Cesta vedla přes Polsko do Německa a trajektem z Rostoku do Dánska. Hlavně cesta lodí byla pro celou výpravu ohromným zážitkem. Dějištěm turnaje bylo předměstí Kodaně – Ishoj, na místo jsme dorazili ještě před nedělním polednem. Následovalo ubytování v místní škole, kde pro naši výpravu byli vyčleněny 3 třídy a večerní oficiální zahájení fotbalového festivalu, po kterém následoval karaoke večer. Turnaje jsme se zúčastnili v kategorii B (ročníky 1992 a mladší) a kategorii E (1995 a mladší). Mladší ročníky měli v základní skupině Club da Turma (Brazílie), Asker (Norsko), SG Lagenhorn (Německo). Hned první zápas proti týmu z Brazílie byl velkým tahákem pro všechny jaroměřské fanoušky. Do utkání jsme vlétli s chutí a vytvořili si velké příležitosti, které bohužel zůstaly nevyužity a soupeř naší neproduktivity využil v druhém poločase, kdy se ujal vedení a zvítězil 3:0 (zápas byl nakonec po vyloučení Clubu da Turma z turnaje kontumován v náš prospěch – 2:0). Souboj s budoucím vítězem turnaje Askerem byl jako zápas kočky s myší, ale naši kluci dlouho vzdorovali o dvě třídy lepšímu soupeři, který definitivně rozhodl o svém vítězství až v poslední minutě. Do závěrečného zápasu skupiny s Německým Lagenhornem jsme vstoupili s vědomím, že remíza nám zajistí boj o páté místo celkového pořadí. Soupeře jsme přikovali k vápnu a vytvořili spoustu šancí, ale bohužel z toho byla puuze remíza 1:1. Do semifinálového pavouka o 5. místo jsme vstoupili porážkou se Švédským týmem IFK Klagshamn. Zápas jsme odehráli s širším kádrem a porážka 7:1 byla zasloužená. K rozhodujícímu souboji o konečné 7. místo z celkového počtu 19-ti účastníku v naší kategorii nám byl určen atraktivní a velice kvalitní soupeř z ostrovní Anglie – Lincroft Middle School. Do zápasu jsme vstoupili poprvé na turnaji v plné sestavě a na hře to bylo znát. V prvním poločase jsme si díky velice dobře hrajícímu Huňákovi zajistili dvoubrankové vedení, které jsme si po obrátce pohlídali až do konce. S celkovým 7. místem jsme tedy všichni nadmíru spokojeni a i přes široký kádr jsme si domů přivezli skvělý výsledek. Mladší dorostenci přivezli ještě lepší umístění! V základní skupině se utkali postupně s Dánským týmem BK1908, který jsme pohodlně porazili 5:1. Další fotbalovou lekci jsme udělili frajírkům z Norského Skiedu – 3:1. Jako poslední soupeř ve skupině nás čekal tým z brazilského fotbalového ráje Sao Paula – Colegial Sao Paulo. V utkání jsme prohrávali, ale zlepšená hra v druhém poločase znamenala vyrovnání a postup do semifinálové skupiny z 1. místa. Ze semifinálové skupiny putoval vítěz přímo do finále této kategorie. Postupně jsme se v ní střetli se švédským týmem Lindö FF, divizním Přerovem a na závěr dalšími švédy Björndammens BK. První utkání jsme díky převaze v úvodu zápasu vyhráli 1:0. Výsledek proti Přerovu už tak veselý nebyl a po hrubých chybách v obraně jsme si připsali jedinou porážku na turnaji 1:4. V posledním utkání semifinálové skupiny jsme potřebovali zvítězit 7:0 a finále by bylo díky zamotané tabulce naše, bohužel konečný výsledek 6:0 nám nestačil a tak Jiskra Jaroměř skončila při první účasti na zahraničním turnaji na úžasném 3. místě. Mimofotbalový program žáků a dorostenců z Jaroměře na turnaji vyplnila diskotéka, návštěva zábavního parku Bakken, koupání v moři a v neposlední řadě také shlédnutí přátelského utkání mezi FC Brondby Kodaň a Juvenstusem Turín v jehož základní sestavě nastoupili všechny velké hvězdy včele s Pavlem Nedvědem a Buffonem. Zápas se hrál na zaplněném a nádherném stadionu Brondby pro 29000 diváků. Trenéři pak navíc zhlédli na stadionu FC Kodaň zápas prvního ligového kola, ve kterém nastoupili Pospěch se Sionkem. Výprava se vrátila do Růžovky v pátek 25. července v dopoledních hodinách a v hlavách vedoucích výpravy již běhají myšlenky o dalším zájezdu na podobný fotbalový svátek. Cesta do Dánska byla pro všechny účastníky ohromnou zkušeností jak do budoucího fotbalového tak i každodeního života.