FOTBAL: Divizní mládež postrádala více štěstí

Náchod – Divizní fotbalová mládež Náchoda má za sebou další boje o mistrovské body. Nepříznivému osudu se postavili pouze mladší žáci, kteří vyhráli v Kolíně.

26.10.2010

Smolné utkání odehráli v Kolíně starší žáci (v modrém), kteří i přes výraznou převahu nakonec nebodovali. Foto: Zdeněk Majer

STARŠÍ DOROST: FK Náchod – FK Pardubice 1:2 (0:0). Milan Biederman, trenér Náchoda: „Opět jsme sehráli utkání se špatným koncem. Začátek jsme zvládli velice dobře. Hráli jsme aktivně a důrazným napadáním jsme si vynutili tlak. Vedli jsme řadu akcí po stranách, ale chyběla nám přesná finální přihrávka. Ve 20. min. po kolmé přihrávce běžel Nejman z levé strany na brankáře hostí, toho obstřelil, ale dobíhající obránce stačil vykopnout míč z branky. Hosté se postupně vymanili z tlaku a ve 30. min. vážně zahrozili. Do konce poločasu se hrál fotbal mezi šestnáctkami bez výrazných šancí. Tato hra pokračovala i ve druhém poločase. Hosté se v 60. min. dostali do rychlého protiútoku, který se nám podařilo zastavit pouze faulem před vápnem. Z přímého kopu hosté vstřelili vedoucí branku. Pardubicím narostla křídla a my jsme se snažili vyrovnat, takže se hrál rychlý fotbal od branky k brance. V 75. min. se hezky uvolnil na pravé straně Pfeifer a jeho přihrávku proměnil ve vyrovnávací branku Kovář. Dále jsme se snažili strhnout vítězství na svou stranu. V 85. min. se hostům podařil rychlý útok a vstřelili vítěznou branku.“

Sestava Náchoda: Swaczyna – Pfeifer, Skalický, Poláček, Bareš – Pšenička, Biederman, Kovář, Punar, Nejman – Jaroš. Střídali: Moravec, Khun.
Další výsledky: Horní Měcholupy – Žižkov 1:4, Nový Bydžov – Slovan Liberec B 3:5, Čáslav – Olympia HK 4:3, Rapid Liberec – Chrudim 1:4, Kolín – Dvůr Králové 2:1, Jablonec B – Letohrad 5:2.

MLADŠÍ DOROST: FK Náchod – FK Pardubice B 3:5 (2:2). Miroslav Rompotl, trenér Náchoda: „Další smolné utkání pro naše mužstvo. Zápas jsme sice dobře rozehráli a soupeře jsme dostali tzv. na lopatky, ale po hrubých chybách v defenzivě, kterých se nemůžeme po celý podzim zbavit, soupeř do poločasu vyrovnal a ve druhém nám i odskočil na rozdíl dvou branek. Podařilo se nám vstřelit kontaktní gól, ale další laciná chyba nás srazila opět do kolen. Musíme zkonstatovat, že naše hřiště začíná být pro nás černou můrou. Další těžké zranění klíčového hráče přivedlo do našich řad psychickou deku. Tomáši Vejpravovi, kapitánu mužstva, přejeme brzké uzdravení.“

Sestava Náchoda: Ruffer – Lexman, Huaman, Berka, Vaněček – Vrabec, Vejprava (28. Bednařík, 75. Tomaszewski), Šulitka (62. Moravec), Ducháček (57. Krombholz) – Bergel, Plšek.

Další výsledky: Horní Měcholupy – Žižkov 0:9, Nový Bydžov – Slovan Liberec 4:0, Čáslav – Olympia HK 0:4, Kolín – Dvůr Králové 2:0, Rapid Liberec – Chrudim 1:3, Jablonec B – Letohrad 4:0.

STARŠÍ ŽÁCI: FK Kolín – FK Náchod 4:2 (2:0). Jaroslav Panenka, trenér Náchoda: „V Kolíně jsme odehráli smolnou partii. Celé utkání jsme měli herní převahu, jenže jsme neproměňovali vyložené šance, navíc jsme vytvořili hrubé chyby, které nakonec zápas rozhodly.“

Sestava Náchoda: Jirásek – Rorbach, Šedivý, Král, Runkas – Málek, Vlček, Pípek, Macháček – Říha, Havlík. Střídali: Hanel, Škoda, Bulušek, Štelzig, Vít, Hovorka.

Další výsledky: Svitavy – Čáslav 2:0, Úpa – Olympia HK 2:0, Chrudim – Žižkov 2:3, Slovan Liberec B – Nový Bydžov 0:1, FK Pardubice B – Jablonec B 7:1, Hradec Králové B – Slavia Praha B 1:1.

MLADŠÍ ŽÁCI: FK Kolín – FK Náchod 0:3 (0:2). Milan Hašek, trenér Náchoda: „Vyšel nám úvod utkání, když v 1. minutě po přihrávce Čápa skóroval chytrým přehozením brankaře Brož – 0:1. To mělo přinést našim borcům klid a pohodu do hry, ovšem opak byl pravdou. Nedařila se kombinace a přihrávky nenacházely správného adresáta. Domácí se do útoku dostávali dlouhými přihrávkami na dva vysunuté útočníky. Z toho si vytvořili dvě brankové příležitosti v prvním poločase. V 10. minutě byli blízko vyrovnání, když jejich střela z 16 metrů skončila na břevně. V 16. minutě jsme zvýšili naše vedení, když se k odtaženému míči dostal Čáp a jeho přízemní střela skončila v domácí síti 0:2. Do druhého poločasu dostali hráči pokyn využívat více křídelních prostorů, zlepšit přesnost přihrávek a hlavně jít více do kombinace. Ne vždy se to ale dařilo, stále to táhlo krajní obránce i záložníky do středu hřiště, kde jsme míče většinou ztratili. Soupeř působil sympatickým dojmem, nebál se jít do rozehrávky, ale vážněji za druhý poločas naší branku neohrozil. Pozitivem je, že se konečně také prosadili střelecky útočníci. Celkové vítězství jsme si pak pojistili až v 58. minutě utkání po brejku Brože, který sám před brankářem mazácky zakončil – 0:3. Teď je zapotřebí v tréninku zlepšit herní projev a v klidu se připravit na zbývající dvě divizní kola podzimu. Vzhledem k prořídlému kádru našeho družstva jsme za vítězství rádi a klukům za ně patří poděkování.“

Sestava Náchoda: Fulka – Macek, Joska, Němec, Cöger (33.Vencl) – Zeman (59. Cöger), Smrček, Havlena, Vítek – Čáp, Brož.

Další výsledky: Svitavy – Čáslav 0:3, Úpa – Olympia HK 2:1, Chrudim – Žižkov 0:4, Slovan Liberec B – Nový Bydžov 1:4, FK Pardubice B – Jablonec B 0:3, Hradec Králové B – Slavia Praha B 0:3. (dop, mr)

26.10.2010

JOHANA z Police nad Metují se narodila 11. srpna 2017 v 3.07 hodin. Děvčátko vážilo 3245 gramů a měřilo 48 centimetrů. Maminka  uvedla, že se jedná o druhé dítě v rodině.
7

Právě jsme se narodili - srpen 2017

Českoskalické zápasy asi nudné nebudou

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Broumov po svém sestupu zatím dost tápe

Náchodsko - Čtyřgólovou normu si pravděpodobně domluvili v sobotním programu fotbalového Krajského přeboru mužů hráči Červeného Kostelce, Jaroměře i Náchoda. Tento regionální trojlístek si totiž z hřišť soupeřů odvezl tři body za vítězství 4:0.