Jaroměř až v domácí rozlučce ukázala, co umí

Náchodsko – Fotbalový krajský přebor mužů i I. A třída měly o víkendu na programu předposlední kolo, to poslední naopak odehráli fotbalisté v I. B třídě. A právě v ní se nepovedla rozlučka vítězi z Police nad Metují, který inkasoval šest branek v Českém Meziříčí.

12.6.2017

Ilustrační fotoFoto: archiv/Deník

Krajský přebor

Červený Kostelec – Rychnov nad Kněžnou 2:0

Domácí měli od úvodu navrch a už ve 14. minutě se ujali zaslouženého vedení, které krátce po změně stran podtrhl Srkal – 2:0. „Dobře zvládnuté utkání. Po pohárových oslavách jsme k zápasu přistoupili zodpovědně a hosty jsme prakticky k ničemu nepustili. Naopak jsme mohli zvítězit i vyšším rozdílem,“ řekl po utkání Petr Liška, asistent kosteleckého trenéra.

Nové Město nad Met. – Nový Bydžov 2:1

Hosté v prvním poločase ukazovali, že v čele tabulky nejsou náhodou. Výborným pohybem i kombinací si vypracovali územní převahu a novoměstská defenziva měla plné ruce a nohy práce s odvracením nebezpečných útoků. Gól přesto diváci v první půli neviděli.

Druhý poločas byl ovšem o něčem jiném. Domácí přidali na důrazu v osobních soubojích, začínala se jim dařit i kombinace a přišly rovněž gólové šance. V 50. minutě uvolnil Macháček nabíhajícího Nejmana a jeho centr zužitkoval ve vedoucí gól hlavičkující Růžička – 1:0. Vyrovnání se favorit dočkal v 77. minutě, kdy centr do šestnáctky prodloužil do novoměstské branky Holec – 1:1. Domácí odpověď přišla v 85. minutě, když Macháček uvolnil Semeráka a jeho centr nekompromisně proměnil ve vítězný gól Darebník – 2:1.

Kostelec nad Orlicí – Broumov 2:0

Utkání se Broumovu výsledkově nepovedlo, sice mělo spoustu šancí, jenže s nimi naložilo bídně. Do první vyložené šance zápasu se dostal ve 23. minutě hostující Bureš, ale poprvé se vytáhl domácí gólman. O pět minut později se už skóre měnilo a bylo to zásluhou domácího kanonýra Haška – 1:0. Po půl hodině hry poslal pěkný centr před branku domácích Wilke, jenže Novák hlavičkoval těsně nad břevno. Do konce první půle se pak neujala ani další broumovská hlavička, tentokrát v podání Bureše.

Krátce po změně stran se opět vytáhl domácí brankář, který si v 57. minutě vybral slabší chvilku, když neudržel broumovskou střelu, z dorážky však mířil M. Gago mimo tyče. V 62. minutě se vytáhl i broumovský brankář, jenž zneškodnil šanci domácích. O deset minut později mířil přesně k tyči kostelecké branky Svoboda, jenže domácí brankář využil všech svých centimetrů a šanci lapil. V 79. minutě naopak chybovala broumovská obrana a domácí z brejku uzavřeli na konečných 2:0.

Provodov – Lázně Bělohrad 2:1

V posledním domácím mistrovském utkání zvítězil Provodov jen silou vůle. Hosté hlavně v první půli působili hodně fotbalově, byli lepší na míči, jenže postrádají D. Hlavu. Ten naopak řádí v dresu Provodova a poprvé to v utkání ukázal ve 37. minutě, kdy využil rychlý protiútok – 1:0. Hosté ale ještě do přestávky zaslouženě vyrovnali, a to z volného přímého kopu ve 43. minutě – 1:1.

Do druhého poločasu vstoupili domácí s odhodláním zápas rozhodnout a vyhrát, a hodně blízko k tomu byli při tisíci-procentní šanci Nožky, na kterého zívala prázdná branka. Gólové oslavy však mohly u domácích propuknout až vzápětí, kdy se podruhé v utkání trefil D. Hlava – 2:1. V hodně vyhroceném závěru se hřiště proměnilo v boxerský ring, přesto Provodov cenné vítězství už udržel.

