Broumov s Novým Městem se vzepřely papírovým předpokladům

Náchodsko - Porážky Červeného Kostelce i Police nad Metují, i překvapivé vítězství zachraňujícího se Nového Města nad Metují – to všechno přinesly sobotní zápasy krajských fotbalových soutěží, které včera odpoledne uzavřely své další mistrovské kolo.

3.4.2017

Ilustrační foto.Foto: Deník/ Michal Pavlík

Krajský přebor

Vysoká – Č. Kostelec 3:2

První půli ovlivnil silný vítr a také dvě povedené standardní situace domácích. Ta první gólová přišla už v 17. minutě, a druhá o osm minutě později – 2:0. Červenému Kostelci se i přesto povedlo ještě do poločasu snížit, když ve 36. minutě korigoval na poločasových 2:1 Koval.

Ve druhé půli měli hru pod kontrolou hostující fotbalisté, jenže ti v 50. minutě chybovali a domácí utekli opět na rozdíl dvou branek – 3:1. Do konce utkání měli pevně taktovku ve svých rukou Červenokostelečtí, jenže dosáhli pouze na snížení Poláčkem – 3:2.

Libčany – N. Město 2:4

„V utkání s týmem z druhé příčky jsme neměli co ztratit, a také neztratili. Sice jsme hned v úvodu přišli o pilíř obranné hry Dominika Nejmana, který s výronem kotníku musel hřiště opustit, na hře se to ale naštěstí neprojevilo. Po vyrovnaném prvním poločase nás branka „do šatny" z pokutového kopu spíše nabudila a zlepšenou hrou ve druhé půli jsme vývoj zápasu otočili. V závěru jsme pak tlaku domácích odolali a odvážíme si tak velmi cenné a pro mnohé nečekané vítězství," těší novoměstského trenéra Miloše Killara.

Jaroměř – Hořice 0:1

V prvním poločase byla Jaroměř lepším týmem, jenže neproměnila řadu velkých šancí. Naopak hosté z jedné ojedinělé akce ve 23. minutě otevírají skóre zápasu – 0:1.

Druhý poločas se už hrál prakticky pouze na branku Hořic, s přibývajícím časem to ale byla z domácího pohledu spíše křeč než souvislý tlak.

Provodov – Chlumec 3:1

V první půli se v Provodově servíroval vyrovnaný a spíše bojovný fotbal. Na první branku se ale příliš dlouho nečekalo. Ve 23. minutě se Provodov blýskl pohlednou akcí, na jejímž konci byl gólově zakončující Khun – 1:0.

Vedení si domácí hýčkali až do 55. minuty, kdy se Chlumci povedlo po rychlém útoku Pilařem srovnat na 1:1. O chvíli později spálil domácí kanonýr D. Hlava svou tutovku, a tak se po hodině hry převtělil do role nahrávače. Trestný kop posadil na hlavu svého bratra Lukáše, a ten vrátil Provodov do pohody – 2:1. A že D. Hlavovi role nahrávače svědčí, ukázal hned po rozehrání, kdy se blýskl pěknou individuální akcí, po níž předložil míč na malé vápno Nožkovi, jenž práci spoluhráče gólově podtrhl – 3:1. Chlumec ale mohl zápas ještě zdramatizovat, jenže po skrumáži zatřásl jen břevnem provodovské branky. Ve zbytku utkání si už domácí výsledek pohlídali. „Pochvalu zaslouží všichni hráči, protože utkání poctivě odmakali," řekl k zápasu domácí trenér Petr Dudek.

Broumov – Cidlina 3:2

V herně vyrovnaném utkání se skóre měnilo už po necelé čtvrt hodině hry. Ve 14. minutě prošel Němeček velkým vápnem Cidliny a pěknou střelou svou akci gólově zakončil – 1:0. Velkou šanci na srovnání měla Cidlina ve 26. minutě, kdy se po skrumáži dostala k zakončení z hranice penalty, jenže pokus směřoval nad broumovskou branku. Ve 38. minutě namířil domácí Němeček svou střelu jen do boční sítě. Těsně před přestávkou si vybrala domácí obrana slabší chvíli, vše ale včas uhasil Michálek. Vzápětí se blýskl povedeným zákrokem broumovský gólman Drahorád.

