Jan Vítek se proti Teplicím blýskl čtyřmi góly

Náchodsko – Fotbalový Veba Okresní přebor mužů přinesl o víkendu další zajímavé výsledky.

24.9.2013

VELKÉ POŘÍČÍ (v pruhovaném) si o víkendu připsalo povinné tři body, když v domácím prostředí přehrálo soupeře z Heřmánkovic.Foto: Deník/Jiří Mach

Mezilesí – Teplice nad Metují 6:2
Souboj o Černého Petra okresního přeboru začali lépe domácí, kteří na svého soupeře vlétli a dvěma góly Vítka a jedním Maixnera vedli už v 18. minutě 3:0. To ale domácí ukolébalo a iniciativy se chopili hosté, kteří však ze svého tlaku nic nevytěžili a naopak ještě inkasovali. Po přihrávce Adama Škody mezi obranu Lukáš Maixner dal svůj druhý gól – 4:0. Za tohoto stavu se dohrál první poločas. Po změně stran se opakoval scénář první půle, kdy začátek patřil domácím a Jan Vítek zkompletoval v 54. min. hattrick. Poté hosté opět převzali otěže zápasu, ale tentokrát s gólovým efektem. V minutách 60. a 66. z penalty Fichtnerem snížili na 5:2. Naštěstí pro domácí už další gól nepřidali, naopak domácí Jan Vítek využil jako už potřetí v tomto utkání přihrávku svého dvorního nahrávače Pavla Škody a stanovil konečné skóre tohoto duelu na 6:2.
Fakta – branky: Jan Vítek 4, Lukáš Maixner 2 – Zdeněk Fichtner 2. Rozhodčí: Ondřej Čejchan, Pavel Chráska, Linda Hejzlarová. ŽK: 1:0. Diváci: 72. Poločas: 4:0.

Velké Poříčí – Heřmánkovice 2:0
Domácí nastoupili vinou zranění či karet bez pěti hráčů základu a ještě v průběhu prvního poločasu se zranil Zelený, takže příležitost dostali hráči širšího kádru. I přesto Velké Poříčí začalo dobře a během úvodní čtvrt hodiny nepustilo hosty za půlku. Domácí si vypracovali tři šance, jenže nedali žádnou, a tak mohl přijít trest. Z ojedinělého protiútoku se dostali do vyložené šance Heřmánkovičtí, ale ani oni nebyli v koncovce přesní. Po půl hodině hry utekl po křídle domácí Berger, odcentroval a Hurdálek dával na poločasových 1:0. Ve druhém poločase domácí vládli a bylo jen otázkou času, kdy se opět trefí. Uklidňující branka padla po hodině hry, kdy utekl Hurdálek, přihrál Petrovi, a ten dával na konečných 2:0. Ve zbytku utkání dostala příležitost také poříčská lavička, která už vedení bez větších problémů pohlídala.
Fakta – branky: Martin Petr, Radim Hurdálek. Rozhodčí: Michal Šedivý, Lukáš Linhart. ŽK: 2:3. Diváci: 80. Poločas: 1:0.

Police nad Metují B – Jaroměř B 2:1
Utkání, které se hrálo na těžkém terénu, přineslo poměrně pohledný fotbal. První zahrozili hosté, kteří ve 3. min. nastřelili tyč. Přestože se poté iniciativa přestěhovala na domácí kopačky, gólově udeřili ve 32. min. hosté. Po změně stran byli aktivnější domácí, kteří svou vyšší sehranost dokázali dvakrát využít a výsledek otočili na konečných 2:1.
Fakta – branky: Jakub Valtera, Josef Klapkovský – Adam Plhal. Rozhodčí: Martin Pálka, Pavel Jirásek, Sebastian Štelzig. ŽK: 0:2. Diváci: 50. Poločas: 0:1.

Stárkov – Česká Skalice 2:5
Domácí favorita soutěže v první půli zaskočili, hosté sice byli fotbalovější, jenže domácí efektivnější. Jednogólový náskok Stárkova dokázala v první půli ještě Skalice srovnat, na druhý gól domácích ale dokázala reagovat až po změně stran. Ve druhém poločase už byli hosté jasně lepší, domácí odešli fyzicky a Českoskaličtí výsledek čtyřmi góly otočili ve svůj prospěch.
Fakta – branky: Martin Hanuš, Martin Houštěk – Jan Šoupal 2, Pavel Železov 2, Jan Valeš. Rozhodčí: OFS Trutnov. ŽK: 1:0. Diváci: 80. Poločas: 2:1.

