Jaroměř v deseti lidech nasázela pět branek

Náchodsko – Posledním mistrovským kolem byly v sobotu uzavřeny krajské fotbalové soutěže dospělých.

20.6.2011

Obětavý zákrok novoměstského Kálmána, který zamezil v rozletu ohnišovskému Dobývalovi. Prestižní utkání nakonec vyhráli hosté z Nového Města 2:1. Foto: Zdeněk Mudroch

Převýšov – Česká Skalice 2:4 (2:2). Na půdě suverénního Převýšova a již jistého účastníka příštího ročníku divize začali Českoskaličtí nebojácně a od 12. min. vedli po brance Voráčka. Když přidal ve 28. min. Belák druhý skalický gól, začalo se schylovat k překvapení. Domácí však ve druhé polovině úvodní pětačtyřicetiminutovky přidali na obrátkách, góly ve 38. min. a těsně před přestávkou srovnali na poločasových 2:2.
Venku výborně hrající Skalice však ve druhé půli ukázala svou sílu, nejprve přidal svůj druhý gól v zápase Voráček a teprve druhou porážku Převýšova v právě skončeném ročníku krajského přeboru pečetil v 84. min. Koza.

Olympia HK – Broumov 4:1 (1:1). Utkání rozehráli podstatně aktivněji domácí, kteří od začátku lépe kombinovali. Ledovou sprchou pro ně byla 12. min., kdy broumovský Kotyza zatáhl míč po levé straně a jeho přihrávku před branku zužitkoval Hanzlík – 0:1. Vyrovnání se Olympia dočkala ve 27. min., po krátkém obléhání broumovské branky vybojovala rohový kop a po něm srovnala skóre na poločasových 1:1.
Osm minut po změně stran domácí nebezpečně pálili těsně nad. V 55. min. zvonila po broumovském rohu tyč domácí branky. O dvě minuty později ale gólmanovi Dvořáčkovi dvakrát vypadl míč a domácí trestali – 2:1. O minutu později přidala Olympia z brejku třetí gól. V 65. min. navíc broumovská obrana znovu chybovala a domácí dávali na 4:1. Závěr zápasu patřil Broumovu, v 80. min. napálil Kotyza břevno, v 87. min. střelu Strelce vyrazil gólman na roh a o chvíli později navíc dostali hosté výhodu pokutového kopu. K němu se postavil gólman Dvořáček, ale branku netrefil.

Týniště – Police nad Metují 4:1 (2:0). Poličtí nezačali v Týništi příliš šťastně, hned v první minutě totiž proti nim byl nařízen pokutový kop a domácí tak brzy vedli 1:0. I v dalších minutách první půle bylo Týniště lepším týmem a po zásluze přidalo po dorážce druhý gól. Blízko snížení byl Tauc, ten však svůj pokus namířil těsně vedle horního rohu domácí svatyně.
Do druhé půle Poličtí proházeli sestavu, jejich hra se zlepšila a začaly přicházet i šance. V době největšího polického tlaku však sudí Týništi pustili diskutabilní ofsajdovou situaci, po níž domácí dávali na 3:0. Čtvrtý gól dalo Týniště po hrubici polické defenzivy. O korekci výsledku se postaral Švorčík, který využil přiťuknutí Hauka a tváří v tvář nedal domácímu gólmanovi šanci – 4:1.

Sobotka – Jaroměř 3:6 (2:2). Hned v 1. min. měla šanci Jaroměř. Böhm zacentroval, Škoda ale trefil brankáře. Ve 4. min. šel domácí Kubišta sám na branku Jaroměře, vystřelil, ale Schejbal jeho ránu vyrazil. V 7. min. zahrával Huňák roh, v malém vápně se nejlépe zorientoval Hořínek a poslal tečovaný míč hlavou do sítě – 0:1. Ve 12. min. zachránilo Jaroměřské po Macounově střele břevno. V 15. min. dostal přihrávku za obranu Jaroměře Knobloch, šel sám na branku, Schejbal ho fauloval a viděl červenou. Rulc z penalty vyrovnal na 1:1. Ve 26. min. prošel do vápna domácích Michálek, předložil míč Kašajíkovi, ale jeho střela mířila do brankáře. O minutu později si oba akci zopakovali a tentokrát Kašajík mířil do sítě – 1:2. Ve 31. min. prošla kolmice domácích obranou Jaroměře a Rulc v souboji s brankářem Sodomkou dokázal poslat míč do branky – 2:2.
Po změně stran ve 47. min. nedokázal Svoboda na brankové čáře odvrátit slabou Macounovu střelu a míč skončil v jaroměřské síti – 3:2. V 53. min. naservíroval Kučera míč zprava před branku a Škoda zblízka vyrovnal – 3:3. V 56. min. poslal Kašajík přihrávku za obranu Huňákovi a ten s přehledem obstřelil brankáře – 3:4. V 67. min. vypálil Michálek z 25 metrů a jeho bombu zastavilo břevno. V 73. minutě přihrál Kašajík Škodovi, ten mu míč vrátil do vápna a Kašajík umístěnou střelou skóroval – 3:5. V 75. min. přihrál Huňák na vápno Krejsovi a Krejsova přesná střela skončila u tyče domácí branky – 3:6. V 88. min. ještě trefil hostující Škoda ze 14 metrů tyč domácí branky.
Sestava Jaroměře: Schejbal – Hrobský, Svoboda, Hořínek, Huňák – Kučera (51. Krejsa), Kašajík (83. Svatoš)), Michálek, Böhm (15. Sodomka) – Svatoš, Škoda (72. Horák).

