrubě nezvládla závěr první půle, kdy nejprve po rohu domácích špatně vykryla domácího útočníka, který do prázdné branky srovnal skóre, a v samém závěru prvního poločasu neudržel brankář Kučera střelu z 25 metrů a dobíhající útočník dorážel na 2:1.

Do druhé půle hosté po střídání zatlačili domácí do hluboké defenzivy, zkušenosti střídajících hráčů se na hřišti projevily, leč vyrovnání přišlo až v 70. minutě. To se po dobré kombinaci dostal k dorážce nekrytý Švorčík – 2:2. Hosté po celý druhý poločas udávali tempo, vytvořili si dost šancí ke skórování, jenže rozhodnutí nepřicházelo. Když už se zdálo, že zápas půjde do penalt, tak se projevilo otřepané nedáš-dostaneš. V 88. min. po dobré kombinační akci nepřesně hlavičkou zakončoval ve vyložené šanci Klapkovský a z následného protiútoku domácí zápas střelou k tyči rozhodli – 3:2.

Sestava Police nad Metují: Kučera – Rieger, Šnábl, Hauschke, Kollert (40. Hauk)– Klapkovský, J. Mucha, Sivak (46. Lorenc), Nožka (36. Čermák) – T. Mucha, Bergman (46. Švorčík).

Hronov – Rudník 1:0 (0:0). Beznadějně poslední Rudník se v Hronově představil jako houževnatý soupeř, který sázel na pevnou defenzivu s rychlým přechodem do útoku. Ten domácí hned několikrát na vlastní kůži okusili a mohou děkovat brankáři Nyklíčkovi, že udržel čisté konto. Domácí naopak v první půli hráli jen po vápno, když jim hlavně chyběl větší klid ve finální fázi.

Do druhé půle domácí trenér přeskupil řady, přišlo oživení a výsledkem byla v 70. min. pěkná souhra Schreibera, Kuru, Šťavíka a Valtery, který uklízel míč do prázdné branky – 1:0. Konec zápasu byl ale v režii hostů, kterým se povedly dva, tří výpady, svých šancí se ale hráči Rudníku jakoby zalekli.

Sestava Hronova: Nyklíček – Štelzig, Puraš, Schreiber, Marx (46. Mi. Ansorge) – Neuschl, Kuru (89. Tichý), Franců, Šťavík (86. Myšák), Valtera – Danihel (65. Ma. Ansorge). (jl, zm, mr)

10.11.2014 VSTUP DO DISKUSE

Mezilečí opět na síti - elektřina se v obci rozběhla po 4 dnech

Dvě večerní nehody v regionu

Šel na houby a místo hřibů našel protitankový granát

Martínkovice - Na podezřelý nález, naštěstí se ukázalo, že ne až tak nebezpečný, narazil v úterý odpoledne při procházení lesa náhodný houbař v Martínkovicích.

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

Šnajdr: Snažíme se přispívat k rozvoji paralympijské lukostřelby

Náchodsko - Ve druhé polovině července hostilo Nové Město nad Metují další elitní lukostřelecký závod handicapovaných, během něhož se přepisovaly hned ve čtyřech případech světové a ve dvou evropské historické tabulky.