Fotbal: V derby lepší hráči Babí

Náchodsko - Fotbalová I. B třída měla na programu poslední kolo.

22.6.2009

Ilustrační foto.Foto: Jiří Čejka

Hronov – Babí 2:3 (2:1). Po opatrném začátku domácí v 10. minutě zahrozili poprvé Hrubešem. Poté v 15. minutě otevřel skóre utkání domácí Šrejber 1:0. Hosté však přidali na obrátkách a ve 30. minutě to bylo 1:1. Do poločasu však aktivní Hrubeš zvyšoval na 2:1. Ve 38. minutě byl vyloučen přísně domácí Uhoš za faul na Flašku. Zbytek poločasu se dohrával v poklidu. Do druhé půle Babí šlo s cílem vyrovnat. Nabídnutou penaltu Fetr nedal. Nakonec aktivní Kozák vyrovnal na 2:2. Po chybě ve středu pole Babí otočilo utkání a v dramatickém zápase vyhrálo 2:3. Hronov může tak litovat nevyužitých šancí v závěru.

Sestava Hronova: Macek – Šmíd, Uraž, Marx, Hanzl – Verner, Schrejber, Valášek, Řehák (46. Štelcik) – Křeček (46. Uraž Petr), Hrubeš. Babí: Malik – Ducháč, Hanzl, Umlauf, Novák – Kratěna, David, Sester, Kozák – Flaška.

Albrechtice – Teplice nad Metují A 5:2 (1:1). Začátek utkání byl poměrně vyrovnaný. Domácí se ujali rychlého vedení na 1:0. Tepličtí se nenechali zaskočit a vytvořili si hned dvě slušné šance, ale ty nevyužili. Ujala se až ta třetí a po krásné akci přesně zakončoval Bytnar k pravé tyči domácí branky 1:1. V probíhající třicáté minutě hosté vytvořili nejednu chybu v obraně a domácí toho stoprocentně využili a šli do vedení 2:1. Druhý poločas byli evidentně lepší domácí, kteří si vytvářeli šance a hlavně trestali opět chyby teplických hráčů. V 53. minutě jim sice trochu pomohl rozhodčí, když za sporný faul v pokutovém území odpískal pokutový kop ve prospěch domácích a ti zvyšovali již na 2:1. Hráči Teplic se snažili vrhnout všechny síly do útoku, ale co jim to bylo platné, když opět chybovali v obranné hře a v probíhající 64. minutě to bylo 3:1. Poté po krásné akci Kalaš – Mucha, druhý jmenovaný snížil na 3:2, ale domácí dvanáct minut před koncem opět trestali chyby hostí a zvyšovali na 4:2. Tečku za poměrně slušným zápasem udělali domácí v 90. minutě a utkání tak dostalo hokejovou podobu 5:2.

Sestava Teplic nad Metují: Galina (46. Olbrecht) – Matouš, Šubrt, Hejnyš, Novotný (60. Skuřenský) – Bytnar, Otta, Fichtner, Schejbal – Kalaš, Mucha. (tk)

22.6.2009 VSTUP DO DISKUSE

Folklorní festival v Červeném Kostelci
23

Folklorní festival patří k nejvýznamnějším svého druhu v Evropě

Náchodsko - Úvodním kolem startuje o tomto víkendu fotbalový JOPECO Okresní přebor mužů.

Vlčí hlídky budou hledat vlky. Houbaři na ně narazili, aniž by chtěli

Broumovsko - Důkazy o dalším rozmnožování vlků na Broumovsku ale i v dalších částech České republiky hledá Hnutí DUHA s pomocí dobrovolníků Vlčích hlídek.

Více cyklistů je pro stát přínosnější než množství politiků

Náchodsko - Zemička, která se dá projet za tři dny na kole, nepotřebuje tolik politiků, kteří ji „spravují“. Tato myšlenka, která by určitě našla nemalé množství zastánců, se stala mottem cyklistického výletu napříč Čechami ze severu na jih.