Hronov zachránil ztracený zápas pěti góly ve druhém poločase

Náchodsko – Fotbalový Veba Okresní přebor mužů měl ve středu na programu osmé mistrovské kolo.

10.5.2013

DERBY mezi Velkým Poříčím (v bílém) a Babím skončilo ve středečním podvečeru remízou 3:3.Foto: Deník/Jiří Mach

SKUPINA O POSTUP

Meziměstí – Hronov 4:6
Zápas dvou naprosto rozdílných poločasů. V první půli bylo jasně lepší Meziměstí a dokázalo to vyjádřit i gólově. Už v 18. min. to bylo po trefě Gaga 1:0, vzápětí přidal druhou domácí trefu Smrček a po dalších gólech Gaga a Macúše byli hosté na ručník. Jiskru naděje vykřesal Hronov ve 42 min., kdy korigoval na poločasových 4:1. Ve druhé půli se ale začaly dít věci. Hosté ožili a po hrubých chybách domácích postupně náskok nejen stáhli, ale nakonec otočili ve svůj prospěch. Díky pěti brankám ve druhé půli Hronov v Meziměstí vyhrál 6:4. „Chtěl bych poděkovat dorostencům, že nám šli pomoci, protože jsem se musel kvůli pracovním povinnostem obejít bez čtyř hráčů základu,"  uvedl domácí trenér Milan Škorpík.
Fakta – branky: Marek Gago 2, Martin Macúš, Jakub Smrček – Jakub Valtera 3, Josef Danihel 2, Michal Rojšl. Rozhodčí: Vlastislav Kiezler, Michal Vaníček, Erik Berger. ŽK: 2:1. Diváci: 100. Poločas: 4:1.

Velké Poříčí – Babí 3:3
Domácí šli do vedení 1:0 už po pěti minutách hry. Pod dojmem laciného vedení Poříčí polevilo, hosté převzali iniciativu a zaslouženě vyrovnali – 1:1. Těsně před přestávkou se  na Babí usmálo štěstí, když se s pomocí domácího hráče dostalo do vedení – 1:2. Vstup do druhé půle se domácím moc nepovedl, a po další nedůslednosti v obraně odskočilo Babí na rozdíl dvou branek – 1:3. Velké Poříčí se poté nadechlo k obrovskému tlaku, který vyústil ve snížení na na 2:3. O dělbě bodů rozhodl v poslední minutě Závada – 3:3.
Fakta – branky: Michal Vít, Petr Závada, Venclík – Tomáš Roztočil 2, Daniel Kozák. Rozhodčí: OFS Trutnov. ŽK: 4:1. Diváci: 90. Poločas: 1:2.

Broumov B – Červ. Kostelec B 2:4
V utkání hraném v Červeném Kostelci měli po celé utkání více ze hry Kostelečtí. První branku však dal Broumov, který vsadil na brejky a po jednom z nich vedl 1:0. Zaslouženého vyrovnání se Kostelečtí dočkali pět minut před přestávkou – 1:1. Po změně stran se obraz hry nezměnil. Převaha Kostelce konečně přinesla i branky a postupně odskočil až na 4:1. Poslední slovo měli Broumovští, kteří v 88. min. už jen korigovali na konečných 2:4.
Fakta – branky: Tomáš Balcar, Jakub Semerák – Otakar Hála, Josef Hypius, Kristián Čáp, Martin Zajíc. Rozhodčí: Marcel Bureš st. ŽK: 1:1. Diváci: 60. Poločas: 1:1.

V. Jesenice – Heřmánkovice 2:1
První půle byla oboustranně slabé úrovně, za zmínku stojí pouze střela domácího Koženého, která se otřela o tyč a zejména samostatná akce Hadvicha ve 40. min., kterou zakončil střelou k tyči – 1:0. Ve druhé půli domácí soupeře zatlačili, ale chyběla finální akce. Hosté z ojedinělého protiútoku vyrovnali čtvrt hodiny před koncem Kmentem na 1:1. O minutu později byl však sražen v pokutovém území Krčil a Kozák z penalty upravil na konečných 2:1.
Fakta – branky: Lukáš Hadvich, Pavel Kozák – Michal Kment. Rozhodčí: Jan Vávra. ŽK: 1:2. Diváci: 87. Poločas: 1:0.

Teplice n. M. – Hejtmánkovice 4:4
V prvním poločase byli výrazně lepší domácí, kteří si vypracovali dvoubrankový náskok. Po změně stran však domácí pozměnili strategii, což své ovoce nepřineslo. Nejprve Hejtmánkovičtí snížili na 2:1, aby o chvíli později domácí opět odskočili na rozdíl dvou branek – 3:1. Hosté to ale nezabalili a dvěma trefami stav dorovnali. Teplice šly ještě jednou do vedení, když osm minut před koncem vstřelily čtvrtý gól. Ani ten však nebyl vítězný, neboť Hejtmánkovice minutu před koncem srovnaly na konečných 4:4.
Fakta – branky: Štefan Kalaš 2, Adam Lád, Tomáš Mucha – Jiří Holub 2, Karel Šprinc 2. Rozhodčí: Jan Gieci. ŽK: 2:2. Diváci: 100. Poločas: 2:0.

Jaroměř B – Mezilesí 4:5
Domácí v prvním poločase dvakrát vedli, ale hosté dokázali srovnat skóre. Ve druhém poločase hosté nejprve dali dva góly, ale domácím se podařilo vyrovnat. Mezilesí však  v 87. min. dalo pátý gól, který byl nakonec také vítězný.
Fakta – branky: Roman Ulrych 2, Miroslav Seifert, Ersin Ameti – Jan Vítek 2, Milan Holý, Jaroslav Drašnar, Michal Kárník. ŽK: 2:1. Diváci: 25. Poločas: 2:2. (mr)

1. Velká Jesenice        5    4    0    1       31:42    24
2. Teplice n. Met.        5    1    2    2       32:43    23
3. Mezilesí                   5    3    1    1       41:46    22
4. Hejtmánkovice       5    2    1    2       39:47    16
5. Jaroměř B              5    1    0    4       36:47    15
6. Heřmánkovice        5    2    0    3       31:61    12