Červený Kostelec – Opočno 0:2 (0:2). Domácí naprosto prospali první poločas, který odehráli s malým nasazením, za což Opočno trestalo. Poprvé to bylo po standardní situaci, podruhé po průniku středem kostelecké obrany. Domácí měli v první půli pouze jednu šanci, v ní se ale zbytečným kličkováním připravil o možnost snížení Liška.
Po změně stran už pevně třímali otěže utkání domácí, jenže proti dobře zformované opočenské obraně se nedokázali prosadit. Kostelec se tak porážkou připravil o účast v baráži do příštího ročníku krajského přeboru.
Sestava Červeného Kostelce: Macek – Janko, Havlíček, Hypius (46. Šolc), D. Hlava – Kovačík, Vlček, L. Hlava, Martínek – Liška, Kocián.

Ohnišov – Nové Město nad Metují 1:2 (0:0). V zápase šlo už jen o prestiž, a tak se dal očekávat solidní fotbal. Úvodní desetiminutovka patřila hostům, kteří si dobrou kombinační hrou vytvořili mírnou převahu, ale do střeleckých příležitostí se prakticky nedostali. Postupem času se hra vyrovnala, hostům se přestalo dařit a iniciativu převzali domácí. Ve 30. min. trestný kop domácího Rydla ze 30 metrů skončil na břevně. Pět minut před přestávkou únik rychlonohého Dobývala zlikvidoval skvělým zákrokem Maur v novoměstské brance. Ve 41. min. se do šance dostali i hosté, hlavičku Valáška však Ryšavý vyškrábl na roh.
Druhý poločas se hrál prakticky celý pod taktovkou hostí. V 61. min. si na centr do velkého vápna naskočil Paďour, jeho hlavička skončila těsně vedle. Domácí spoléhající se jen na rychlé protiútoky se do šance dostali v 71. min., ale šanci Dobývala opět zlikvidoval výborným zákrokem Maur. V 76. min. přišel rychlý útok Nového Města, ideální přihrávka Růžičky na Paďoura, který se na hranici velkého vápna lehce uvolnil a nedal Ryšavému v brance Ohnišova šanci – 0:1. Hosté i po vedoucí brance kontrolovali hru a zdálo se, že je utkání rozhodnuto. V 86. min. se však domácí po ojedinělé akci dostali před novoměstskou branku a rozhodčí Kubálek ukázal na značku pokutového kopu. Ten Eimer bezpečně proměnil – 1:1. Hosté však utkání nezabalili a nastěhovali se před branku Ohnišova. Přišla 90. mim. a další sporný okamžik utkání. Ve skrumáži nastřelená ruka domácího obránce a pokutový kop, který P. Zákravský proměnil a strhl vítězství na stranu hostů – 1:2.
Sestava Nového Města nad Metují: Maur – Mervart, Kálmán, P. Zákravský, Zelený – Růžička, Lelek, T. Zákravský, Valášek – Černý (46. Exner), Paďour.

Dohalice – Provodov 2:5 (0:1). Utkání začalo nepřesnostmi na obou stranách, takže první čtvrt hodina byla nekoukatelná. Pak ale převzali iniciativu hosté a ve 23. min. po centru Dřízala usměrnil míč do sítě Bensch – 0:1. Provodovští pak zahodili další čtyři vyložené šance, přesto do kabin odcházeli spokojenější.
Zkraje druhé půle promarnili další dvě vyložené šance Pařízek s Benešem, a tak přišel v 56. min. po chybě hostující obrany trest a vyrovnání na 1:1. Po dalších pěti minutách inkasovali Provodovští z penalty na 2:1. V 64. min. ale Bensch po samostatné akci vyrovnal na 2:2. Po této brance přišel na hřiště provodovský Fric a po minutě svého pobytu na dohalickém pažitu strhl vedení na stranu hostí – 2:3. Fricovi se střílení branek zalíbilo a během další čtvrt hodiny přidal další dva góly, kterými pečetil vítězství Provodova v Dohalicích na 5:2.
Sestava Provodova: Bohuška – Malý, Čtvrtečka (65. Fric), Výborný, Zelený – Tylš (80. Mi. Voborník), Dřízal, Pařízek, Beneš – Bensch (85. Kráčmar), Bek.(mr, mich, zm)

20.6.2011 VSTUP DO DISKUSE

Holandský malíř zachytil vlnu veder v krajině u australského Sydney
28

I přes stavbu a několikerý zákaz vjezdu se přes přechod jezdí přes zátarasovou hromadu i po louce.
19

Přes čáru jezdí načerno, cestu si zpevnili značkami

V čele TIP ligy Náchodska je Jaroslav Valchař

Náchodsko - První kolo TIP ligy Náchodského deníku si připravilo pro své hráče nejedno překvapení, což se také odrazilo na bodových ziscích jednotlivých soutěžících.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".