Červený Kostelec – Česká Skalice 2:1 na p. k. (0:0). Velmi zajímavé utkání bylo k vidění v okresním derby v Červeném Kostelci. Ten byl v úvodu mírně aktivnější, udeřit ale mohlo v 7. min. na druhé straně, když po Dvořáčkově prodloužení pálil dobře Železov, na druhé straně zmařil rodící se šanci Červenokosteleckých hostující gólman Čejchan. Největší příležitost první půle zahodil ve 13. min. hostující Dvořáček, který nevyužil hrubici červenokostelecké defenzivy, když postupoval zcela sám na gólmana Baláže, ten jeho střelu špičkami prstů vytáhl na roh. O chvíli později si na kosteleckém brankáři vylámal zuby i Franců, pět minut před přestávkou ještě vytěsnil střelu střídajícího Pejchal na břevno, od něj se míč odrazil ke zcela volnému Železovovi, který z malého vápna přestřelil. Těsně před přestávkou se pak Baláž blýskl opět proti Železovovi, pokračující akci utnula Pejchalova střela nad.

Do druhé půle vstoupili aktivněji rozjetí hosté, v 58. min. se ke střele zpoza šestnáctky odhodlal Goll a jeho pokus jen těsně minul šibenici kostelecké branky. O pět minut později ale přišel trest za nevyužité šance. Bártův centr se snesl na hlavu Janka a ten ze záklonu přeloboval Čejchana – 1:0. Odpověď Skalice ale přišla o pět minut později, když Suchánkovu střelu dorážel nekrytý Tolda – 1:1. Vzápětí mohl opět strhnout vedení na stranu domácích Škoda, jeho parádní dělovka šla ale přímo do Čejchana. O deset minut později se dostal k hlavičkovému zakončení hostující Valeš, jeho pokus se ale mezi tři tyče nevešel. Závěrečné minuty patřily domácím, ti si vypracovali několik slibných příležitostí, stav se ale neměnil a šlo se na penalty.
Ty přinesly málo vídané drama a hlavně nemohoucnost hráčů vstřelit branku. V prvních sériích neuspěli hostující Huňák ani domácí Bárta, to se opakovalo také ve druhých sériích, když penaltu zahrávali Chmelík a Scholz. Pak nedal ani Pejchal, naopak Křesťan poslal domácí do výhody. Ve čtvrtých sériích následně selhali jak Bano, tak domácí Liška. Skalický Valeš musel dát a to se mu také povedlo, jenže uspěl i domácí Hlava, který definitivně poslal Červený Kostelec do třetího kola.

Sestavy – Červený Kostelec: Baláž – Bárta, Havlíček, Liška, Hlava – Kovačík (90. Vejrek), Hála (46. Vlček), Škoda, Hypius (77. Křesťan) – Scholz, Janko. Česká Skalice: Čejchan – Franců (70. Huňák), Goll, Tolda, Chmelík – Židík (46. Bano), Rýdlo (29. Pejchal), Kratěna, Železov – Dvořáček (46. Valeš), Suchánek.

Jaroměř – Broumov 2:1 (2:1). Už ve 3. min. pronikl do vápna hostů Ruprich a od brankové čáry poslal míč do malého vápna. Tam ale nikdo z jaroměřských hráčů nebyl. V 9. min. ztratil při rozehrávce ve vlastním vápně míč Svoboda, ale hosté nedokázali nabídnutou šanci využít. Ve 14. min. založil útok Hrobský a poslal do vápna Škodu. Škoda z vyložené pozice trefil brankáře. Vzápětí střílel po kombinaci z pravé strany Valášek, ale z 15 metrů minul branku. Na druhé straně centroval z pravé strany Kotyza a Šimonovu nedůraznou hlavičku z gólové pozice Schejbal chytil. V 17. min, vypálil z 25 metrů Růžička a Schejbal byl na jeho střelu do šibenice krátký – 0:1. Ve 32. min. vysunul Ruprich Skučka, ten se prosadil v souboji se Strelcem a podél brankáře vyrovnal – 1:1. Pět minut před přestávkou neudržel broumovský brankář Strazzer po rohu míč, z voleje pálil Skuček, ale trefil břevno. Vzápětí zacentroval zprava domácí Hořínek, Skuček vrátil přetažený míč před branku a Valášek ve skluzu dorazil do sítě – 2:1.
Také po změně stran se bylo nač dívat. V 53. min. zmařil Andrleho šanci brankář Strazzer. V 65. min. zahrával Broumov přímý kop a tečovaný míč šel těsně nad jaroměřskou branku. V 78. min. střílel domácí Andrle z levé strany těsně vedle. Broumov se nechtěl smířit s porážkou a tlačil se do útoku. V závěru utkání tlak hostů zesílil, Jaroměř musela jen bránit, ale gól nedostala a v Poháru KFS EUROFIN se může těšit na třetí kolo.

