Zatímco Nové Město nad Metují neuspělo ani ve druhém utkání nového ročníku I. B třídy, Babí si přiváží velmi cenné tři body a hlavně přesvědčivé vítězství ze hřiště Ohnišova.

Ohnišov – Babí 1:5 (0:1). První půle přinesla trochu opatrnější pojetí, domácí si během úvodní části vypracovali dvě slušné šance, Babí ještě o jednu více. Z žádné se však branka neurodila. Ta přišla až v poslední minutě prvního dějství, kdy Kozák nadvakrát překonal domácího brankáře.

Vedení hostům vydrželo jen deset minut ve druhé části, to hlavní rozhodčí nařídil proti Babí pokutový kop, díky němuž Ohnišov srovnal na 1:1. Tato situace Babí natolik nabudila, že pět minut po vyrovnávací brance strhl opět vedení na stranu hostů Flaška – 1:2. Definitivně pak zlomil odpor domácích fotbalistů Fidler, který v 73. min. upravoval už na 1:3. Rozjeté Babí však svého soupeře nehodlalo šetřit a Fetter deset minut před koncem zvyšoval už na 4:1 pro Babí. Poslední hřebíček do domácí rakve zatloukl v 89. min. svou druhou brankou v zápase Flaška.
Sestava Babí: Malík – Fetter, Vejprava, Hanzl, Novák – Kratěna, David, Svoboda (75. Bálek), Kozák (47. Pincák) – Flaška, Fidler.

Nové Město nad Metují A – Černíkovice 0:3 (0:1). V domácí premiéře I. B třídy nastoupili domácí s odhodláním vybojovat první body.

Úvod utkání tomu nasvědčoval. Hned ve 3. min. se po rychlém útoku po levé straně dostal do výborné pozice Petruželka, ale zakončit nedokázal. V 9. min. se situace opakovala se stejným závěrem. Tím však nátlaková hra domácích skončila. Ve 14. min. hosté podnikli rychlý protiútok do otevřené obrany domácích a korunovali ho vedoucím gólem – 0:1. O pět minut později se hostům povedl další rychlý protiútok, jeho zakončení však již postrádalo přesnost. Ve 27. min. se po dlouhých minutách dostali do zakončení domácí, ale trestný kop Zeleného skončil jen v rukách brankáře. Další gólovou šanci si domácí vytvořili po půl hodině hry, ale ta skončila jen rohovým kopem. V rychlém sledu přišla ve 33. min. tutovka hostí, kterou zneškodnil Maur. Vzápětí další stoprocentní gólová šance domácích po trestném kopu vyrovnání nepřinesla.

Druhý poločas již postrádal ze strany domácích potřebný náboj a hosté hráli to, co potřebovali. Pozorně bránili a vyráželi k smrtícím protiútokům. V 55. min. jejich průnik skončil střelou těsně vedle, ale v dalším průběhu hry Noskem a Hanušem zvýšili náskok Černíkovic na 0:3. V samém závěru ještě svoje umění musel ukázat Maur v brance Nového Města, když vyrazil jedovatou střelu hostí z trestného kopu. Domácím se ještě v 87. min. naskytla příležitost na upravení výsledku, ale nedůrazným zakončením se o šanci připravili. Tečku za utkáním udělal domácí Paďour, který v 88. min. trefil hlavou břevno.

Sestava N. Města: Maur – R. Novák, Krejčí, Petruželka, M. Novák (60. Nentvich) – Exner (68. Lanta), Zákravský (65. Effenberk), Pe. Zelený, Pa. Zelený – Koza, Lelek (75. Paďour). (mr, zm)