Jaroměř – Vysoká nad Labem 5:1

Domácí fotbalisté vlétli do utkání jako uragán a už v 9. minutě vedli 2:0. Nejprve se v 5. minutě prosadil Ponikelský, aby o čtyři minuty později upravoval na 2:0 Petráček. Povedená domácí rozlučka s letošní rozporuplnou sezónou v podání Jaroměře pokračovala i v dalších minutách první půle. Rozjetí domácí totiž ještě zásluhou Čenovského a těsně před přestávkou i Kilevníka posunuli skóre na 4:0.
Po změně stran zvýšil Korenčík už na 5:0, poslední slovo měl však hostující Ptáček, jenž v 82. minutě snižoval na konečných 5:1.

I. A třída

Náchod B – Roudnice 3:2

V Náchodě se vše podstatné událo už v první půli, v níž domácí dvakrát vedli a dvakrát o svůj náskok přišli. Poprvé se skóre měnilo ve 13. minutě, kdy Runkasův centr propadl až k Hanelovi, který nezaváhal – 1:0. O devět minut později zahrávali domácí rohový kop, po něm však hosté utekli do brejku a Kučera srovnal na 1:1. Ve 32. minutě byl blízko vedoucí brance domácí Vaněček, jenže jeho rybička ke gólu nevedla. Z následného rohového kopu ale pálil Moravec a J. Vejprava jemnou tečí vrátil Náchodu vedení – 2:1. O tři minuty později však domácí chybovali v rozehrávce a Kučera opět trestal – 2:2. Těsně před přestávkou ale domácí po rohovém kopu a přesné hlavičce Bergera upravili na 3:2. Ve druhé půli se hrál oboustranně zajímavý fotbal se šancemi na obou stranách, skóre se ale už neměnilo.

Sestava Náchoda: Hladík – Rorbach, J. Vejprava, Bareš, Runkas – Moravec, T. Vejprava, Hanel, Berger (80. Vacek) – Vaněček (73. Čisár), Král.

I. B třída

Velké Poříčí – Albrechtice 3:2

Jako první zahrozily Albrechtice po rychlém protiútoku v 5. minutě, mířily však vedle. O pět minut později postupoval sám na hostujícího gólmana Dobýval, jenže ani on neuspěl. Ve 14. minutě se ale blýskl pěknou individuální akcí Lupínek, poslal míč pod sebe na Kuneše, který nezaváhal – 1:0. Pak mohli domácí během krátké chvíle své vedení navýšit, jenže Son ani Dobýval neměli v zakončení štěstí. Když se neurodilo na straně jedné, urodilo se těsně před přestávkou na té druhé. Domácí Jansa zaváhal s odkopem, míč si vzal kanonýr Hořínek, jenž udělal kličku i Vachovi v domácí brance a bylo to 2:1.

Hostující kanonýr Hořínek potvrdil svou pověst i po změně stran, když v 52. minutě využil hrubou chybu v poříčské obraně – 2:2. Vítězný gól Velkého Poříčí přišel v 68. minutě, kdy se po rohovém kopu odrazil míč k volnému Sonovi, který propálil vše, co mu stálo v cestě – 3:2. V závěru utkání ještě orazítkovali tyče domácí Hurdálek i Dobýval.

Sestava Velkého Poříčí: Vacho – Zelený, Flaška, Jansa (57. Lokvenc), Novák – Lupínek, Hubka, Kuneš, Hurdálek – Son (86. Hloušek), Dobýval.

České Meziříčí – Police nad Metují 6:2

Zápas, v němž už ani jednomu celku o nic nešlo, pojali odpovědněji domácí. Ti sice brankou Klapkovského od 22. minuty prohrávali, jenže ještě do poločasu výsledek dvěma góly otočili.

Po změně stran přidali domácí během deseti minut další dva góly, které zápas definitivně rozhodly. Police sice v 77. minutě snížila na 4:2, jenže v závěrečné desetiminutovce ještě dvakrát inkasovala.

Sestava Police nad Metují: Bouška (80. Klimeš) – Rieger, Vik, Kudláček, Kollert (66. Sivak) – Klapkovský, Bergmann, Šolc, Jandík – Mucha, Semerák (80. Hlávka).

Autor: Michal Rojšl, Redakce

12.6.2017 VSTUP DO DISKUSE

Naši prvňáci

Ve středu představíme prvňáky ze ZŠ Česká Čermná a ZŠ Černčice

Přebral, nemohl chodit a tak odpočíval na chodníku

Špatné terény nepustily do hry hned osm celků

Náchodsko - Víkendové kolo fotbalového Jopeco Okresního přeboru mužů nabídlo jen tři odehraná utkání. Další čtyři zápasy byly kvůli nezpůsobilým terénům odloženy.