Derniéra nevybočila z šedi zpackané sezóny

Náchod - Nepovedenou sezónu zakončili divizní fotbalisté Náchoda středeční předehrávkou posledního kola s Živanicemi.

15.6.2017 1

Náchod - ŽivaniceFoto: Zdeněk Majer

Náchod - Živanice 0:4

Zápas celků z opačných pólů tabulky mohl dostat zajímavou zápletku. To by však domácí „spalovač šancí“ Omovie musel proměnit aspoň jednu ze svých dvou příležitostí, do nichž se dostal hned v úvodní desetiminutovce.

Poprvé to bylo ve 2. minutě, kdy s vyběhnutým brankářem přehodil i jeho branku, podruhé pak v minutě 10., kdy po Vaněčkově uličce napálil míč jen do brankáře. Hosté se poprvé výrazněji připomněli ve 27. minutě, kdy šel sám na Hladíka hostující Herzán, jenže náchodského gólmana nepřechytračil a ten jeho úmysl přečetl. O sedm minut později dostaly Živanice možnost standardní situace, tu domácí odvrátili jen za své velké vápno, kde se do míče opřel Buriánek a Hladík plachtil ke své levé tyči marně – 0:1. Vzápětí zkoušel střelecké štěstí na druhé straně Malý, jenže nemířil přesně. To naopak hostující Kakrda zamířil přesně ve 45. minutě, kdy si naběhl za náchodskou obranu a podél Hladíka upravil na poločasových 0:2.

Na začátku druhé půle se opět připomněl domácí Omovie, střelou z vápna ale hostujícího gólmana moc nevystrašil. O pět minut později si naběhl do náchodského vápna Gorol a ranou o zadní tyč vstřelil třetí gól Živanic. Hned o minutu později hlavičkoval hostující Ujec do tyče. Branková konstrukce zvonila v 58. minutě i na druhé straně. To Omovie poslal míč doprava na Simona, ten si kličkou na střed udělal místo a levačkou trefil tyč. Poté v 60. a v 79. minutě opět pomohly tyče domácím, aby v 80. minutě přesto počtvrté inkasovali. Na hranici velkého vápna dostal příliš času Polák a technickou střelou nedal Hladíkovi nejmenší šanci – 0:4.

Fakta - branky: 34. Buriánek, 45. Kakrda, 53. Gorol, 80. Polák. Rozhodčí: Švorc – Starý, Ježek. Delegát: Vaniš. ŽK: 4:0. Diváci: 180. Poločas: 0:2. FK Náchod: Hladík – Růžička, Urban (43. Strnad), Kábrt (54. Donát), Moravec – Simon, Schärfer, Káva (61. Pavlíček) – Vaněček – Omovie (62. Smrček), Malý. TJ Sokol Živanice: Vašíček – Buriánek, Ferčák (77. Trupl), Motyčka, Sůra – Polák, Gorol (64. Janecký), Herzán, Kakrda – Ujec, Hundák. (mr)

15.6.2017 VSTUP DO DISKUSE 1

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
20

Řidič červené Hondy chtěl vycouvat, ale místo toho se rozjel dopředu, přímo k vodní hladině. Ještě však stihl zatočit, takž nevjel do vody přímo, ale dvěma koly zůstal na trávě.