FOTBAL: Okresní přebor zvedl podzimní stavidla

Náchodsko – Úvodní mistrovské kolo má za sebou fotbalový okresní přebor mužů. Do nové sezony vstoupilo o víkendu dvanáct týmů, Stárkov ve skupině Sever a Mezilesí ve skupině Jih čeká premiéra o týden později.

16.8.2010

Suverénně začalo také béčko Červeného Kostelce (v červeném). To porazilo 3:0 Hronov.Foto: Zdeněk Majer

Dobrý vstup do soutěže předvedli ve skupině Sever fotbalisté polické rezervy, kteří doma se štěstím přehráli nejtěsnějším rozdílem Božanov. Vcelku suverénně si naopak počínaly Teplice nad Metují, ty vezou tři body z půdy Hejtmánkovic. Černý kůň loňského ročníku z Machova naopak zachraňoval domácí remízu s Meziměstím až v samém závěru utkání. Ve skupině Jih zahájili ve velkém stylu sezonu v Červeném Kostelci, kde si tamní rezerva vypracovala rozhodující náskok už během prvního poločasu. Velká Jesenice se v minulém ročníku strachovala o účast v přeboru až do posledního kola, letos zahájila sezonu výhrou v Jaroměři nad tamní rezervou. Sestoupivší Babí v úvodním podzimním kole přivítalo odvěkého rivala z Velkého Poříčí a hned slavilo vítězství 2:0.

Skupina SEVER

Machov – Meziměstí 2:2
Od začátku utkání měli mírnou převahu hosté, ale na dostřel branky se nedostávali. Machovští zase zbytečně ztráceli míče při rozehrávce, a tak brankáři moc práce neměli. První gól padl ve 20. min., domácí obránce fauloval ve vápně pronikajícího útočníka a kopala se penalta. Tu z přehledem proměnil Gajdoš – 0:1. Ve 32. min se ke slovu konečně dostali i domácí. Po krásné akci na jeden dotek se do brejku dostal Šváb, jeho střelu však brankář vyrazil jen k Martincovi, který srovnal na 1:1. Na konci poločasu se ještě blýskl domácí brankář Teichmann, který vyrazil nebezpečnou dalekonosnou střelu. Po změně stran se také moc šancí neurodilo. Góly přišly až v závěru utkání. V 82. min. utekl z půlky hřiště hostující Vlk a svoje sólo zakončil přes vybíhajícího brankáře – 1:2. Když už se zdálo, že si Meziměstí odveze všechny body, opřel se v nastaveném čase do míče Svatoš, jeho střela skončila na břevně, ale padající balon stejný hráč dopravil hlavou do sítě – 2:2.

Fakta – branky: Pavel Martinec, Radek Svatoš – Tomáš Vlk, Petr Gajdoš. Rozhodčí: Jan Gieci, Jiří Prokeš, Vít Linhart. ŽK: 2:3. Diváků: 65. Poločas: 1:1

Police n. M. B – Božanov 1:0
Domácí měli od začátku územní převahu, hosté se naopak spoléhali na brejkové situace. Rozhodujícím momentem utkání se stala 75. minuta, kdy si po centru z pravé strany nešťastně sklepl hostující gólman Havlíček míč do své branky a domácí se tak ujali snadného vedení 1:0. Závěrečný tlak patřil hráčům Božanova, kteří nastřelili tyč i břevno, kýženého vyrovnání se ale nedočkali.

Fakta – branka: Kincl. Rozhodčí: Pavel Lokvenc, Martin Pálka, Miroslav Tesárek. ŽK: 2:4. Diváků: 150. Poločas: 0:0.

Hejtmánkovice – Teplice A 2:4
Na silně podmáčeném terénu otevřel skóre po půl hodině hry teplický Bitnar. Druhou půli zvýšil opět skvěle hrající Bitnar a na 3:0 upravil z trestného kopu Otta. To už to s domácími vypadalo hodně špatně, ale ti vzápětí snížili. Hned po rozehrání ale potrestal chybu domácí defenzivy Cabrnoch a tím rozhodl o výhře Teplic. V závěru už pouze hejtmánkovický Čihák snížil na konečných 2:4.

