Ten aktuálně poslední tragikomický příběh se do dějin provodovské kopané zapsal v neděli, kdy svěřenci trenéra Petra Dudka nestačili na Jaroměř. „Já už nevím, koho na ty penalty mám dát," říkal rezignovaně po utkání provodovský trenér.

Bod však v tomto utkání jednoznačně ztratila ex-divizní Jaroměř, která hlavně v první půli domácí mužstvo doslova mačkala jak citron.

Bez zaváhání naopak zatím prochází soutěží Červený Kostelec, který v neděli doma uštědřil „bůra" Lázním Bělohrad. Bez ztráty kytičky je po dvou kolech ještě také RMSK Cidlina, ta se však na výhru proti Rychnovu nad Kněžnou dost nadřela.

V úterní dohrávce (17.30) se pak proti sobě postaví další dva v prvním kole neporažené celky, hradecká Slavia a Jičín.

Zcela opačné starosti naopak mají v Dobrušce, která po debaklu v Jaroměři (1:7) prohrála i ve svém druhém vystoupení, tentokrát 0:1 v Chlumci nad Cidlinou. „Nedali jsme spoustu šancí včetně penalty, a když už jsme gól vstřelili, tak jako bychom se báli zvítězit," všiml si po hubeném vítězství 1:0 domácí kormidelník Petr Průcha.

Nelichotivou bilanci má po dvou kolech i nováček z Hořic, jenž v domácí premiéře nestačil na Libčany. „Branka do šatny po naší laciné ztrátě rozhodla," má jasno vedoucí hořického týmu Josef Vydra.

Dalšími dvěma celky, které ještě v novém ročníku nebodovaly, jsou Rychnov nad Kněžnou a Broumov. Je však pravda, že oba neměly k premiérovým bodům daleko. Rychnovu ale utekla první půle (0:3) a byť mocně finišoval, body neurval. Broumov pak přišel o jistotu penaltového rozstřelu až v 90. minutě okresního derby v Novém Městě nad Metují. „Brankových příležitostí jsme měli o něco více, jenže je musíme proměnit," ví broumovský trenér Jindřich Kitler.

V klidných vodách zatím zkraje nového ročníku pluje Kostelec nad Orlicí, jenž v sobotu doma urval tři body proti nepříjemné Vysoké nad Labem. „Dnes by se výsledek dal přirovnat k sexu. Když vynecháte předehru, zbytek aktu dře a bolí," komentoval zápas na webu krajského fotbalu vedoucí hostujícího mužstva Miroslav Píša.

Událost kola

Remízové derby na Náchodsku mezi Novým Městem nad Metují a Broumovem zlomil ve prospěch domácích v 90. minutě Zákravský.

Zklamání kola

Fotbalisté Lázní Bělohrad v prvním kole nasázeli pět branek Hořicím, v kole druhém jich pak pět inkasovali v Červeném Kostelci.