Jesenice se raduje. Rivalovi ze Skalice nasázela šestku

Náchodsko – Čtvrté kolo fotbalového Veba Okresního přeboru mužů přineslo hned několik gólově úrodných zápasů.

9.9.2014

Náchodská rezerva (v bílém) nasázela v nedělním podvečeru kosteleckému béčku devět branek.Foto: Zdeněk Majer

Velké Poříčí – Broumov B 6:0
Domácí vstoupili do utkání vlažně, a tak si první šanci vytvořili hosté, brankář Lokvenc ale Poříčí podržel. Od desáté minuty už domácí hráli tak, jak si to jejich trenér představoval. V 17. min. po centru Zeleného dává hlavou na 1:0 Závada. Pojistku domácí přidali až pět minut před přestávkou, kdy po přihrávce Lupínka zvyšuje na 2:0 Závada. Také úvod druhé půle patřil Broumovu, jenže po chvíli udeřilo na druhé straně. V 55. min. po Lupínkově akci dává Vít na 3:0, v 67. min. zvyšuje na 4:0 po sólu Závada, v 84. min. přidává pátý gól domácích Dobýval. Na konečných 6:0 upravuje v 89. min. Zelený. „Nejvěrnějším divákům děkuji, že nám zachovali přízeň, hráčům pak děkuji za předvedený výkon," konstatoval po vítězném zápase spokojený domácí trenér Zdeněk Burdych.
Fakta – branky: Petr Závada 3, Petr Zelený, Michal Vít, Jiří Dobýval. Rozhodčí: Martin Pálka, Jakub Franěk, Martin Záliš. ŽK: 2:3. Diváci: 68. Poločas: 2:0.

Dolany – Meziměstí 2:4
Utkání, v němž si týmy vyměnily pořadatelství, se v Meziměstí hrálo za deště. Toto počasí více vyhovovalo právě Meziměstí, kterému navíc vyšly vstupy do obou poločasů. Poprvé se skóre měnilo už v 7. min., na tento nástup dokázaly Dolany zareagovat ještě do přestávky trefou Ivana Tokara. Krátce po změně stran přidalo Meziměstí dva slepené góly, čímž prakticky rozhodlo o osudu zápasu. Po hodině hry byl po faulu ve vápně vyloučen brankář Meziměstí a hosté dostali možnost vrátit se do utkání. Penaltu však Všetečka neproměnil, a když vzápětí Meziměstí z brejku zvýšilo na 4:1, bylo po utkání. Dolany si sice následně vytvořily tlak, ten však stačil pouze na snížení na konečných 2:4.
Fakta – branky: Ivan Tokar, Josef Cipra – Lukáš Hanák 3, Petr Gajdoš. Rozhodčí: Marcel Bareš, Lukáš Vlk, Michal Tomášů. ŽK: 3:2. ČK: 0:1. Diváci: 50. Poločas: 1:1.

Náchod B – Červený Kostelec B 9:0
Jednoznačná záležitost domácího celku, který se už v desáté minutě těšil z tříbrankového náskoku. Ten pak ve zbytku slušně hraného utkání už jen navyšoval.
Fakta – branky: Ondřej Šulitka 5, Tomáš Vejprava 2, Marek Brich, Zdeněk Samko. Rozhodčí: Ondřej Čejchan, Michal Tomášů, Lukáš Vlk. ŽK: 0:1. Diváci: 30. Poločas: 6:0.

Teplice nad Metují – Velichovky 3:0
Utkání v Teplicích se vůbec nepovedlo hostujícímu brankáři. Hned v začátku domácí odkopávali míč od vlastní šestnáctky, za ním se řítil domácí útočník, blíž k míči však měl brankář Velichovek. Ten ale zaváhal a následný souboji s teplickým útočníkem prohrál – 1:0. Na dvoubrankový rozdíl upravovali domácí z trestného kopu a na 3:0 dávali z penalty. Té předcházel centr, který hostující brankář podběhl, následně mu navíc míč vypadl a při snaze zachránit situaci, fauloval teplického hráče. Kromě toho, že se kopala penalta, tak ještě hostující gólman viděl červenou kartu. Z pokutového kopu pak domácí upravovali na poločasových 3:0. Po změně stran si už Tepličtí náskok hlídali, prostřídali sestavu a v klidu dovedli zápas do vítězného konce.
Fakta – branky: Dušan Kalaš, Petr Šubrt, Daniel Kohl. Rozhodčí: Michal Vaníček, Pavel Jirásek, Jakub Nymsa. ŽK: 1:1. ČK: 0:1. Diváci: 70. Poločas: 3:0.