Sestavy – Jaroměř: Schejbal – Kučera (70. R. Matějček), Hořínek, Svoboda, Hrobský – Andrle, Michálek, Ruprich – A. Holeček (5. Valášek), Skuček (51.Rejchrt), Škoda (60. Jirka). Broumov: Strazzer – Michálek (58. Schubert), Harasevič, Strelec, Jirout (43. Panny) – Štejnar (46. Hanzlík), Růžička, Mucha, Šimon – Možný (46. Hovorka), Kotyza.

Albrechtice n. Orl. – Nové Město nad Metují 1:6 (0:2). V jednoznačnou záležitost se proměnilo utkání Nového Města v Albrechticích. Už v první minutě vstřelili hosté branku, čímž paradoxně nastartovali festival neproměněných šancí. „Schválně jsem si dělal čárky a do 27. minuty, kdy jsme dali druhý gól, jsme neproměnili sedm stoprocentních šancí,“ říkal hostující trenér Jan Jánský. Do poločasové přestávky tak šli hosté „jen“ s náskokem 2:0.
Ve druhém poločase se obraz hry vůbec nezměnil, hosté záhy přidali třetí gól, jenže domácí pak snížili na 1:3. Novoměstští ale opět zabrali a dalšími třemi góly uzavřeli na konečných 1:6. „Pro soupeře je tento výsledek ještě milosrdný, kdyby se hrálo na šance, tak jsme vyhráli 18:3,“ spočítal novoměstský trenér. Ten by měl mít v nedělním mistrovském utkání k dispozici novou posilu, kterou je náchodský Martin Kalmán, jenž Novému Městu vypomůže v zadních řadách.

Sestava N. Města: Maur – Lanta (73. Bauerfeind), P. Zákravský, Morávek, Valenčin (60. Vávra) – Srubjan (75. Exner), Lelek, T. Zákravský, Pa. Zelený (63. Macek) – Voráček, Paďour.

Mladé Buky – Police nad Metují 2:0 (1:0). Účastník I. B třídy z Mladých Buků si vyšlápl na pozměněnou sestavu Police nad Metují. „V zápase dostali příležitost kluci, kteří v neděli nehráli, svou šanci ale nevyužili,“ říkal po utkání nespokojený polický trenér Lukáš Lorenc. Jeho svěřenci sice měli v prvním poločase častěji míč na svých kopačkách, své šance ale Poličtí zužitkoval nedokázali. Za to pak pykali ve 35. min. po ruce v pokutovém území. Z následné penalty šli domácí do poločasového vedení 1:0.

Do druhé půle poslal hostující trenér čtveřici čerstvých hráčů, obraz hry se ale příliš nezměnil. „Sice jsme se snažili na soupeře vyvíjet tlak, ten byla ale zcela bezzubý,“ pokračoval polický lodivod. Také tentokrát za to Poličtí pykali, když domácí z brejku uzavřeli na 2:0 a vyřadili tak Polici z dalších pohárových bojů. V polické brance si odbyl premiéru brankář Kněžourek, který do klubu přišel na hostování z Miletína.

Sestava Police nad Metují: Kněžourek – Hečko, Pášma, Řezníček, Hejnyš (46. Kudláček) – Šimon, Šnábl, J. Hauschke (46.Svorčík, Pataki – Klapkovský (46. Hauk), Tér (46. Ducháč). (mr, mich)