FOTBAL: Černý Petr nakonec zůstal Martínkovicím

Náchodsko – Fotbalový okresní přebor rozluštil svou poslední tajenku až o tomto víkendu, kdy bylo na programu 14. mistrovské kolo.

21.6.2010

Jaroměřská rezerva (v pruhovaném) předváděla ve Velkém Poříčí pohledný fotbal, který ale končil na velkém vápně. Foto: Jiří Mach

SKUPINA O POSTUP

Hejtmánkovice – Stárkov 4:2
V souboji dvou týmů ze středu tabulky byli produktivnější domácí, i když hosté jim to hodně vlastní nemohoucností usnadnili. Hned úvodní branka zápasu byla ze strany Stárkova dost nešťastná, když si hostující stoper sklepl míč za vlastní brankovou čáru. Na 2:0 upravoval hejtmánkovický kanonýr Čihák, který hlavičkou do protipohybu nedal stárkovskému brankáři sebemenší šanci. Ještě do poločasu se ale podařilo Stárkovu snížit, když po signálu upravovali na poločasových 2:1.
Po změně stran se ale domácí dostali záhy opět do dvoubrankového náskoku, když využili nabídnutý pokutový kop. Na distanc jedné branky dostal Stárkov Diblík, který krásným sólem snižoval na 3:2. Pět minut před koncem ale utekl domácí Čihák a upravil na konečných 4:2.
Fakta – branky: Vlastimil Čihák 2, Jindřich Kitler, David Sivak – Jiří Kaněra, Jan Diblík. Rozhodčí: Jindra Lavrenčíková. ŽK: 0:1. Diváků: 123. Poločas: 2:1.

Velké Poříčí A – Jaroměř B 6:0
Ve velkém stylu se rozloučili s letošní sezonou fotbalisté Velkého Poříčí, kteří v pohledném utkání přehráli jaroměřskou rezervu jednoznačným rozdílem. Hosté však přijeli k utkání pouze v jedenácti lidech a od první minuty předváděli velmi pohlednou kopanou, která ale končila na vápně. Střelecky se v prvním půli zaskvěl domácí Martin Petr, který se do sítě béčka Jaroměře trefil hned třikrát. Ještě do poločasu se prosadil Neuschl. Pět minut po přestávce přidal pátý gól domácích Zelený, poslední poříčskou branku této sezony pak měl na svědomí Lanta.
Fakta – branky: Martin Petr 3, Lanta, Petr Zelený, Martin Neuschl. Rozhodčí: Petr Jansa. ŽK: 3:1. Diváků: 70. Poločas: 4:0.

Teplice n. M. A – Mezilesí 2:0
V prvním poločase si domácí vytvořili dvě vyložené šance a dvakrát za gólmanem Mezilesí zvonila branková konstrukce. Těsně před pauzou navíc dostal teplický Skuřenský červenou kartu a domácí čekala druhá půle v oslabení.
Teplické však toto nelimitovalo, naopak v 52. min. z nařízeného pokutového kopu šli Bitnarem do vedení 1:0. O dvacet minut později tentýž hráč upravil po nedorozumění hostující obrany s brankářem na konečných 2:0.
Fakta – branky: Filip Bitnar 2. Rozhodčí: Jan Vávra, Miroslav Pavlů, Miroslav Halama. ŽK: 1:1. ČK: 1:0. Diváků: 100. Poločas: 2:0.

Police n. Met. B – Hronov 1:3
Polická rezerva se rozloučila se sezonou nepovedeným výkonem. Domácí sice v prvním poločase vedli zásluhou Hanzla 1:0, Hronov ale byl po celé utkání lepší a ve druhém poločase výsledek po hrubých chybách polické defenzivy zaslouženě třemi góly otočil ve svůj prospěch.
Fakta – branky: Marek Hanzl – Pavel Schreiber 2, Rojšl. Rozhodčí: Michal Vaníček. ŽK: 0:4. Diváků: 50. Poločas: 1:0.

