Derby vyhrálo (i díky penaltám) Velké Poříčí

Náchodsko - Víkendový program krajských fotbalových soutěží mužů nabídl hned dvě prestižní okresní derby.

31.8.2015

PEVNOST dresu novoměstského Dominika Nejmana zkouší kostelecký Petr Klapal.Foto: Zdeněk Mudroch

To sobotní bylo k vidění ve Velkém Poříčí, kde domácí nováček I. B třídy přivítal geografického souseda, Hronov.

Nové Město nad Metují – Kostelec nad Orlicí 1:3 (1:1)

Domácí po dvou porážkách vstoupili do utkání aktivně. Ve 12. min. vybojoval Vít u brankové čáry míč a následovala střela těsně nad branku hostí. Poté však měli více míč na kopačkách hostující hráči, avšak jejich střely končily jen vysoko nad novoměstskou brankou. Šokem pro ně byla 26. min., když lehká Sedláčkova střela propadla brankáři až do sítě – 1:0. V následujících minutách obě mužstva jednou ohrozila branku soupeře, jenže gólmani byli připraveni na svých místech. Skóre se měnilo až ve 41. min., když z nenápadné akce hosté hlavou srovnali na poločasových 1:1.

Druhý poločas začal šancí domácího Emlara, ale z branky se radovali hosté, když v 52. min. střela z první po rohovém kopu skončila pod břevnem Krunčíkovy branky – 1:2. V 56. min. mohli hosté opět skórovat, jejich střela z rychlého protiútoku jen těsně minula novoměstskou branku. Ve zbývajících minutách se domácí k tlaku či šancím v podstatě nedostali a naopak v 76. min. ještě jednou inkasovali – 1:3.

Velké Poříčí – Hronov 2:1 (0:1)

Domácí začali prestižní derby velmi dobře a prvních dvacet minut nepustili soupeře z Hronova prakticky za půlící čáru. Už ve 4. min. vyhrál domácí Vít hlavičkový souboj s brankářem Hronova, ten jej vzápětí srazil a domácí dostávají výhodu pokutového kopu. K němu se staví Vít, jenže hronovský gólman svou chybu napravuje, když penaltu chytá. I po neproměněné penaltě pokračují domácí v náporu, jenže přichází 21. min., kdy opět Lupínek dává nesmyslnou malou domů, tu vystihuje hostující Danihel, jde sám na brankáře a proměňuje na 0:1. Vstřelená branka postavila hosty z Hronova na nohy a do konce první půle byli lepší, skóre se ale už neměnilo.

V poločasové přestávce prolétla poříčskou šatnou bouřka, domácí se zvedli a druhou půli začali náporem. Ten vyústil po hodině hry v rohový kop Nováka, který našel hlavičkujícího Kuneše, jenž srovnává na 1:1. Další šanci měli domácí o tři minuty později, to šel Dobýval z úhlu sám na branku, jenže z malého vápna nesmyslně přihrává na obsazeného Víta. Za další tři minuty likviduje na druhé straně standardní situaci Hronova domácí brankář Lokvenc. Rozhodnutí přišlo čtvrt hodiny před koncem, kdy se Vít svým důrazem prodral za hronovskou obranu, ve vápně byl faulován a Novák druhou poříčskou penaltu zápasu proměňuje – 2:1. V posledních deseti minutách měl Hronov tlak, ten ale domácí přestáli a připsali si tak premiérové body.

Sestavy – V. Poříčí: Lokvenc – Zelený, Stříbrný, Flaška, Novák – Lupínek (46. Hanzl), Hauschke, Kuneš, Kaněra – Dobýval, Vít (46. Šimon). Hronov: Kunz – Pek, Schreiber, Puraš, Marx (55. Zíta) – Neuschl (75. Ansorge), Franců, Hofman (82. Samek), Valtera (75. Phan), Tichý – Danihel.

Střelecké hody byly i vidění v Kostelci
a také v Machově

Další brankově úrodné kolo nabídl víkendový program fotbalového Jopeco Okresního přeboru mužů.

Už v sobotu si s chutí zastřílela červenokostelecká rezerva, která nasázela broumovskému béčku za prvních dvacet minut hned pět branek a bylo prakticky po zápase. Slušnou střeleckou potenci mají zkraje sezóny také fotbalisté Hejtmánkovic, kteří tentokrát nasázely Teplicím nad Metují bůra. Slušná porce devíti branek pak byla k vidění v Machově, kde domácí těsně přestříleli soupeře z Meziměstí.

Výsledky 3. kola: Červený Kostelec B – Broumov B 7:1, Velichovky – Česká Skalice 1:2, Hejtmánkovice – Teplice nad Metují 5:1, Machov – Meziměstí 5:4, Mezilesí – Dolany 1:2, Velké Poříčí B – Velká Jesenice 0:3, Babí – Jaroměř B 3:4.

(dop, mr)

31.8.2015 VSTUP DO DISKUSE

Střelným prachem se na úvod šetřilo jen ve Velichovkách

JOHANA z Police nad Metují se narodila 11. srpna 2017 v 3.07 hodin. Děvčátko vážilo 3245 gramů a měřilo 48 centimetrů. Maminka  uvedla, že se jedná o druhé dítě v rodině.
7

Právě jsme se narodili - srpen 2017

Českoskalické zápasy asi nudné nebudou

Náchodsko - Úvodními zápasy vstoupily do nového ročníku fotbalové I. B třídy tři regionální týmy.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Broumov po svém sestupu zatím dost tápe

Náchodsko - Čtyřgólovou normu si pravděpodobně domluvili v sobotním programu fotbalového Krajského přeboru mužů hráči Červeného Kostelce, Jaroměře i Náchoda. Tento regionální trojlístek si totiž z hřišť soupeřů odvezl tři body za vítězství 4:0.