Úvod druhé půle Polici vyšel na jedničku

NÁCHODSKO - Fotbalové krajské soutěže měly o víkendu na programu další mistrovské kolo.

29.10.2007

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Archiv

Náchod B – Kostelec n. Orl. 1:1 (0:0).

Další festival neproměněných šancí předvedla náchodská juniorka, dvakrát nastřelila tyč a jednou břevno kostelecké branky. Do zaslouženého vedení šli domácí v 74. min. zásluhou Růžičky, ale další neproměněné šance potrestali hosté v poslední minutě Chocholou a odvezli si tak pro ně důležitý bod.

Olympia HK – Česká Skalice 5:0 (3:0).

Domácí vstoupili do utkání velmi aktivně a již po 36 vteřinách se po nedorozumění v obraně České Skalice ujali vedení 1:0. Do 25. min. se trefili ještě dvakrát a přestože hostující trenér sáhl již v polovině prvního poločasu ke dvojímu střídání, na hře hostí se mnoho nezměnilo. Druhý poločas pokračoval ve stejném trendu jako ten první a proto Českoskaličtí odjíždějí ze hřiště ambiciózní Olympie s nepopulárním “bůrem“.

Milíčeves – Červený Kostelec 1:0 (1:0).

Na těžkém terénu se nedala hrát kombinační kopaná, což vyhovovalo především domácím, kteří se snažili hrát dlouhé míče na rychlé útočníky Fejfara a Rejhu. Hráči Červeného Kostelce však na to vždy dokázali včas reagovat. Gólových příležitostí a střel na branku domácího Čisteckého i hostujícího Čejchana bylo jako šafránu, ta první přišla ve 45. min., kdy tečovanou střelu Škody zastavilo jen břevno domácí svatyně. Z následného protiútoku našli domácí hostující obranu v nedbalkách a Fejfar, když nevěděl co s míčem, tak jej zavěsil do levého horního rohu Čejchanovy branky. Ve druhém poločase fotbalu ubylo, těžký terén nedovolil kontrolu nad míčem, přesto v hektickém závěru měli navrch Červenokostelečtí. V 82. min. Vlčkova střela jen těsně minula branku a v poslední minutě, když Bárta postupoval sám na domácího gólmana, byl evidentně sražen, avšak píšťalka rozhodčího Průchy zůstala němá. O jednu minutu později pak Janko zpracovával míč v pokutovém území, rovněž byl podtržen, ale ze zisku tří bodů se bohužel radovali domácí.

Nový Bydžov – Broumov 2:2 0:0).

Na půdě dosud neporaženého Nového Bydžova se hrál oboustranně výborný fotbal, kterému v prvním poločase chyběly pouze branky. Skóre se poprvé měnilo v 61. min., kdy se prosadili domácí, jenže odpověď Broumova byl více než blesková. V následující minutě vyrovnal na 1:1 Hitschfel a začínalo se znovu. Šest minut před koncem utkání se trefil domácí Blažej a vypadalo to na další tříbodový zisk suveréna soutěže. Proti byl však broumovský Harasevič, který v 89. min. vyrovnal na konečných 2:2.

Kosičky – Police n. Met. 2:6 (1:2). Utkání začalo oboustranně vyrovnaně, ve 13. min. hosté přečkali sérii několika rohů a v 18. min. šli do vedení, když míč putoval po ose Šnábl, Čermák a zakončující Hanzl – 0:1. Dvě minuty nato hosté vhazovali aut, míč se dostal do skrumáže v pokutovém území, kde se nejlépe zorientoval opět Hanzl a upravil na 0:2. Ve 25. min. se vyznamenal hostující brankář Kučera, který vytáhl pokus domácích z trestného kopu. Ve 37. min. utekli domácí a hosté ve vápně museli tahat za záchrannou brzdu. Nařízenou penaltou proti Polici Kosičky snížily na 1:2. V závěru poločasu se nejdříve neujal přímý kop domácích a poté ani pokus Martince z trestného kopu. Vstup do druhé půle měli hosté impozantní. Ve 46. min. si Hanzl vykoledoval penaltu a Šnábl zvyšoval už na 3:1 pro hosty. Uběhly dvě minuty, když Čermák vybojoval míč pro Hanzla, jenž upravil na 1:4. Kanonáda Police pokračovala, když v 57. min. využil spolupráci s Čermákem Martinec brankou na 1:5. V 77. min. sice domácí snížili na 2:5, ale v 80. min. vyzval Hečko ke skórování Čermáka, který uzavřel na konečných 2:6.

Branky Police n. Met.: Hanzl 3, Šnábl (pen.), Martinec, Čermák.

Sestava Spartaku Police nad Metují: Kučera – Pášma, Hečko, Šnábl Kollert – Seidlman (58. Hauk), Švorčík (65. Vít), Čermák, Pataki – Martinec (65. Pavlů), Hanzl.

