Hronov veze cenné body z horké půdy na Babí

Náchodsko - Velké Poříčí rozhodlo o svém vítězství čtyřmi góly v první půli, ve skupině Sever se dařilo hostujícím týmům, všechny tři vyhrály.

28.8.2012

KOPANÁ - ilustrační foto.Foto: DENÍK

Skupina SEVER

Machov – Broumov B 1:4

Domácí sehráli s lídrem skupiny zcela vyrovnanou partii s jedním podstatným rozdílem, a tím bylo zakončení. Zatímco Machov své vyložené příležitosti proměnit nedokázal, hostům koncovka problémy zatím nedělá. I díky tomu si béčko Broumova odváží tři body a vede tabulku skupiny Sever.

Fakta – branky: Jiří Zima – Jan Rolník, Vlastimil Čihák, Martin Linhart, Daniel Prokeš. Rozhodčí: Marcel Bareš ml., Marcel Bareš st., Pavel Jirásek. ŽK: 2:0. Diváci: 30. Poločas: 1:2.

Heřmánkovice – Meziměstí 2:4

V Heřmánkovicích byla k vidění vyrovnaná partie se šancemi na obou stranách. V první půli však diváci viděli pouze jednu branku, a to v síti hostí. Po změně stran pokračovala vyrovnaná partie, ve které hosté hrozili z rychlých přímočarých akcí. Po vyrovnání na 1:1 se domácí ještě jednou dostali do vedení, to však bylo z jejich strany vše. Meziměstí následně dalšími třemi góly otočilo utkání ve svůj prospěch.

Fakta – branky: Petr Horváth 2 – Lukáš Hanák, Petr Šolc, Jaroslav Herzán, Vojtěch Krejčí. Rozhodčí: OFS Trutnov. ŽK: 3:4. Diváci: 80. Poločas: 1:0.

Teplice n. M. – Č. Kostelec B 0:4

V úterní předehrávce se do Teplic nad Metují vydalo posílené červenokostelecké béčko. To se také poměrně brzy ujalo vedení, a to výstavní ranou z hranice šestnáctky. Domácí prospali prvních pětadvacet minut, kdy byli hosté lepším týmem, poté se hra vyrovnala, jenže druhý gól dali ještě do poločasu opět hosté. Domácí v první pětačtyřicetiminutovce pouze orazítkovali brankovou konstrukci, další příležitosti přišly rovněž vniveč. Do druhé půle domácí trenér prostřídal a Teplice byly rázem lepší, bolestí je však zahazování vyložených šancí. V poslední čtvrt hodině domácí hru otevřeli, což byla voda na mlýn rychlým kosteleckým mladíkům. Ti toho využili ke vstřelení dalších dvou branek.

Fakta – branky: Tomáš Martínek, Milan Kováčik, Filip Svoboda, Marek Barták. Rozhodčí: Petr Šolc, Jan Vávra, Erik Berger. ŽK: 1:3. Diváci: 150. Poločas: 0:2.

Skupina JIH

Velké Poříčí – Velká Jesenice 5:0

Hosté se prezentují pohlednou kombinační hrou, a tak utkání ve Velkém Poříčí slibovalo hezkou podívanou, což se také stalo. Domácí byli v prvním poločase lepším týmem, což podtrhl už po sedmnácti minutách Marek Hanzl, po jehož střele a teči hostujícího hráče to bylo 1:0. Také ve druhé poříčské brance měl ruce nebo spíše nohy M. Hanzl, po jehož akci hosté zatáhli ve vápně za záchranou brzdu. Kopala se penalta, kterou Novák proměnil – 2:0. Ve 37. min. po faulu na M. Hanzla dostali domácí výhodu trestného kopu, který uklidil do šibenice Vít – 3:0. Pět minut před přestávkou se opět blýskl M. Hanzl, po jehož akci dával na poločasových 4:0 Hurdálek. Do druhé půle domácí trenér prostřídal svou sestavu a hra se vyrovnala. Gólovou tečku udělal za utkání po hodině hry Mikuš.

Fakta – branky: Radim Hurdálek, Miroslav Mikuš, Marek Hanzl, Jakub Novák, Michal Vít. Rozhodčí: Josef Panny, Sebastian Štelzig, Jan Šulc. ŽK: 1:2. Diváci: 80. Poločas: 4:0.

Babí – Hronov 1:3

Ve vyrovnané první půli šli domácí do vedení, to ale neudrželi a Hronov z penalty srovnal na poločasových 1:1. Po změně stran přebírali otěže utkání hosté, kteří šli také do vedení, které ještě v samém závěru potvrdili na konečných 3:1. Vítězství Hronova je zasloužené, domácí tak jen mohou mrzet neproměněné šance.

Fakta – branky: Aleš Voborník – Petr Kubeček 2, Josef Polomský. Rozhodčí: Miloš Hofman, Michal Šedivý, Pavel Jirásek. ŽK: 0:3. Diváci: 51. Poločas: 1:1.

Jaroměř B – Rasošky-Jos. 1:2

Pravé derby bylo k vidění v Jaroměři, kde domácí od 11. minuty vedli 1:0. Hosté nechali svého soupeře hrát a sami podnikali smrtící protiútoky, dlouho jim však stál v cestě vynikající brankář Kořen. Domácí drželi náskok až do samého závěru, v posledních minutách ale čelili neustálému tlaku. V 85. min. se hosté z Rasošek-Josefova dočkali zaslouženého vyrovnání, ve druhé minutě nastaveného času pak přidali hosté i vítězný gól.

Fakta – branky: Petr Vokál – Radek Müller, Jakub Búta. Rozhodčí: Michal Vaníček, Erik Berger, Miroslav Nepokoj. ŽK: 0:0. Diváci: 45. Poločas: 1:0.

(mr)

28.8.2012 VSTUP DO DISKUSE

PO POSTUPU České Skalice (v zeleném) budou patřit do okruhu letošních postupových favoritů hráči Velké Jesenice (v modrém).

Více cyklistů je pro stát přínosnější než množství politiků

Náchodsko - Zemička, která se dá projet za tři dny na kole, nepotřebuje tolik politiků, kteří ji „spravují“. Tato myšlenka, která by určitě našla nemalé množství zastánců, se stala mottem cyklistického výletu napříč Čechami ze severu na jih.

Česká Skalice - Jen malý kousek od nedobrovolného koupání se včera dopoledne kolem půl desáté (čtvrtek 17. 8.) ocitl řidič osobního automobilu, který sjel téměř do přivaděče přehradní nádrže Rozkoš.