Broumov potvrdil body z Provodova, Nové Město se loučí debaklem

Náchodsko – Posledním kolem byla o víkendu dohrána podzimní část fotbalových soutěží mužů – krajského přeboru a I. A třídy.

14.11.2016

Ilustrační fotoFoto: Jiří Novák

Výsledkově a často i herně tragický podzim bez jediného vítězství podtrhli fotbalisté Provodova porážkou v Lázních Bělohrad. Závěr podzimu nevyšel ani ex-divizní Jaroměři, která se s první polovinou soutěže rozloučila rovněž porážkou. Podzimní derniéra se nepovedla ani Novému Městu nad Metují, které si z hřiště vedoucího celku přivezlo sedmi-gólový příděl. Závěr podzimu naopak vyšel Broumovu, ten před týdnem vyhrál v Provodově a tyto body doma v neděli potvrdil vítězstvím s Kostelcem nad Orlicí.

Lázně Bělohrad – Provodov 5:1
Po týden starém domácím debaklu s Broumovem (1:6) začali Provodovští v Lázních Bělohrad výborně. Už v 17. min. je totiž poslal do vedení Nožka – 0:1. Jednogólový náskok si však Provodovští užívali jen minutu, prakticky hned z rozehrávky totiž srovnal na poločasových 1:1 Berger.

Naději na dobrý výsledek drželi hosté z Provodova jen do úvodu druhého poločasu, kdy dva slepené góly poslaly hosty do kolen. Nejprve v 58. min. otočil utkání svou druhou trefou v zápase opět Berger, aby o tři minuty později Černý proměnil nařízený pokutový kop – 3:1. Za dalších deset minut navíc domácí Berger zkompletoval hattrick a na konečných 5:1 upravoval dvacet minut před koncem Odvárko.

Rychnov nad Kněžnou – Červený Kostelec 1:3
Utkání v Rychnově se hrálo na malé umělé trávě, takže moc fotbalové krásy nepobralo. První mohli změnit bezbrankový stav domácí, kteří po dvaceti minutách orazítkovali za kosteleckým Kobosem brankovou konstrukci. Co se ale nepovedlo domácím, to se vzápětí povedlo hostům. D. Hlava nezištnou přihrávkou našel Štelziga, který otevřel skóre utkání – 0:1.

Začátek druhého poločasu pak utkání definitivně zlomil. Hned ve 48. min. totiž D. Hlava zajistil hostům dvoubrankový náskok a za další dvě minuty upravil na 0:3 jeho bratr Lukáš. Poslední slovo však měli domácí, kteří v 62. min. korigují na konečných 1:3. „Jsme rádi za tři body a za vítězné zakončení podzimní sezony," dodal k utkání Petr Liška, asistent hostujícího trenéra.

Vysoká nad Labem – Jaroměř 3:1
Jaroměř cestovala k poslednímu utkání do Vysoké značně oslabena o několik hráčů, a tak v základní sestavě museli nastoupit i čtyři dorostenci.

Domácí hráči byli od začátku aktivnější a vytvářeli si šance. V 6. min. chybovala obrana Jaroměře, ale Škvrňák ve veliké šanci minul branku. O chvíli později hlavičkoval nebezpečně Podlipný, ale Ondráček ho vychytal. Ve 23. min. vystřelil prudce domácí kanonýr Bělka, ale Ondráček byl opět na místě. Deset minut před přestávkou tak překvapivě udeřilo na druhé straně. Korenčík vysunul do brejku Petráčka, ten vypíchl těsně před Ptáčkem a nadvakrát skóroval – 0:1. Domácími tento fakt hodně zatřásl a dlouho se nemohli dostat na dostřel jaroměřské branky. Ve 41. min. vystřelil tvrdě domácí Haken, ale Ondráček vytáhl extra zákrok. Z následného rohu pak Rejchrt vykopl míč směřující od Ptáčka do prázdné branky.

