Broumovu chybělo k bodům více štěstí

Náchodsko – Do nedělního programu krajských fotbalových soutěží se zapojila čtveřice regionálních týmů. Červený Kostelec jasně přejel Vrchlabí, Opočno nedalo Novému Městu šanci.

4.5.2010

Ilustrační foto.Foto: Vilém Fischl

Broumov – Jičín 0:1 (0:1). Oboustranně pohledné utkání začali mírným náporem domácí. Ve 25. min. se prosazoval Šolc, ale nemířil přesně. O tři minuty později přišel rozhodující moment zápasu, hosté přečíslili broumovskou obranu a Zlámal dal jedinou branku utkání. Druhý poločas byl zpočátku opatrný, až v 72. min. zahrával trestný kop Kuchta a ze skrumáže nastřelili domácí břevno. Pak domácí třikrát zachránil od pohromy vynikající gólman Martin. V nastaveném čase mohli domácí vyrovnat, nejprve zachránil zázračně jičínský gólman a druhou střelu směřující do prázdné branky ještě stačil hostující obránce na poslední chvíli vyrazit.

Přepychy – Česká Skalice 2:2 (1:1). Hostující Jiskra byla od úvodní minuty fotbalovější, domácí hráli na nakopávané míče a brejky. Jeden takový nákop jim vyšel ve 26. min. a ujali se poté vedení 1:0. Ve 38. min. Pejchal nepovedeně centroval, čímž zaskočil domácího brankáře a odražený míč dorazil Koza – 1:1. Ve 45. min. hosté zvrátili vedení na svoji stranu, když odražený míč dorazil do branky Židík. V úvodu druhé části byli hosté opět aktivnější, jenže v 57. min. chyboval ve středu hřiště Chmelík, domácí útočník obešel dva obránce a nakonec byl ve vápně faulován Koženým. Nařízenou penaltu poté domácí proměnili a srovnali na konečných 2:2.

Další výsledky: Náchod B – Rychnov 0:1, Kunčice – Police n. Met. 0:1, Doudleby n. Orl. – Lhota p. Lib. 0:2, Černilov – Nový HK 1:1, Trutnov – Olympia HK 3:1, Týniště – N. Bydžov B 1:0.

Č. Kostelec – Vrchlabí 2:0 (1:0). Jednostranné utkání nedokázali domácí patřičně brankově vyjádřit. Na úvodní gól se čekalo pětadvacet minut, kdy centr zleva poslal Vít nekompromisně do sítě – 1:0. Na druhý gól si domácí příznivci museli počkat až do 65. min. a stál za to. Zadák Bárta se na půlce nadechl k sólu, obešel čtyři protihráče a suverénně zakončil – 2:0.

Další výsledky: Trutnov B – Jaroměř 2:4, Třebechovice – Kostelec n. Orl. 2:1, Roudnice – Chlumec n. C. 2:1, Kratonohy – Dobruška 2:2, Libčany – Dvůr Králové B 2:2, Hořice – L. Bělohrad 1:0.

N. Město – Opočno 0:3 (0:2). Hosté od úvodu zapnuli na plné obrátky a domácí nestíhali. Svou výraznou herní převahu hosté zužitkovali ve 35. min. po chybě na pravé straně domácí obrany, kdy Jelen otevřel gólový účet – 0:1. Domácí se lehce nadechli v rozmezí 40. a 41. min. Jejich aktivita však skončila sraženou střelou mimo branku. Ve 45. min. po autovém vhazování hosté po hrubce domácích zvýšili opět Jelenem na 0:2. Vstup do druhé půle patřil domácím, kteří se usadili na polovině hostí, ale výsledkem byla jen nedůrazná střela Srubjana. Tlak domácích trval jen pět minut. Rychlý útok Opočna zastavili domácí nedovoleným zákrokem, který Jelen potrestal krásně trefeným gólem z trestného kopu.
Další výsledky: Dohalice – Vamberk 0:0, Loko HK – Albrechtice 3:2, Předměřice – České Meziříčí 2:0, Malšovice – Babí 7:1, Častolovice – Slavia HK 0:3, Černíkovice – Ohnišov 1:2. (mr, vv, zm)