Machov – Provodov 3:1
V prvním poločase byli lepší favorizovaní hosté, jenže domácí dokázali využít zaváhání jejich defenzivy a už v 10. min. šli do vedení. Když už se zdálo, že Machovští udrží své jednobrankové vedení do přestávky, hosté v poslední minutě prvního dějství srovnali na poločasových 1:1.
Do druhé části hosté prostřídali, Machovští tak díky tomu převzali iniciativu a využitím hrubky provodovského brankáře šli do vedení 2:1. Definitivu pak dal Machov výsledku v poslední minutě, kdy Plicka upravil na konečných 3:1.
Fakta – bez podrobností.

SKUPINA O UDRŽENÍ

N. Město B – Velká Jesenice 3:3
V posledním utkání sezony se v Novém Městě představilo mužstvo Sokola Velká Jesenice, které bylo ještě ohroženo sestupem a očekávalo se od něj bojovnost a maximální nasazení. Diváci však viděli od začátku velice nesoustředěný výkon. Po čtvrt hodině hry hosté prohrávali již 3:0 a mohli děkovat domácím, kteří ještě další gólové šance neproměnili. Po třiceti minutách domácí pod dojmem snadného vedení viditelně zvolnili a umožnili tak hostům dostat se do hry. V samém závěru poločasu hosté kopali pokutový kop a Sedláček snížil na 3:1.
Druhý poločas si hosté zřejmě uvědomili, že tento výsledek pro ně znamená sestup a začali bojovat. Domácí již chtěli utkání spíše dohrát. Hosté se tak dostali do tlaku, ale jejich nemohoucnost v koncovce jim šanci na zvrácení výsledku nedávala. Domácí podnikali ojedinělé, ale rychlé protiútoky. Vytvořené jasné gólové šance ovšem neproměnili. Hostům pak druhá branka Sedláčka dodala další chuť do hry a v 90. min. se jim Vejdělkem podařilo vyrovnat na konečných 3:3.
Fakta – branky: Jan Paďour 2, Jiří Bauerfeind – Petr Sedláček 2, Petr Vejdělek. Rozhodčí: Jiří Novák, Petr Vašíček, Filip Svoboda. ŽK: 2:0. Diváků: 52. Poločas: 3:1.

Meziměstí – Božanov 3:1
Domácí po zásluze vyhráli, i když úvodní branku zápasu měli na svědomí hosté, kteří se ve 28. min. ujali po Felkelem zahrávané standardní situaci vedení 1:0. O dvě minuty později ale domácí Macúšem vyrovnali na 1:1. Vedení na stranu domácích strhl v 63. min. Klicnar a v 70. min. dal Pacák po rohovém kopu na konečných 3:1.
Fakta – branky: Klicnar, Martin Macúš, Martin Pacák – Martin Felkel. Rozhodčí: Pavel Lokvenc. ŽK: 1:1; ČK: 1:0. Diváků: 80. Poločas: 1:1.

Č. Kostelec B – Martínkovice 0:0
Martínkovicím šlo v tomto utkání o hodně, jenže na hřišti nepředvedly zhola nic. Nudné utkání nepřineslo ani na jedné straně moc vyložených šancí, domácí měli v první půli jednu, ve druhé dvě. Hosté se za celé utkání do vážnějšího ohrožení kostelecké branky nedostali.
Fakta – rozhodčí: Josef Panny, Miroslav Tesárek, Lukáš Linhart. ŽK: 2:2. Diváků: 34. (mr, tk, zm)

21.6.2010 VSTUP DO DISKUSE

Střelným prachem se na úvod šetřilo jen ve Velichovkách

JOHANA z Police nad Metují se narodila 11. srpna 2017 v 3.07 hodin. Děvčátko vážilo 3245 gramů a měřilo 48 centimetrů. Maminka  uvedla, že se jedná o druhé dítě v rodině.
7

Právě jsme se narodili - srpen 2017

Českoskalické zápasy asi nudné nebudou

Náchodsko - Úvodními zápasy vstoupily do nového ročníku fotbalové I. B třídy tři regionální týmy.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Broumov po svém sestupu zatím dost tápe

Náchodsko - Čtyřgólovou normu si pravděpodobně domluvili v sobotním programu fotbalového Krajského přeboru mužů hráči Červeného Kostelce, Jaroměře i Náchoda. Tento regionální trojlístek si totiž z hřišť soupeřů odvezl tři body za vítězství 4:0.