Červený Kostelec zaskočil lídra na jeho půdě

Náchodsko – Do sobotního programu krajských fotbalových soutěží dospělých se z regionálních zástupců zapojila pouze dvojice týmů.

30.5.2011

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Daniel Seifert

Libčany – Červený Kostelec 1:1 (0:1).
Na hřiště již jistého vítěze soutěže cestovali hosté bez čtyř hráčů základního kádru, na výkonu Kosteleckých to ale znát nebylo.

Hosté měli parádní vstup do zápasu, už v 8. min. zahrával Lukáš Hlava rohový kop, míč propadl na malé vápno k volnému Bártovi, jenž ho nekompromisně uklidil do sítě – 0:1. Ve zbytku první půle měli domácí více ze hry, diktovali tempo, ale Kostelec je do žádných příležitostí nepouštěl. Byli to naopak hosté, kteří mohli svůj náskok navýšit, své další příležitosti ale nevyužili.

Po změně stran se obraz hry příliš nezměnil, domácí Libčany měly více aktivity na svých kopačkách, ale gól mohli vstřelit hosté. Dvakrát šli sami po brejku na brankáře, ale nedali. Pykali za to deset minut před koncem, když Libčany srovnaly na 1:1. V 88. min. navíc měli domácí další vyloženou šanci, Kostelec však zachránil od porážky výborným zákrokem brankář Macek.

Sestava Červeného Kostelce: Macek – Janko, Vejman, Bárta, D. Hlava – Kovačík (88. Koval), Hypius (72. Moravec), Vlček, Martínek – L. Hlava (80. Vejrek), Šolc (55. Trudič).

Nové Město nad Metují – Malšovice 0:4 (0:2).
Přímý souboj o třetí místo měl po obrovských potížích domácích se sestavou jasného favorita.

Novoměstští se bez šesti hráčů základní sestavy od začátku utkání dostali pod tlak a nebyli schopni s hosty držet krok. Ti se hned v 6. min. prezentovali nepříjemnou střelou z hranice vápna, ale ta těsně minula branku. V 7. min. si na rohový kop naběhl domácí Michal Lichter, jeho hlavička však skončila nad brankou. Tím ale útočné snažení domácích prakticky skončilo. Hosté měli hru plně pod kontrolou a nepříjemně ohrožovali novoměstskou branku. Ve 23. min. podnikli hosté rychlý útok středem hřiště a Pilc s přehledem překonal Maura – 0:1. Další dobré příležitosti hostů pak zůstaly nevyužity. Šance na vyrovnání se domácím naskytla ve 36. min., kdy se po podklouznutí obránce dostal k míči Joneš, ale přestřelil. Minutu před odchodem do kabin hosté zahrávali rohový kop a zcela volný T. Franc hlavou pohodlně upravil na 0:2.

Druhý poločas začali lépe domácí. Zvýšenou aktivitou zatlačili soupeře na jeho polovinu hřiště a deset minut ho prakticky nepustli do hry. Převaha domácích však postrádala zakončení. Pouze trestný kop Joneše v 58. min. znamenal ohrožení branky Malšovic. V 61. min. se hosté dostali do prvního vážnějšího útoku ve druhém poločase a po rohovém kopu Tobiášek krásnou střelou zvýšil na 0:3. Od této chvíle na hřišti hosté zcela kralovali. V 78. min. dovršil krutou novoměstskou porážku hostující Bartoš, když obešel vše, co mu stálo v cestě a přidal čtvrtý gól Malšovic. V závěru utkání hosté již jen kontrolovali hru a domácí čekali na spásný konec nevydařeného utkání.

Sestava Nového Města nad Metují: V. Maur – Mar. Lichter, Mich. Lichter, D. Maur (46. Vávra), Morávek – Valášek (46. Macek), Růžička, T. Zákravský, Mervart – Joneš, Kulhavý (66.Černý). (mr, zm)

30.5.2011 VSTUP DO DISKUSE

PO POSTUPU České Skalice (v zeleném) budou patřit do okruhu letošních postupových favoritů hráči Velké Jesenice (v modrém).

Více cyklistů je pro stát přínosnější než množství politiků

Náchodsko - Zemička, která se dá projet za tři dny na kole, nepotřebuje tolik politiků, kteří ji „spravují“. Tato myšlenka, která by určitě našla nemalé množství zastánců, se stala mottem cyklistického výletu napříč Čechami ze severu na jih.

Česká Skalice - Jen malý kousek od nedobrovolného koupání se včera dopoledne kolem půl desáté (čtvrtek 17. 8.) ocitl řidič osobního automobilu, který sjel téměř do přivaděče přehradní nádrže Rozkoš.