Po hodině hry střílel z velkého vápna domácí Wilke, jeho pokus ale svůj cíl nenašel. V 74. minutě ale přišla hrubka broumovské obrany, kterou potrestal hostující Zich – 1:1. O chvíli později ale Wilke vrací vedení na domácí stranu – 2:1. Za dalších pět minut po přihrávce Svobody zvyšuje už na 3:1 Hanzlík. Minutu před koncem ještě Zich zkorigoval střelou z dálky na konečných 3:2. Poté se ještě Cidlina snažila o vyrovnání, ale to už Broumov nedopustil.

1.A třída

Náchod B – Sobotka 0:2

Neproměnění šancí v první půli, a penalty v té druhé, stálo náchodskou rezervu zápas.

První vystrčili růžky hosté, kteří ve 4. minutě zahrozili Klečalem, jeho střelu však Hladík kryl. Mezi 12. a 28. minutou si vytvořili domácí několik vyložených šancí, žádnou z nich však nevyužili. Vše odstartovala spolupráce Plška s nepřesně zakončujícím Soumarem. Ve 21. minutě pak Soumarův centr zastavilo břevno hostující branky, v minutě následující sice Náchod gól dal, ten ale nebyl pro ofsajd uznán. Ve 23. minutě střela Plška opět jen olízla břevno hostující branky. Blízko gólu byl ve 27. minutě po dorážce Hanel, který ale z těžké pozice jen nastřelil bezmocně ležícího brankáře. Galapředstavení promarněných náchodských šancí ukončil ve 28. minutě střelecký pokus Krále. Když se tedy neurodilo na straně jedné, urodilo se na té druhé. Ve 34. minutě hosté z ojedinělé akce středem hřiště prošli až do zakončení, v němž se nemýlil Wojcik – 0:1.

Druhý poločas už nabídl spíš domácí trápení a frustraci. K té přispěla i druhá branka Sobotky v 50. minutě z kopačky Topiče – 0:2. Náchodský zmar pak korunoval v 72. minutě neproměněnou penaltou Rorbach, který vysoko přestřelil branku Sobotky.

Sestava Náchoda B: Hladík – Rorbach, Bareš, Vejprava, Král – Pípek (57. Schärfer), Hanel, Runkas, Soumar – Urban (46. Smrček), Plšek.

1.B třída

Předměřice – Police 2:1

Pro teprve druhou porážku sezóny si zajeli fotbalisté Police nad Metují na půdu druhých Předměřic nad Labem. A právě ty šly už v 6. minutě utkání brankou Bezvody do vedení 1:0. Favorizovaní hosté srovnali krok deset minut před přestávkou, kdy se prosadil v posledních zápasech střelecky velmi potentní Mucha – 1:1. Po změně stran byli Poličtí aktivnější, ale marně bušili do zavřených domácích vrat. Domácí čekali na svou příležitost a ta přišla po brejku v 68. minutě, kdy utkání rozhodl předměřický Frank – 2:1.

Sestava Police nad Metují: Bouška – Kudláček, Kollert, Šnábl, Šolc (74. Sivak) – Rieger (73. Švorčík), Bergman, Jandík, Klapkovský – T. Mucha, Semerák (68. Vik).

Opočno – Velké Poříčí 0:4

Fotbalisté Velkého Poříčí splnili jarní čtyřgólovou zápasovou normu i v Opočně.

Zde šli hostující fotbalisté do vedení už ve 4. minutě, kdy se po nádherné akci prosadil Dobýval – 0:1. O tři minuty později se pohlednou individuální akcí blýskl Lupínek, který obešel tři hráče a do prázdné branky upravoval na 0:2. Těsně před odchodem do kabin zvyšoval opět Dobýval na poločasových 0:3.

Po změně stran hosté zahazovali jednu šanci za druhou. Dvakrát selhal v zakončení Pařízek, hattrick pak odmítl i Dobýval, šance ale měli i domácí, jenže Vacho svůj tým podržel. Konečnou podobu doznal výsledek v 90. minutě, kdy si po centru do vápna vstřelili domácí vlastní branku – 0:4.
Sestava Velkého Poříčí: Vacho – Zelený, Hauschke, Flaška, Novák – Hubka, Lupínek (85. Gois), Kuneš, Hurdálek (50. Hanzl) – Dobýval, Pařízek.

Okresní přebor

Výsledky 17. kola: Mezilesí – Česká Skalice 0:2, Dolany – Velké Poříčí B 0:0, Velichovky – Machov 0:5, Červený Kostelec B – Teplice nad Metují 1:2, Hronov – Zábrodí 2:0, Velká Jesenice – Hejtmánkovice 3:2, Babí – Meziměstí 2:5.