Derby ukončilo letošní sezonu fotbalového krajského přeboru

Červený Kostelec – Tečku za letošním ročníkem krajského přeboru mužů udělali ve středečním tropickém podvečeru fotbalisté Červeného Kostelce a Jaroměře.

21.6.2013

SOUBOJ Červeného Kostelce (v bílém) s Jaroměří ukončil ve středu letošní sezonu krajského přeboru mužů.Foto: Zdeněk Majer

Červený Kostelec – Jaroměř 2:0 (1:0). Domácí do utkání vlétli jak uragán a pěknými kombinačními akcemi jasně přehrávali zkoprnělou jaroměřskou defenzivu. Kdyby to po dvaceti minutách bylo 5:0, nikdo by se nedivil, jenže nebylo. Hned v první minutě domácí pálí první vyloženou šanci, ve 3. min. v další tutovce Dvořáček míří mimo. Ve 4. min. zahrozili z ojedinělé akce první dvacetiminutovky i hosté, ale Macek se nenechal zaskočit. Vzápětí na druhé straně hlavičkuje v další vyložené šanci Koval mimo tyče jaroměřského Klofandy. Ve 13. min. už se domácí zaslouženého vedení dočkali. Domácí se dostali z jaroměřského presinku u postranní čáry dlouhým nákopem, ten hostující stoper správně neodhadl a Trudič nadvakrát poslal domácí do vedení 1:0. Na konci první dvacetiminutovky se pak k pěkné ráně z dálky odhodlal domácí Martínek a Klofanda opět musel zasahovat. Ve 25. min. sudí na chvíli přerušil hru, aby se hráči obou týmů mohli občerstvit a od této doby se hra zcela vyrovnala. Po půl hodině navíc mohla Jaroměř vyrovnat, když se nenápadná táhlá rána Rupricha zastavila na pravé tyči nehybného Macka. Pět minut před přestávkou už musel Macek zasahovat proti jedovaté střele Horáka, těsné vedení svého týmu ale udržel.
Deset minut po změně stran mohl dodat klid na kostelecké kopačky Martínek, ale zblízka v další tutovce minul. Po hodině hry předvedli pohlednou akci také hosté a Škoda ve skluzu míjí Mackovu branku. O deset minut později se po rohovém kopu dostal do zakončení nikým nekrytý Ponikelský, ale vyrovnání z toho nebylo. Vzápětí se hra přelila na druhou stranu, kde domácí v přesile překombinovali další tisíciprocentní šanci a nakonec vůbec nezakončili. Uklidňující druhé trefy se Kostelečtí dočkali v 77. min., kdy nejprve Martínek ledabylou přihrávkou na půlce nabídl míč hostům, vzápětí ho ale skluzem vybojoval a navíc tím vyslal do brejku Dvořáčka. Ten si ještě ve vápně dovolil kličku stoperovi a upravil na konečných 2:0. (mr)

21.6.2013 VSTUP DO DISKUSE
Dopravní nehoda auta pošťáků mezi Děčínem a Hřenskem.

Machovu zatím chybí forma i štěstí

Nevěděli, co se šaty, tak je vrátili

Jaroměř, Josefov - Nečekaného překvapení se po pár týdnech dočkali jak vystavovatelé, tak i majitelka odcizených šatů. Před vchodem do objektu Starého špitálu v Josefově, kde se v době 9. do 11. září konala výstava a z něhož zmizely některé vystavované artefakty (tj. zářivky a plesové šaty), se z ničeho nic jednou ráno objevila igelitka. A uvnitř se skrývaly oboje šaty, které kdosi předtím z výstavy odnesl.

Derby rozhodly jaroměřské vstupy do třetin

Náchodsko - Mizerný start do sezony zažívá nejúspěšnější celek posledních pěti let. Hokejisté Náchoda se v úvodu nového ročníku trápí jak v ofenzivě, tak i v defenzivě, což potvrdili i v nedělním domácím zápase s Třebechovicemi.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.