Derniéra nevybočila z šedi zpackané sezóny

Náchod - Nepovedenou sezónu zakončili divizní fotbalisté Náchoda středeční předehrávkou posledního kola s Živanicemi.

15.6.2017 1

Náchod - ŽivaniceFoto: Zdeněk Majer

Náchod - Živanice 0:4

Zápas celků z opačných pólů tabulky mohl dostat zajímavou zápletku. To by však domácí „spalovač šancí“ Omovie musel proměnit aspoň jednu ze svých dvou příležitostí, do nichž se dostal hned v úvodní desetiminutovce.

Poprvé to bylo ve 2. minutě, kdy s vyběhnutým brankářem přehodil i jeho branku, podruhé pak v minutě 10., kdy po Vaněčkově uličce napálil míč jen do brankáře. Hosté se poprvé výrazněji připomněli ve 27. minutě, kdy šel sám na Hladíka hostující Herzán, jenže náchodského gólmana nepřechytračil a ten jeho úmysl přečetl. O sedm minut později dostaly Živanice možnost standardní situace, tu domácí odvrátili jen za své velké vápno, kde se do míče opřel Buriánek a Hladík plachtil ke své levé tyči marně – 0:1. Vzápětí zkoušel střelecké štěstí na druhé straně Malý, jenže nemířil přesně. To naopak hostující Kakrda zamířil přesně ve 45. minutě, kdy si naběhl za náchodskou obranu a podél Hladíka upravil na poločasových 0:2.

Na začátku druhé půle se opět připomněl domácí Omovie, střelou z vápna ale hostujícího gólmana moc nevystrašil. O pět minut později si naběhl do náchodského vápna Gorol a ranou o zadní tyč vstřelil třetí gól Živanic. Hned o minutu později hlavičkoval hostující Ujec do tyče. Branková konstrukce zvonila v 58. minutě i na druhé straně. To Omovie poslal míč doprava na Simona, ten si kličkou na střed udělal místo a levačkou trefil tyč. Poté v 60. a v 79. minutě opět pomohly tyče domácím, aby v 80. minutě přesto počtvrté inkasovali. Na hranici velkého vápna dostal příliš času Polák a technickou střelou nedal Hladíkovi nejmenší šanci – 0:4.

Fakta - branky: 34. Buriánek, 45. Kakrda, 53. Gorol, 80. Polák. Rozhodčí: Švorc – Starý, Ježek. Delegát: Vaniš. ŽK: 4:0. Diváci: 180. Poločas: 0:2. FK Náchod: Hladík – Růžička, Urban (43. Strnad), Kábrt (54. Donát), Moravec – Simon, Schärfer, Káva (61. Pavlíček) – Vaněček – Omovie (62. Smrček), Malý. TJ Sokol Živanice: Vašíček – Buriánek, Ferčák (77. Trupl), Motyčka, Sůra – Polák, Gorol (64. Janecký), Herzán, Kakrda – Ujec, Hundák. (mr)

15.6.2017 VSTUP DO DISKUSE 1

Takhle to vypadá, když mají policisté den blbec.
45

Policie v nesnázích: kuriózní nehody strážců zákona

HOROLEZEC Honza "Tráva" Trávníček nabídne v červenokosteleckém Zahradnictví Trees besedu spojenou s unikátním venkovním promítáním 3D o expedicích na osmitisícovky.

Trávníček: Lezení zde je pro mě moc morálové

Poštolky vyvedly mladé v květináči na balkoně

Náchod - Někomu zdobí balkon rozkvetlé květiny, jiný zkouší pěstovat rajčata. Rodina Macháňových z Náchoda/Bělovse má na balkoně ve čtvrtém patře bytového domu plný květináč poštolek.

Ve Velkém Třebešově spadla větev na čelní sklo dodávky

Velký Třebešov - Čtvrteční bouřka na Náchodsku sice nepůsobila takové škody jako ve středních a jižních Čechách, ale například ve Velkém Třebešově zalarmovala hasiče z České Skalice.

Szabo: Je to o fyzické síle, nasazení i srdíčku bojovat za tým a klub

Náchod - Mizerných 14 bodů, z toho pouhé dva na jaře, uhráli v letošní sezóně divizní fotbalisté Náchoda, kteří po roční epizodě v této soutěži opět padají do Krajského přeboru. „Podle mě tím, že se spadlo, by si spousta lidí měla uvědomit, že je načase začít budovat nový kádr," je přesvědčen trenér Ondřej Szabo.