Derby herně neoslnilo, aspoň ale padaly góly

Náchodsko – Další porcí zápasů pokračovaly o víkendu fotbalové přípravy.

7.2.2017

JEDNÍM gólem se na vítězství Nového Města nad Holicemi podílela i nová zimní posila – Josef Semerák (ve výskoku).Foto: Zdeněk Mudroch

Náchod – Broumov 5:1
Domácí nastoupili v kombinovaném složení, což se projevilo i v herním projevu. Na první branku se ale čekalo jen jedenáct minut. To domácí Moravec zatáhl míč po pravé straně a jeho centr uklidil z první do sítě Malý – 1:0. O pět minut později zahrával domácí Simon rohový kop, na něj si naběhl Kábrt a lehkou tečí nasměroval míč do sítě – 2:0. Po půl hodině hry byl v pokutovém území nedovoleně zastaven Moravec a nařízenou penaltu proměnil Malý – 3:0. O pět minut později Broumov potrestal nedůraz při odvracení centrovaného míče a Kotyza snižoval na 3:1. Toto zaváhání ale domácí napravili hned v následující minutě, kdy míč zatáhl Malý a jeho centr uklidil za bezmocného gólmana Káva – 4:1. Do druhé půle poslal Náchod jinou jedenáctku, ale obraz hry se nijak k lepšímu nezměnil. Poslední gól utkání padl v 69. minutě, kdy T. Vejprava našel ideálním pasem za broumovskou obranou nabíhajícího Kávu, který si už se zakončením věděl rady – 5:1.

Jaroměř – Pardubičky 4:0
„Vyrovnaný zápas, kdy jsme dokázali na rozdíl od soupeře naše šance využít. Potěšitelné jsou pro nás do další přípravy čtyři vstřelené branky a nula na kontě obdržených," řekl po zápase jaroměřský trenér Roman Kyral.

Nové Město nad Metují – Holice 5:1
„V týmu hostí se objevilo mnoho dorostenců a s takto oslabeným soupeřem jsme utkání rozhodli už do přestávky. Mnoho dalších šancí ještě zůstalo nevyužito," nepřeceňuje vysoké vítězství novoměstský trenér Miloš Killar. (mr, jl, dop)