Hronovu už postup nikdo vzít nemůže

Náchodsko – Fotbalový Veba Okresní přebor mužů zná svého vítěze. Tím se stal s předstihem Hronov, který už má v čele nedostižný pětibodový náskok.

18.6.2013

HRONOV (ve žlutém) si vítězstvím nad Machovem zajistil jistotu účasti v I. B třídě.Foto: Deník/Jiří Mach

SKUPINA O POSTUP

Hronov – Machov 3:2
Hosté na půdě lídra potvrdili, že v jarní části hrají ve velké pohodě. V naprosto vyrovnaném utkání se nakonec štěstí přiklonilo na domácí stranu. Hronova tak s předstihem může slavit vysněný postup do I. B třídy.
Fakta – branky: Martin Ansorge, Josef Polomský, Pavel Schreiber – Martinec, Šváb. Rozhodčí: OFS Trutnov. ŽK: 1:1. Poločas: 1:1.

Babí – Meziměstí 6:3
Divácky atraktivní utkání bylo k vidění v nedělním podvečeru na Babí. Domácí začali  souboj s Meziměstím velmi dobře a v 17. min. šli po trefě Voborníka do vedení 1:0. O deset minut později zvyšoval na 2:0 Roztočil, ale o chvíli později kontroval na 2:1 Krejčí. Dvougólový náskok vrátil domácím pět minut před přestávkou Neuschl – 3:1. Deset minut po změně stran přidal čtvrtý gól Babí Umlauf. Na Dušánkovo snížení reagoval proměněnou penaltou v 73. min. Hátaš – 5:2. Poslední domácí gól vstřelil v 79. min. opět Voborník, na konečných 6:3 upravoval v předposlední minutě Dušánek.
Fakta – branky:  David Hátaš 2, Martin Neuschl, Tomáš Roztočil, Tomáš Umlauf, Aleš Voborník – Roman Dušánek  2, Vojtěch Krejčí. Rozhodčí: David Bárta, Filip Svoboda, Pavel Jirásek. ŽK: 3:5. ČK: 0:1. Diváci: 60. Poločas: 3:1.

Hejtmánkovice – Jaroměř B 7:1
Hejtmánkovice se s letošním ročníkem rozloučily vysokým vítězstvím nad jaroměřskou rezervou. Ráz utkání určila už první minuta, ve které domácí vsítili úvodní branku a od ní se vše odvíjelo. Hejtmánkovičtí získali pevnou půdu pod nohama a během půl hodiny nasázeli soupeři další čtyři branky. Jaroměř až poté korigovala na poločasových 5:1. Ve druhé části si už domácí výsledek hlídali a jako rozlučku s jarem přidali ještě další dvě branky.
Fakta – branky: Karel Šprinc 3, Jiří Franc, Jiří Holub, Luboš Holeček, Daniel Prokeš – Ersin Ameti. Rozhodčí: Josef Panny, Pavel Lokvenc st., Jan Šulc. ŽK: 2:0. Diváci: 65. Poločas: 5:1.

Mezilesí – Velká Jesenice 2:2
V Mezilesí byl k vidění nepříliš pohledný fotbal s mírnou převahou domácích, kteří ve 30 min. otevřeli Lukášem Maixnerem skóre utkání – 1:0. Po hodině hry si přivodil vážné zranění domácí gólman Roman Škoda, který si při nešťastném zákroku zlomil kotník a ještě při této situaci hosté vyrovnali na 1:1. Do branky musel zaskočit hráč z pole Milan Holý, který po čtyřech minutách trochu nešťastně inkasoval, a Jesenice vedla 2:1. Mezilesí pak vrhlo všechny síly do útoku, ale z mnoha šancí dokázalo vytěžit pouze vyrovnání krásnou střelou Michala Nováka do šibenice. Domácí tak podruhé za sebou doma remizovali 2:2
Fakta – branky: Michal Novák, Lukáš Maixner – Miloš Vojtas, Jan Čermák. Rozhodčí: Marcel Bareš st. ŽK: 3:1. Diváci: 40. Poločas: 1:0.

Heřmánkovice – Teplice n. M. 1:3
V souboji týmů z opačných pólů tabulky drželi domácí s favoritem celé utkání krok, doplatili pouze na horší koncovku. Heřmánkovice nehrály pohledný fotbal, vsadily na brejky, což jim vycházelo, koncovka však už méně. Přesto se domácí dostali do vedení, když se prosadil jejich nejlepší hráč Kment – 1:0. Teplice však s odpovědí příliš neotálely a po deseti minutách srovnaly po pěkné kombinační akci na 1:1. Ještě do přestávky dokázali hostující fotbalisté zápas otočit na 1:2. Do druhé půle domácí svou sestavu oživili střídáním, kýžený efekt to ale nepřineslo. Pak se po zbytečných dohadech nechal vyloučit domácí střelec Kment a Heřmánkovicím rázem vymizela útočná síla. Deset minut před koncem utkání pak navíc hosté využili přesilovku a uzavřeli na konečných 1:3.
Fakta – branky:  Michal Kment – Štefan Kalaš 3. Rozhodčí: Jan Gieci, Sebastian Štelzig. ŽK: ŽK: 2:1. ČK: 2:0. Diváci: 70. Poločas: 1:2. (vo, mr)

1. Teplice n. M.              9    5    2    2       49:50    35
2. Hejtmánkovice        10    6    2    2       59:52    29
3. Mezilesí                    10    4    4    2       52:57    28
4. V. Jesenice               10    4    2    4       37:57    26
5. Jaroměř B                 9    3    0    6       51:61    21
6. Heřmánkovice        10    2    0    8       35:82    12

Zbývá ještě dohrát – skupina O postup: Babí – Broumov B (So, 17.00), Hronov – Červený Kostelec (So, 17.00), Machov – Meziměstí (So, 17.00), Hronov – Velké Poříčí (Ne, 17.00). Skupina O sestup: Jaroměř B – Teplice nad Metují (Ne, 17.00).

18.6.2013 VSTUP DO DISKUSE

Řidič červené Hondy chtěl vycouvat, ale místo toho se rozjel dopředu, přímo k vodní hladině. Ještě však stihl zatočit, takž nevjel do vody přímo, ale dvěma koly zůstal na trávě.
4

BIKER František Žilák vyhrál před několika dny Mistrovství České republiky v MTB enduro v kategorii Masters 30-39 let.