Fakta – branky: Petr Horváth, Vlastimil Čihák – Filip Bittnar 2, Tomáš Otta, Pavel Cabrnoch. Rozhodčí: Miroslav Halama, Josef Panny, Filip Svoboda. ŽK: 1:4. Diváků: 80. Poločas: 0:1.

Skupina JIH

Červený Kostelec B – Hronov 3:0
V poměrně vyrovnaném utkání se první dostal do šance v 15. min. domácí Škoda a nezaváhal – 1:0. O deset minut později zvyšoval z penalty Nývlt a brankovou tečku udělal za prvním poločasem Kovačík – 3:0. Ve druhé půli byl Hronov lepší, ale na zdramatizování výsledku se nezmohl.
Fakta – branky: Jan Škoda, Milan Nývlt, Milan Kovačík. Rozhodčí: Luděk Hanzl, Jakub Svoboda, Jiří Prokeš. ŽK: 3:1. Diváků: 110. Poločas: 3:0.

Jaroměř B – Velká Jesenice 0:1
Hosté sice přijeli v kombinované sestavě, ale i tak byli lepším týmem a domácí prakticky k ničemu nepustili. Jediná branka utkání padla ve 35. min., kdy hostující Vejdělek potrestal špatný odkop jaroměřského brankáře a snadno poslal Jesenici do vedení. Druhou půli domácí viditelně přidali, ale na vyrovnání to nestačilo.

Fakta – branka: Petr Vejdělek. Rozhodčí: Jakub Svoboda, Luděk Hanzl, Miroslav Nepokoj. ŽK: 3:1. Poločas: 0:1.

Babí – Velké Poříčí A 2:0
Hra nově se tvořícího Babí viditelně skřípala a tak byl domácí trenér Šolc po utkání spokojen pouze s poslední půl hodinou. To už ale jeho svěřenci dávno vedli 2:0. První branku vstřelil v 19. min. Fidler, na konečných 2:0 pak upravil ve 35. min. Branda. Ve druhé půli domácí polevili, jenže hosté, kteří přijeli v hodně kombinované sestavě, se prakticky k ničemu nedostali.

Fakta – branky: Branda, Fidler. Rozhodčí: Michal Vaníček, Tomáš Rožnovský, Filip Svoboda. ŽK: 1:1. Diváků: 111. Poločas: 2:0.

LOS OKRESNÍHO PŘEBORU:

SKUPINA SEVER
3. kolo – 21. a 22. srpna
SO, 17.00: Meziměstí – Hejtmánkovice. NE, 16.00: Božanov – Machov. NE, 17.00: Teplice n. Met. – Stárkov (hř. Stárkov).
4. kolo – 28. a 29. srpna
SO, 17.00: Police n. Met. B – Machov, Hejtmánkovice – Božanov. NE, 17.00: Stárkov – Meziměstí.
5. kolo – 4. a 5. září
SO, 17.00: Machov – Hejtmánkovice. NE, 16.00: Teplice n. Met. A – Police n. Met. B, Božanov – Stárkov.
6. kolo – 11. a 12. září
SO, 17.00: Police n. Met. B – Hejtmánkovice. NE, 16.00: Teplice n. Met. A – Meziměstí. NE, 17.00: Stárkov – Machov.
7. kolo – 18. a 19. září
SO, 16.30: Meziměstí – Police n. Met. B, Hejtmánkovice – Stárkov. NE, 16.00: Božanov – Teplice n. Met. A.
9. kolo – 25. a 26. září
SO, 16.30: Meziměstí – Machov. NE, 16.00: Teplice n. Met. A – Hejtmánkovice, Božanov – Police n. Met. B.
1. kolo – 28. září
ÚT, 16.30: Stárkov – Police n. Met. B, Teplice n. Met. A – Machov, Meziměstí – Božanov.
10. kolo – 2. a 3. října
SO, 16.30: Stárkov – Teplice n. Met. A, Hejtmánkovice – Meziměstí, Machov – Božanov.
11. kolo – 9. a 10. října
SO, 16.00: Machov – Police n. Met. B, Meziměstí – Stárkov. NE, 16.00: Božanov – Hejtmánkovice.
12. kolo – 16. a 17. října
SO, 15.30: Hejtmánkovice – Machov, Police n. Met. B – Teplice n. Met. A. NE, 15.30: Stárkov – Božanov.
13. kolo – 23. a 24. října
SO, 15.30: Hejtmánkovice – Police n. Met. B, Machov – Stárkov, Meziměstí – Teplice n. Met. A.
8. kolo – 28. října
ČT, 15.30: Police n. Met. B – Stárkov, Machov – Teplice n. Met. A, Božanov – Meziměstí.
14. kolo – 30. a 31. října
SO, 14.30: Police n. Met. B – Meziměstí, Teplice n. Met. A – Božanov. NE 14.30: Stárkov – Hejtmánkovice.

