Generálka Náchoda: Herní projev 1, koncovka 5

Náchodsko - V prvním kole Poháru KFS EUROFIN se dařilo Jaroměři, která vyhrála v Úpici 4:1, i Polici nad Metují, jež přestřílela Horní Staré Město 5:3.

2.8.2010

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

Herně úspěšnou, výsledkově už méně, generálku mají za sebou divizní fotbalisté Náchoda, kteří v České Skalici odehráli v sobotním dopoledni své poslední přípravné utkání před víkendovým startem Divize C. Úvodní kolo Poháru KFS EUROFIN odehrála v sobotním odpoledni mužstva Police nad Metují a Jaroměře, obě úspěšně. V neděli odpoledne se v poháru představily ve vzájemném utkání Provodov s Červeným Kostelcem a Nové Město nad Metují s Dobruškou.

Česká Skalice – Náchod 0:1 (0:0)

Hosté byli po celé utkání lepším, kreativnějším týmem, v zakončení však byli zcela bezzubí.

V posledním přípravném utkání před začátkem další sezóny měli první šanci hosté, když těsně nad Čejchanovu brankou střílel Vít. Domácí se dostávali do šance v 17. minutě, ale Kratěnu zablokovali obránci. Ve 20. minutě náchodský útočník běžel sám na skalického brankáře, který předvedl první z mnoha výborných zákroků v tomto utkání. Po zbytek prvního poločasu měli Náchodští míč více na svých kopačkách, ale vážnější příležitost si nevypracovali.

Druhý poločas přinesl výraznou převahu hostí s řadou nevyužitých gólových šancí. V 52. minutě skalický stoper Goll odkopával na poslední chvíli před útočníkem, který by střílel do odkryté branky. V 62. minutě vyloženou šanci hostí zblízka zlikvidoval Čejchan. O dvě minuty později se již Náchodští prosadili a ujali se vedení 1:0. V 71. minutě hosté opět selhali v koncovce a neproměnili další gólovou příležitost. Další velké šance jim v 77. a v 83. minutě zlikvidoval vynikající Čejchan a když už ani v 85. minutě hosté v dobré střelecké pozici neskórovali, tak utkání skončilo jen jejich nejtěsnější výhrou.

Miroslav Vodehnal, trenér České Skalice: „Náchod nás předčil v nasazení, agresivitě, běhavosti i v kombinaci, až na světlé výjimky jsme soupeře neohrozili. Pro nás to byla milosrdná prohra.“

Karel Havlíček, trenér Náchoda: „Chtěli jsme utkání pojmout vyloženě generálkově, to znamená první poločas více zataženi s vyčkáváním na brejky, a to se mi popravdě příliš nelíbilo. Druhý poločas jsme chtěli odehrát s hlubokým presinkem, vytvořili jsme si díky tomu velkou řadu šancí, které jsme ale bohužel nedokázali proměnit. S druhým poločasem tedy vládne až na zakončení spokojenost.“

Fakta – branka: 64. Malý. Rozhodčí: Rožnovský. Sestavy – Česká Skalice: Čejchan – Huňák, Goll, Kožený, Tolda – Železov (46. Valeš), Vít (68. Bano), Kratěna (46. Rýdlo), Pejchal – Dvořáček (75. Suchánek), Koza (79. Železov). Náchod: Kasabov – Pohl (46. Rompotl), Šorfa, Hubka, Gross – Srkal, Vít (46. Martínek), Havrda, Petr (75. Vít) – Sedláček (46. Malý), Vondráček.

Úpice – Jaroměř 1:4 (0:2)

Po z obou stran opatrném začátku se ujala v 17. minutě vedení Jaroměř. Jirka starší zacentroval z pravého křídla a Jakub Horák poslal z deseti metrů z voleje míč do šibenice. Ve 23. minutě šel z pravé strany sám na domácí branku Jirka starší, ale zblízka trefil brankáře. Minutu nato opět hodně aktivní Jirka starší utekl po pravém křídle, našel před brankou Jakuba Horáka a ten zblízka skóroval – 0:2. Ve 38. minutě šel sám na úpickou branku Ameti, jeho kličku však brankář Erben vystihl.

V úvodu druhé půlky si domácí vytvořili převahu a několikrát ohrozili jaroměřskou branku. V 59. minutě prošel zprava do vápna domácích Michálek a poslal míč po zemi před branku. Po několika odrazech se zblízka trefil do sítě Jirka starší – 0:3. V 73. minutě vypálil z dvaceti metrů domácí Peterka a Schejbal na přesnou střelu k tyči nedosáhl – 1:3. V 78. minutě šel po rychlém protiútoku sám na branku Jirka starší, ale překonat brankáře nedokázal.

Pět minut před koncem sebral Andrle míč úpickým obráncům, šel od půlicí čáry sám na branku a po zemi trefil k tyči – 1:4. V 87. minutě chytil Schejbal Fingerovu hlavičku z 10 metrů.

Jaroměř bez několika hráčů základní sestavy podala zodpovědný výkon a zaslouženě postoupila do druhého kola.

Horní Staré Město – Police nad Metují 3:5 (1:1)

Pro postup do druhého kola Poháru KFS EUROFIN si kromě Jaroměře došli také fotbalisté Police nad Metují. V jejich sestavě dostal příležitost širší kádr a hlavně v první půli to bylo znát. Přestože byli hosté od začátku aktivnějším týmem, nemohli se prosadit v koncovce, domácí naopak hrozili z každého náznaku šance. První poločas tak skončil po jedné trefě na každé straně nerozhodně 1:1.

Ve druhém poločase ale už vzali hosté otěže utkání pevně do svých rukou, dvěma góly šli do vedení 3:1, pak však domácí kontrovali snížením na 3:2.

Poličtí se ale nenechali překvapit, pokračovali ve své hře a dalšími dvěma góly odskočili Hornímu Starému Městu na 5:2. Poslední slovo sice měli domácí, ale po výsledku 3:5 postupují do dalšího pohárového kola hosté z Police nad Metují.

Lukáš Lorenc, trenér Police nad Metují: „Přestože v zápase dostali příležitost hráči širšího kádru, utkání jsme měli celou dobu pod kontrolou. Domácím navíc v závěru hodně docházeli síly. Negativem jsou tak pouze tři obdržené branky.“

(th, mr, mich)

2.8.2010 VSTUP DO DISKUSE

PO POSTUPU České Skalice (v zeleném) budou patřit do okruhu letošních postupových favoritů hráči Velké Jesenice (v modrém).

Více cyklistů je pro stát přínosnější než množství politiků

Náchodsko - Zemička, která se dá projet za tři dny na kole, nepotřebuje tolik politiků, kteří ji „spravují“. Tato myšlenka, která by určitě našla nemalé množství zastánců, se stala mottem cyklistického výletu napříč Čechami ze severu na jih.

Česká Skalice - Jen malý kousek od nedobrovolného koupání se včera dopoledne kolem půl desáté (čtvrtek 17. 8.) ocitl řidič osobního automobilu, který sjel téměř do přivaděče přehradní nádrže Rozkoš.