FK Náchod–Deštné – Slovan Pardubice 0:5 (0:3). Hodně nepovedenou generálku před víkendovým pohárovým utkáním v Nové Pace odehráli divizní fotbalisté Náchoda. Ti na svém hřišti v Bělovsi přivítali účastníka pardubického Krajského přeboru.

V Bělovsi začalo vše podle papírových předpokladů, úvodní minuty patřily domácím a tak většina přihlížejících příznivců Náchoda čekala jen na to, kdy domácí vstřelí úvodní branku. Jenže s přibývajícím časem hosté nejenže vyrovnali hru, ale následně také převzali otěže utkání. K tomu jim hodně pomohl nešikovný faul domácího Eimera, který v pokutovém území srazil hostujícího hráče a Pardubice šly v 11. min. po proměněné penaltě do vedení 1:0. Opaření domácí se hodně krkolomně snažili o vyrovnání, jenže jejich útokům přes dobře pracující pardubickou defenzivu chyběly nápad i přesnost. Navíc po půlhodině hry šli hosté po výstavní střele ze třiceti metrů do dvougólového náskoku. O tři minuty později předvedli pardubičtí fotbalisté další pohlednou akci, při které se dostali dva hráči před osamoceného brankáře a na ukazateli skóre se následně objevilo nelichotivé skóre 0:3. To pak vydrželo až do závěru první půle.

Do druhé půle poslal domácí trenér Josef Košátko mladíky, ani ti však nedokázali zastavit valící se pohromu. Už ve 48. min. přišly další neuvěřitelné zmatky v náchodské obraně a bylo to 0:4. O čtvrt hodiny později předvedli pohlednou akci Kotal s Nejmanem, zakončujícímu Kotalovi však hostující obránci srazili střelu na roh. V 72. min. přišlo další přečíslení náchodské obrany, podruhé v utkání se dostali do situace dva na brankáře pardubičtí hráči a podruhé v utkání nezaváhali – 0:5. Nepovedenou pohárovou generálku pak zakončil pár minut před koncem neproměněným pokutovým kopem domácí Brezina.

TJ Červený Kostelec – Slovan Broumov 0:4 (0:4). Domácí fotbalisté přivítali v dalším herním testu po České Skalici i dalšího regionálního účastníka Krajského přeboru. „Už před utkáním jsem klukům říkal, aby zapomněli na Skalici, že toto utkání bude úplně o něčem jiném. A bylo,“ říká červenokostelecký trenér Karel Havlíček. Podle jeho slov hostující fotbalisté v první půli naprosto dominovali ve všech herních činnostech. „Bylo to jednoznačné utkání, Broumov byl naprosto vynikající, my jsme měli hlavně v první půli spíše běžecký trénink, protože jsme se k míči moc nedostali,“ dodává trochu sarkasticky Havlíček. První půli tedy hosté zcela ovládli a vyhráli ji jasně 4:0.

„Ve druhém poločase už bych řekl, že Broumov polevil ze své koncentrace a my jsme se i díky tomu dostali do tří velice slibných šancí, které jsme ale bohužel neproměnili,“ má jasno Havlíček a zároveň dodává: „Pokud by ale utkání skončilo 4:3 pro Broumov, což klidně mohlo, byl by to hodně zkreslený a vůči Broumovu nespravedlivý výsledek.“

„Kluci určitě cítili v nohách to, co jsme v minulých dnech odtrénovali a nyní viděli, že na sobě musí stále pracovat,“ uzavřel červenokostelecký trenér Havlíček.