Náchod-Deštné - Vyšehrad 3:2

Už po osmi minutách byl těsně za vápnem sražen Merganc a sám postižený přes zeď trefil přesně dolní roh Skácelovy branky – 0:1. Byli to hlavně domácí, kteří měli v první půli další vyložené šance, jenže ve 41. min. zbytečně fauloval v rohu pokutového území domácí Kotal Kubíka a Matuszny z penalty srovnal.

Sedm minut po změně stran uvolnil pěknou přihrávkou Semerák svého kolegu v útoku, Merganc obešel i brankáře a poslal domácí znovu do vedení – 2:1. V 84. min. dostal na velkém vápně příliš prostoru Kubík a jedinou šanci hostí ve druhé části zužitkoval ukázkově – 2:2.

SHLÉDNĚTE FOTOGALERII

O dvě minuty později se ve skrumáži před Skácelovou brankou nejlépe zorientoval domácí kapitán Kaplan a zajistil Náchodským plný bodový zisk – 3:2.

V sobotním utkání pokračoval ve střeleckém probuzení domácí kanonýr Martin Merganc, jehož dvě trefy málem nestačili, tříbodovou branku totiž musel vstřelit tři minuty před koncem až kapitán týmu Kamil Kaplan. V brance hostujícího Vyšehradu se představil exligový gólman Jindřich Skácel (na snímku), který se už po osmi minutách hry marně natahoval na přesný trestný kop Martina Mergance.

Fakta – branky: 8. a 52. Merganc, 87. Kaplan – 41. Matuszny z pen., 84. Kubík. Rozhodčí: Blaschke (Rudoltice). ŽK: 0:3. ČK: 0:1 (89. Kubík). Diváků: 275. Poločas: 1:1. FK Náchod–Deštné: Kobos – Hudec, Kotal, Jandík, Kaplan – Nejman, Kudrna, Vodehnal, Gross – Semerák, Merganc (90. Malý). FK Slavoj Vyšehrad: Skácel – Frohna, Budějský (78. Ježík), Hendrych, Šourek, Sobišek (75. Cherbi) – Pechar, Tavars (66. Mergl), Janda – Kubík, Matuszny.

Zdeněk Zinke, asistent trenéra Náchoda: „Hráči pokračovali ve zlepšených výkonech, nesrazila je penalta ani vyrovnání šest minut před koncem zápasu. Během celého utkání na nich byla cítit touha zvítězit.“