Co domácí spálili v poločase prvním, to si nechali na úvod toho druhého. Hned ve 48. min. přihrál Haken ideálně na Růžičku, který střelou na zadní tyč Ondráčkovy branky vyrovnal – 1:1. V 56. min. pak bylo s Jaroměří ještě hůř. Nejlepší hráč domácích, Haken, prošel středem hřiště, narazil si se Škvrňákem a skóroval – 2:1. Domácí po tomto gólu trochu polevili a otevírala se i okénka v jejich obraně. Jaroměřští mladíci však kazili příliš mnoho jednoduchých přihrávek a tím se sami připravovali o nadějné příležitosti. Čtvrt hodiny před koncem pak zahrávali domácí rohový kop, odražený míč se dostal k Podlipnému, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 3:1.

RMSK Cidlina – Nové Město nad Metují 7:1
Novoměstští fotbalisté cestovali na závěr podzimu na hřiště lídra tabulky. A nezačali tam nejlépe. Bezbrankový stav totiž vydržel jen do 7. min., kdy ho změnil domácí Holec. Cidlina dál produkovala ofenzivní fotbal, za který byla podruhé odměněna ve 14. min. – 2:0. Když z utkání uplynulo dvacet minuty, rozdíl ve skóre poskočil už na tříbrankový – 3:0. S tímto stavem se domácí do poločasu spokojili.

Po změně stran však Cidlina začala hostům opět zle zatápět, jenže v 66. min. hostující Zákravský zkorigoval na 3:1. Hned vzápětí však Blažej upravoval na 4:1 a za další dvě minuty tentýž hráč zvyšoval už na 5:1. Tenisové skóre dostal zápas v 80. min. po trefě Jelínka a konečnou podobu dostal výsledek v 83. min., kdy svůj hattrick zkompletoval Blažej – 7:1.

Broumov – Kostelec nad Orlicí 3:1
Zajímavé a rušné utkání, v němž měli domácí převahu v první půli, po změně stran zase diktovali tempo hry hosté.

Už v 19. min. zahráli hosté nesmyslnou malou domů a Broumov z malého vápna zahrával nepřímý kop. Ten po strkanicích nakonec skončil nad branku. O čtyři minuty později se dostal do velké šance domácí Šimon, jenže také on branku hostů přestřelil. V téže minutě však už správné místo našel Hanzlík a domácí vedli 1:0. Za další tři minuty se dostali do vyložené šance také hosté, Haškovu střelu z malého vápna ale broumovský gólman vyrazil na roh. A broumovský brankář Drahorád ukázal svůj výborný postřeh i o chvíli později proti další šanci Kostelce. Deset minut před přestávkou utekla hostující obraně dvojice M. Gago – Svoboda, jenže druhý jmenovaný netrefil branku. Ve 39. min. prošel Wilke po levé straně do pokutového území, přihrál M. Gagovi, jenže ten mířil jen do boční sítě. Ve 41. min. byl v pokutovém území faulován M. Gago a z nařízené penalty upravil na poločasových 2:0 Wilke.

Jiskru naděje vykřesal Kostelec deset minut po změně stran, kdy po chybě broumovské obrany snížil na 2:1 Říha. Ve zbytku utkání se domácí strachovali o výsledek, vysvobození přišlo až pět minut před koncem, kdy Wilke uzavřel na konečných 3:1.

Roudnice – Náchod B 1:0
Náchodská rezerva odjela k poslednímu zápasu podzimu bez obou elitních kanonýrů Plška s Vaněčkem, oproti zápasu s Nepolisy chyběli béčku rovněž Hanel a Omovie, kteří byli k dispozici trenérům v souběžně hraném divizním utkání náchodského áčka.

Absence náchodské ofenzivní síly se v utkání projevila, když rezerva vyšla teprve podruhé během podzimu naprázdno. Domácím tak k zisku tří bodů stačila jediná trefa, o kterou se postaral v 58. min. Koblížek.
Sestava Náchoda B: Ruffer – Král, J. Vejprava, Rompotl, Punar – Bareš, Hanel, T. Vejprava, Schärfer – Panenka (34. Smrček, 66. Berger), Jahoda. (jl, mr, dop)