První půl hodina utkání byla jasně v režii Náchoda, který se lehce dostával do zakončení, v něm se však dlouho nemohl prosadit. Boleslavští mladíci působili hodně zakřiknutým dojmem a na polovinu divizního týmu se dostávali v první půl hodině utkání pouze sporadicky.

Na první branku utkání se i přes náchodskou převahu čekalo až do 42. minuty, kdy zprava centrující Petr našel přesně v pokutovém území Sedláčka, jenž hlavou usměrnil míč do sítě – 1:0. Inkasovaná branka hosty z Boleslavi probudila, zvýšili aktivitu a z jediné vážnější šance v první půli těsně před přestávkou srovnali na poločasových 1:1. „S prvním poločasem jsem z pohledu organizace hry spokojený, vytvářeli jsme si šance, soupeře jsme naopak k ničemu nepustili,“ viděl prvních pětačtyřicet minut ze svého pohledu trenér Náchoda Karel Havlíček.

Ze vstupu svých svěřenců do druhé půle ale už tolik nadšený nebyl. „Organizace hry ve druhém poločase byla z naší strany chaotická a laxní,“ nebral si servítky náchodský trenér.

První minuty druhé části opravdu Náchodským hrubě nevyšly, hned dvakrát pustili hosty do vyložených příležitostí, Kaufman však svůj tým podržel a uklidnil. S přibývajícími minutami opět nacházeli divizní muži pevnou půdu pod nohama, začali si vytvářet brankové příležitosti a dvě z nich dokázali i využít. Vedení na stranu Náchoda vrátil v 82. minutě Škoda, který přesně podle pravidla „když nevíš, co s míčem, dej gól“, z dvaceti metrů napřáhl a jeho rána zaplula přesně k tyči boleslavského brankáře. Poslední branka utkání padla čtyři minuty před vypršením řádné hrací doby, kdy se po signálu z rohového kopu prosadil D. Nejman.

Další přípravné utkání čeká svěřence trenéra Karla Havlíčka v sobotu, kdy opět v Provodově hostí Rychnov nad Kněžnou. Utkání má výkop už v 10 hodin dopoledne. Na příští úterý 26. července bylo naplánované utkání s prvoligovým Hradcem Králové, tento duel byl ale nakonec zrušen.

Branky Náchoda: 42. Sedláček, 82. Škoda, 86. D. Nejman.

Sestava Náchoda: Baláž (46. Kaufman) – Šťavík (46. Rompotl), Škoda, Hubka, Gross – Simon (70. Punar), Nejman, D. Nejman, Punar (46. Havrda) – Sedláček, Petr.