SKUPINA JIH
3. kolo – 21. a 22. srpna
SO, 17.00: Velké Poříčí A – Červený Kostelec B, Hronov – Jaroměř B. NE, 17.00: Velká Jesenice – Mezilesí.
SO, 16.00: Mezilesí – Hronov. NE, 10.00: Červený Kostelec B – Jaroměř B. NE, 17.00: Babí – Velká Jesenice.
SO, 17.00: Hronov – Babí, Jaroměř B – Mezilesí. NE, 17.00: Velká Jesenice – Velké Poříčí A.
6. – 11. a 12. září
SO, 17.00: Velké Poříčí – Hronov. NE, 10.00: Červený Kostelec B – Mezilesí. NE, 17.00: Babí – Jaroměř B
SO, 16.30: Jaroměř B – Velké Poříčí, Mezilesí – Babí. NE: 16.30: Velká Jesenice – Červený Kostelec B.
SO, 16.30: Hronov – Červený Kostelec B, Velké Poříčí – Babí. NE, 16.30: Velká Jesenice – Jaroměř B.
ÚT, 16.30: Babí – Červený Kostelec B, Velké Poříčí – Mezilesí, Velká Jesenice – Hronov.
SO, 16.00: Mezilesí – Velká Jesenice, Jaroměř B – Hronov. NE, 10.00: Červený Kostelec B – Velké Poříčí.
SO, 16.00: Hronov – Mezilesí. NE, 16.00: Jaroměř B – Červený Kostelec B, Velká Jesenice – Babí.
SO, 15.30: Velké Poříčí – Velká Jesenice, Mezilesí – Jaroměř B. NE, 15.30: Babí – Hronov.
SO, 15.30: Mezilesí – Červený Kostelec B, Jaroměř B – Babí, Hronov – Velké Poříčí A.
ČT, 15.30: Červený Kostelec B – Babí, Mezilesí – Velké Poříčí, Hronov – Velká Jesenice.
14. kolo – 30 a 31. října
SO, 14.30: Velké Poříčí – Jaroměř B. NE, 10.00: Červený Kostelec B – Velká Jesenice. NE, 14. 30: Babí – Mezilesí.
16.8.2010 VSTUP DO DISKUSE
Dopravní nehoda auta pošťáků mezi Děčínem a Hřenskem.

Machovu zatím chybí forma i štěstí

Nevěděli, co se šaty, tak je vrátili

Jaroměř, Josefov - Nečekaného překvapení se po pár týdnech dočkali jak vystavovatelé, tak i majitelka odcizených šatů. Před vchodem do objektu Starého špitálu v Josefově, kde se v době 9. do 11. září konala výstava a z něhož zmizely některé vystavované artefakty (tj. zářivky a plesové šaty), se z ničeho nic jednou ráno objevila igelitka. A uvnitř se skrývaly oboje šaty, které kdosi předtím z výstavy odnesl.

Derby rozhodly jaroměřské vstupy do třetin

Náchodsko - Mizerný start do sezony zažívá nejúspěšnější celek posledních pěti let. Hokejisté Náchoda se v úvodu nového ročníku trápí jak v ofenzivě, tak i v defenzivě, což potvrdili i v nedělním domácím zápase s Třebechovicemi.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.