Havlíček: Výhra Letohradu je zasloužená

Náchodsko /FOTOGALERIE/ - Pouť divizních fotbalistů Náchoda letošním ročníkem Ondrášovka cupu skončila hned v prvním kole, ve kterém Náchodští nestačili na další divizní tým, Letohrad.

26.7.2010

Trenér náchodských Karel Havlíček (bílá bunda) radost z výsledku neměl.Foto: Deník/ Petr Šilar

Tomu podlehli na jeho půdě 0:2. „Začali jsme otřesně, po deseti minutách jsme klidně mohli prohrávat 3:0,“ říkal po sobotním pohárovém vystoupení svých svěřenců náchodský trenér Karel Havlíček.

Inkasovat gól ve druhé minutě, takto jste si asi úvod pohárového utkání nepředstavoval?
Tak to rozhodně ne. Tato hrubka defenzivy ovlivnila celý zápas.

Jaké to tedy bylo z vašeho pohledu utkání?
Začali jsme otřesně, po deseti minutách jsme klidně mohli prohrávat 3:0, pak jsem přeskupil sestavu a rázem se to zlepšilo. Konečné vítězství Letohradu je ale zcela zasloužené. Opticky to byl sice v poli vyrovnaný zápas, ale zasloužená výhra domácích proto, že si dokázali vytvořit šance, ze kterých dali góly. My jsme se prakticky do žádných šancí nedostali, jen jsme Srkalem nastřelili tyč. Řekl bych, že do 70. minuty, tedy samozřejmě vyjma úvodní desetiminutovky, to bylo z naší strany herně docela v pořádku, pak jsme ale inkasovali podruhé a bohužel kluci uvěřili tomu, že se s tím už nedá nic udělat.

Tento zápas vám asi hodně ukázal. V čem tedy Náchod v současné době nejvíce tlačí bota?
To bych zatím nechtěl příliš rozebírat, je pravda, že jsem si udělal celkem jasný obrázek a hlavně v defenzivní činnosti máme stále na čem pracovat.

Další přípravný zápas mají Náchodští naplánovaný na tuto středu, kdy se představí od 18 hodin v Červeném Kostelci.

Letohrad - Náchod 2:0

Utkání dvou divizních rivalů rozhodl bývalý náchodský hráč Josef Semerák. Ten už v první minutě využil „volného dne“ hostující defenzivy a po pěkné akci Brendla zakončoval do prázdné branky. Druhý gól pak bývalý náchodský kanonýr přidal v 73. minutě, kdy propálil Kobose.

Fakta – branky: 2. a 73. Semerák. Rozhodčí: Martínek (Jablonec n. J.). ŽK: 1:2. Diváci: 250. Poločas: 1:0.

FK OEZ Letohrad: Kykal – Moník, Strasmeier, Vaniš, Macháček – Stejskal, Bíro, Kuželka, Jiroušek (62. Gerža) – Brendl, Semerák (90. Černohous).
FK Náchod:
Kobos – Rompotl (75. Pohl), Hubka, Gross, Nejman – Šťavík, Havrda (65. Sedláček), Vít, Srkal – Šorfa (70. Malý), Vondráček.

Jaroslav Veselý, trenér FK OEZ Letohrad: „S hrou jsem byl spokojen pouze prvních patnáct minut, když jsme hráli velmi slušně. Vytvořili jsme si několik šancí, dali jsme branku. Poté přišlo uspokojení, s čímž nejsem spokojen. Soupeř vyrovnal hru a my byli pasivní.“

Karel Havlíček, trenér FK Náchod: „Zasloužené vítězství domácích. Opticky to byl v poli vyrovnaný zápas, ale zasloužená výhra, neboť domácí si vytvořili šance, ze kterých dokázali dát góly. My jsme nastřelili jen tyč.“

(mr, hah)

26.7.2010 VSTUP DO DISKUSE

Šel na houby a místo hřibů našel protitankový granát

Tipy Deníku

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

Šnajdr: Snažíme se přispívat k rozvoji paralympijské lukostřelby

Náchodsko - Ve druhé polovině července hostilo Nové Město nad Metují další elitní lukostřelecký závod handicapovaných, během něhož se přepisovaly hned ve čtyřech případech světové a ve dvou evropské historické tabulky.