Červený Kostelec B – Meziměstí 4:2
Hosté z Meziměstí nastoupili aktivně a během prvních pěti minut vstřelili vedoucí branku. Domácí však s odpovědí nelenovali, za dalších deset minut Janko třikrát gólově udeřil a upravil na poločasových 3:1. Do konce první půle byla hra vyrovnaná, domácí mohli náskok několikrát navýšit, to se jim ale nepodařilo. Po změně stran se ujali taktovky hosté, kteří po hodině hry snížili na kontaktních 3:2. Domácí si ale body vzít nenechali a čtvrtým gólem definitivně odpor Meziměstí zlomili.
Fakta – branky: Martin Janko 3, Matěj Marek – Roman Dušánek, Marek Gago. Rozhodčí: Martin Záliš, Jan Vávra, Jakub Nymsa. ŽK: 3:2. Diváci: 60. Poločas: 3:1.

Velká Jesenice – Velichovky 1:1
Hosté se ve Velké Jesenici představili po dlouhé době a prezentovali se dobrým výkonem. Zejména v prvním poločase předváděli rychlou kombinační hru a zle domácím zatápěli. Ve 13. min. nastřelili tyč Šubrtem, v poslední minutě první půle šli do vedení, to když domácí gólman míč pouze vyrazil a nekrytý Landa otevřel skóre utkání. Na začátku druhé půle domácí vyrovnali Čermákem na 1:1. Převaha Velké Jesenice se projevovala hlavně po vyloučení  jednoho z hostujících hráčů, domácí si vytvořili několik vyložených brankových příležitostí ze samostatných brejků, ale jak Slabý tak dvakrát Čermák je trestuhodně zahodili. V závěru ještě Sedláček mohl zajistit domácím vítězství, jeho střelu z blízka však brankář hostí vyrazil. Celkově pohledné utkání před pěknou návštěvou skončilo zaslouženě dělbou bodů.
Fakta – branky: Jan Čermák – David Landa. Rozhodčí: David Bárta, Martin Pálka, Jan Gieci. ŽK: 2:3. ČK: 0:1. Diváci: 120. Poločas: 0:1.

Dolany – Babí 0:2
Dolaňáci nezačali špatně, v úvodu zápasu si vypracovali několik velkých šancí, které ale bohužel neproměnili. Přišel tak trest v podobě vedoucího gólu hostujícího týmu. Po změně stran to byl spíše boj, než fotbal. A když se útočník Babí po souboji s Cejnarem ochotně poroučel k zemi a pískala se penalta, bylo o výsledku prakticky rozhodnuto. Domácí si zápas prohráli sami neproměňováním svých šancí. Kuriozitou utkání bylo, že nejmladšího a nejstaršího hráče v dolanském dresu dělil od sebe věkový rozdíl 31 let.
Fakta – branky: David Hátaš, Michal Schrötter. Rozhodčí: Filip Svoboda, Jiří Prokeš, Miroslav Nepokoj. ŽK: 3:1. Diváci: 30. Poločas: 0:1.

Broumov B – Hejtmánkovice 2:3
Zápas ovlivnil zkrat a červená karta brankáře Dvořáčka ve 24. minutě, kdy zahrál mimo vápno rukou a šel předčasně do sprch. Hosté dostali výhodu trestného kopu a gólově trestali – 0:1. Bojovné utkání skončilo v poločase nerozhodně, neboť těsně před odchodem do kabin domácí srovnávali na 1:1. Vstup do druhé půle vyšel lépe hostujícím fotbalistům, kteří šli opět do vedení. Domácí, kteří měli v nohách sobotní zápas v Meziměstí, viditelně fyzicky odcházeli, přesto dokázali čtvrt hodiny před koncem srovnat na 2:2. Jenže přišla 82. minuta a skrumáž před broumovskou brankou, kterou hosté zužitkovali – 2:3. Tatáž situace se naskytla o chvíli později také na druhé straně, Svoboda však hradbu těl nepropálil, a proto tři body putují do sousedních Hejtmánkovic.
Fakta – branky:  Ladislav Hanzlík, Petr Vik – Jiří Franc, Ondřej Jirman, Karel Šprinc. Rozhodčí: Josef Panny, Pavel Lokvenc st., Jan Šulc. ŽK: 3:4. ČK: 1:0. Diváci: 150. Poločas: 1:1.

Meziměstí – Broumov B 1:6
V dohrávce 6. kola se zrodilo jednoznačné a zasloužené vítězství hostů proti naprosto odevzdanému soupeři.
Fakta – branky: Vojtěch Krejčí – Matěj Brutovský 2, Vlastimil Čihák, Hamada Moustafa Hassan, Tomáš Mucha, Vlastimil Svoboda. Rozhodčí: Vlastislav Kiezler. ŽK: 2:2. Diváci: 65. Poločas: 0:2.

Broumov po svém sestupu zatím dost tápe

Náchodsko - Čtyřgólovou normu si pravděpodobně domluvili v sobotním programu fotbalového Krajského přeboru mužů hráči Červeného Kostelce, Jaroměře i Náchoda. Tento regionální trojlístek si totiž z hřišť soupeřů odvezl tři body za vítězství 4:0.