Hejtmánkovice – Mezilesí 2:0
„Mezilesí k nám přijelo s defenzivní taktikou a jediné, co si vytvořili, tak byla ve 2. minutě šance, po které nastřelili tyč. Od té doby bylo na hřišti jen jedno mužstvo, a to naše. Zápas jsme měli pod kontrolou, jen mě mrzí, že k nám Mezilesí přijelo snad jen s cílem nás pokopat. Kolikrát to byly hodně šílené zákroky, které nemají s fotbalem nic společného. Bohužel to pískal sudí, pro kterého to bylo první utkání mezi muži, a vůbec to nezvládl. Kdyby v úvodu rozdal pár žlutých karet, tak by byl klid, bohužel je začal tahat až ke konci zápasu, ale to už bylo pozdě. Jsme rádi, že tento zápas máme za sebou a že jsme ho ve zdraví přežili," říkal po zápase hrající domácí trenér Miroslav Harasevič.
Fakta – branky: Jan Strelec, Václav Harasevič. Rozhodčí: Sebastian Štelzig, Miloš Hofman, Radek Kalaš. ŽK: 2:3. ČK: 1:2. Diváci: 50. Poločas: 1:0.

Babí – Machov 5:2
Do utkání vstoupili aktivněji hosté, první branku však dali v 10. min. domácí. Ti navíc ve 37. min. zvyšovali už na 2:0. Ještě slavící hráče Babí však hosté vzápětí zchladili snížením na poločasových 2:1. Utkání pak zlomila 52. min., kdy domácí Petr Briksi upravuje na 3:1 a deset minut nato už to po trefě téhož hráče je 4:1. Pátý gól dali domácí v 67. min. a účet zápasu uzavřel v 89. min. hostující Martinec – 5:2.
Fakta – branky: Petr Briksi 2, Petr Liška, Stanislav David, Tomáš Fidler – Pavel Martinec, Michal Šváb. Rozhodčí: Jan Gieci, Miloš Hofman, Tomáš Macek. ŽK: 0:2. Diváci: 50. Poločas: 2:1.

Velká Jesenice – Česká Skalice 6:3
První zahrozili v 15. min. hosté trestným kopem, ten ale domácí gólman zneškodnil a vzápětí po chybě obrany šel domácí Čermák sám na brankáře, finální střela šla ale vedle. Přesto na sebe branka v síti hostí nenechala dlouho čekat. Krčil obešel v pokutovém území vše a střelou k tyči otevřel skóre utkání. Ve 35. min. hosté po centru z levé strany vyrovnali na 1:1. Ve 35. min. Čermák předložil v pokutovém území míč Krčilovi, a ten zvýšil na 2:1. Pět minut před přestávkou další lahůdková akce Krčila skončila na tyči. Těsně před odchodem do kabin hosté Frintou z penalty vyrovnali na 2:2. Na začátku druhé půle si hosté dali téměř z půlky hřiště vlastní gól, ale vzápětí Marešem vyrovnali na 3:3. Po hodině hry po vzorné Krčilově přihrávce zajistil domácím další vedení Čermák – 4:3. Závěr se odehrál zcela v režii Jesenice, když v 80. min. Kozák po samostatné akci zvýšil na 5:3, a o dvě minuty později Krčil všem utekl a dal na konečných 6:3.
Fakta – branky: Vojtěch Krčil 3, vlastní, Jan Čermák, Pavel Kozák – Lukáš Hanuš, Miloš Frinta, Štěpán Mareš. Rozhodčí: David Bárta, Michal Vaníček, Michal Vít. ŽK: 0:0. Diváci: 250. Poločas: 2:2. (mr, vo)

9.9.2014 VSTUP DO DISKUSE

PO POSTUPU České Skalice (v zeleném) budou patřit do okruhu letošních postupových favoritů hráči Velké Jesenice (v modrém).

Více cyklistů je pro stát přínosnější než množství politiků

Náchodsko - Zemička, která se dá projet za tři dny na kole, nepotřebuje tolik politiků, kteří ji „spravují“. Tato myšlenka, která by určitě našla nemalé množství zastánců, se stala mottem cyklistického výletu napříč Čechami ze severu na jih.

Česká Skalice - Jen malý kousek od nedobrovolného koupání se včera dopoledne kolem půl desáté (čtvrtek 17. 8.) ocitl řidič osobního automobilu, který sjel téměř do přivaděče přehradní nádrže Rozkoš.