Jaroměř – Vrchlabí 0:4 (0:0). Ve 13. min. zatáhl míč po levé straně Horák, jeho centr vyrazil brankář na vápno, Michálek z první vystřelil, ale trefil jen na vápně stojícího Křováka. Ve 24. min. po kombinaci s Valešem trefil Beneš z deseti metrů nohy vybíhajícího brankáře. Ve 32. min. měli po rychlém protiútoku šanci hosté, Pavel Kraus ale mířil v gólové šanci do rukou brankáře Schejbala. Ve 40. min. postupoval z levého křídla sám na branku domácí Horák, ale pálil nad. Ve druůhé půli šli do vedení hosté . V 50. min. si naběhl na rohl Pavel Kraus a z voleje trefil pod břevno. V 60. min. se odražený míč dostal znovu k Pavlu Krausovi, a ten ranou zblízka prostřelil Schejbala. V 64. min. vystřelil z dálky opět Pavel Kraus a jeho střela proklouzla Schejbalovi do sítě. Jaroměř se snažila útočit, ale v pohodě hrající hosté už si vítězství vzít nenechali. V nastaveném čase přidal čtvrtý gól po chybě obrany vrchlabský Pokorný.

Sestava Jiskry Jaroměř: Schejbal – Hrobský, Hofman, Jirka, Severýn – Valášek (65. Böhm), Michálek, Beneš, Horák – Valeš, Křovák (78. Ruprich).
Nové Město n. Met. – Stárkov 0:0. Na těžkém terénu bylo k vidění bojovné utkání. V prvním poločase měli domácí několik gólových šancí, ale Lelek ani Joneš, kteří šli sami na branku hostí, své příležitosti neproměnili. Ve druhém poločase byl hostům vyloučen hráč, domácí ale svou převahu využít nedokázali. Naopak hosté podnikli několik nebezpezpečných útoků do otevřené obrany, ale domácí brankář Krunčík vše vyřešil.

Sestavy – MFK N. Město n. Met.: Krunčík – R. Novák, Kárník (46. Nožka), M. Novák (70. Lichter), Praus – Chmelík, Hofman, Valenčin, Joneš – Lelek, Macháček. Sokol Stárkov: Kučera – Kaněra, Novák, Hána, Kult – Bárta, Schreiber, Šulitka, J. Lád – Lokvenc, Vencl.

Babí – Ohnišov 0:2 (0:1). V první půli byli hosté aktivnější a zaslouženě šli do vedení 1:0. Druhý poločas se hrál pod taktovkou domácích fotbalistů, jenže ti opět ztroskotali na neproměňování gólových příležitostí. Snažení Babí utnuli hosté deset minut před koncem utkání, kdy upravili na konečných 0:2.

Sestava SK Babí: Malík – Fetter, Stříbrný, Ducháč, Kácovský – Kozák (50. Fidler), Goca, David, Kratěna – Flaška, Adam (70. Novák).

Častolovice – Hronov 3:1 (0:0).

Úvod utkání patřil domácím, ale brankář Lokvenc hosty dvakrát podržel. Postupně se hra vyrovnala, v 16. a ve 23. min. se dostali do zakončení Bašta a Kubín, ale neproměnili. První půle pak nabídla další šance na obou stranách, ale konto obou brankářů zůstalo po pětačtyřiceti minutách čisté. Druhý poločas byl až do 80. min. v režii Hronova, který svého soupeře přehrával. Skórem pohnul v 52. min. hostující Klabník, který zužitkoval pěknou kombinační akci po ose Ansorge, Renfus, Kubín. Vzápětí brankáře Častolovic nepropálil Bašta. Po hodině hry zahrozili i domácí, jejichž střelu z dálky zastavilo až břevno Lokvencovy branky. V 64. min. mohl jít Hronov do vedení 2:0, když střelu Renfuse dorazil za záda domácího gólmana Kubín. K překvapení všech ale na pokyn asistenta rozhodčího nebyla branka pro postavení mimo hru uznána, což se později ukázalo jako zlomové rozhodnutí. Vzápětí byl zbytečně, ale oprávněně vyloučen za faul ve středu hřiště hostující Bašta. Dvacet minut před koncem šel hostující Renfus sám na brankáře, ale nedal. V 72. min. se poměr sil na hřišti vyloučením domácího hráče vyrovnal. Minutu nato pálil hostující Kubín pouze do tyče. Domácí vsadili všechny síly na vyrovnání, které přišlo v 81. min. po střele z dálky. Když už se zdálo, že utkání skončí smírně, v nastaveném čase se ujala další střela z dálky – 2:1. V poslední minutě prodloužení upravily Častolovice do otevřené obrany Hronova na konečných 3:1.
Branka Hronova: Klabník.

Sestava AFK Hronov: Lokvenc – Ansorge, Rubeš, Šmíd, Slezák – Bašta, Klabník, Valášek, Vít – Renfus, Kubín.

Dohrávka 2. kola: Provodov – Police nad Metují B 2:0 (1:0), Velké Poříčí – Božanov 1:0 (0:0), Martínkovice – Machov 2:4 (1:0), Hejtmánkovice – Velká Jesenice 3:1, Zábrodí – Mezilesí 5:6 (2:5), Meziměstí – Teplice nad Metují A 1:4 (0:0).

29.10.2007 VSTUP DO DISKUSE

JOHANA z Police nad Metují se narodila 11. srpna 2017 v 3.07 hodin. Děvčátko vážilo 3245 gramů a měřilo 48 centimetrů. Maminka  uvedla, že se jedná o druhé dítě v rodině.
7

Právě jsme se narodili - srpen 2017

Českoskalické zápasy asi nudné nebudou

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Broumov po svém sestupu zatím dost tápe

Náchodsko - Čtyřgólovou normu si pravděpodobně domluvili v sobotním programu fotbalového Krajského přeboru mužů hráči Červeného Kostelce, Jaroměře i Náchoda. Tento regionální trojlístek si totiž z hřišť soupeřů odvezl tři body za vítězství 4:0.