KRAJSKÝ PŘEBOR: Jaroměř na Olympii nepřekvapila

Náchodsko - Do bojů o body ve fotbalovém krajském přeboru sev nedělizapojila kompletní šestice týmů z regionu.

1.9.2008

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Pavla Mrázková

Olympia HK – Jaroměř 4:0 (0:0)

Od první minuty si domácí vynutili očekávanou územní převahu. Jaroměř ale do větších šancí domácí nepouštěla a dokonce se několikrát dostala do rychlých protiútoků. Ve 30. min. střílel Horák a domácí brankář Vacho jeho pokus jen vyrazil. Domácí si proti dobře bránící Jaroměři nedokázali do konce první půle vytvořit slibnější šanci.
Hned na začátku druhé půle mohli jít domácí do vedení, na brankové čáře ale zaskočil Hrobský. V 54. min. zahrávali domácí roh a po několika odrazech doklepl míč do sítě Hejzlar – 1:0. Po hodině hry unikl po pravém křídle domácí Hůlka, zacentroval a Petr Matějček ve skluzu srazil míč do vlastní sítě – 2:0. V 66. min. šel sám na branku Jaroměře Dvořáček a s přehledem skóroval – 3:0. V 79. min. využil Hůlka špatného postavení brankáře Schejbala a obloučkem poslal míč z pětadvaceti metrů do sítě – 4:0. V závěru utkání nenašel rozhodčí Malý odvahu odpískat pokutový kop za sražení hostujícího Jakuba Michálka ve vápně Olympie. Jakub Michálek mohl přece jen v 90. min. snížit, ale Škodův centr nedokázal usměrnit.

Rychnov nad Kněžnou – Česká Skalice 3:0 (2:0)

Hráči České Skalice jeli do Rychnova potvrdit tříbodový zisk, ovšem k utkání přistoupili tak, že se nemůže nic stát.
Domácí kromě první pětiminutovky je zcela přehrávali a ve 20. min. po zbytečné ztrátě míče před šestnáctkou soupeře je potrestal po samostatném úniku Homola – 1:0. Domácí byli i nadále při chuti, využívali ztrát míčů českoskalických hráčů, což ve 28. min. potrestal Netuka – 2:0. Na druhé straně stojí za zmínku pouze akce Víta, který připravil palebnou pozici pro Suchánka, ale ten Rydlovu branku přestřelil.
Ani po důkladné domluvě v kabině a vystřídání dvou hráčů nezačali Českoskaličtí druhý poločas lépe a v 54. min. opět po zaváhání v obraně je potrestal Dvořák – 3:0. Pak sice přišla lepší patnáctiminutovka hostujících hráčů, na jejímž konci rozhodčí Hlavsa neuznal zcela regulérní gól Haška, ale i tak to bylo ze strany českoskalických fotbalistů vše.

Trutnov – Náchod–Deštné B 5:0 (3:0)

Domácí působili mnohem zkušenějším dojmem a od prvních minut dávali jasně najevo, kdo je na hřišti pánem. Hosté zařadili do své sestavy hned čtyři dorostence, což se muselo na konečném výsledku odrazit.
Broumov – Černilov 2:0 (1:0). Po opatrném začátku to byl první Broumov, který ve 13. min. zahrozil Hušek však před prázdnou brankou trefil špatně míč. Na gól se tak čekalo do 25. min., kdy se po rohovém kopu prosadil Strelec – 1:0. O deset minut později se pěkně uvolnil Kuchta, jeho pokus ale gólman vytěsnil na rohový kop.
Druhý poločas začali domácí útočně a již ve 47. min. měl velkou šanci Hanzlík, ale přestřelil. V dalších dvou minutách Broumovští dvakrát orazítkovali brankovou konstrukci. Pojistku přidali domácí v 72. min., kdy se na velkém vápně uvolnil Kuchta a upravil na 2:0. Skóre mohl v závěrečných minutách ještě vylepšit domácí Šorfa, ve svých dvou šancích však selhal.

Police nad Metují B – Doudleby 1:1 (1:1)

Domácí začali dobře, a již v 9. min. klapla spolupráce Seidlmana se zakončujícím Hanzlem – 1:0. Tentýž hráč se dostal do dobré šance ještě ve 12. min., ale tentokrát pálil vedle. Vzápětí tak přišel trest. Hosté po dlouhém autu do vápna a zaváhání gólmana Kučery vyrovnali na 1:1. Po půlhodině hry nabil domácí Šnábl doudlebskému Schodovi, ten však samým překvapením zakončil vedle. Deset minut před odchodem do kabin pálil po Taucově akci Hanzl opět jen do brankáře.
Pět minut po změně stran kroutil Švorčík trestný kop ke Šnáblovi, ten zakončoval vedle. Mezi 60. a 65. min. bylo horko na druhé straně, když hosté dvakrát orazítkovali břevno Kučerovy branky. Na nerozhodném výsledku pak již nic nezměnil ani závěrečný nápor domácích.

Červený Kostelec – Jičín 1:3 (1:0)

V Červeném Kostelci byl k vidění zápas dvou rozdílných poločasů. V první půli hráli domácí aktivně a zaslouženě šli také do vedení, když penaltu proměnil Liška.
Druhý poločas ale Červenokostelečtí nezvládli, hosté svého soupeře přehrávali a po hodiny hry také zaslouženě srovnali. Hosty vstřelená branka povzbudila a čtvrt hodiny před koncem otočili skóre utkání. Za tohoto stavu pak domácí Liška orazítkoval hlavou tyč, poslední slovo však měli hosté, kteří v poslední minutě upravili na konečných 1:3.

(mich, mr)

1.9.2008 VSTUP DO DISKUSE

Kraj posílá miliony dopravcům. Zbude však i na opravy silnic?

Situace spjatá se silným větrem na Královéhradecku.
13

Padaly stromy i dráty, na Sněžce řádil orkán

Finále se bude vysílat živě

Náchodsko – Krajský svaz ledního hokeje přišel s průlomovou novinkou – vysílat finále krajské hokejové ligy živě.

Před 11 lety bylo více sněhu a výraznější obleva

Východní Čechy - Ničivá jarní povodeň z roku 2006 se podle hydrologů a meteorologů nejspíš letos opakovat nebude.

Vítr lomcuje se stromy, pár jich už poslal k zemi

Náchodsko - Po hrozících záplavách, kdy se ještě včera valila voda v řekách ve větším množství, než je obvyklé, se dnes 24. února objevil další živel - vítr.

Podnapilý muž mával před přítelkyní nastartovanou motorovou pilou

Policko - Zkrácené přípravné řízení pro trestný čin nebezpečného vyhrožování v těchto dnech zahájili policisté z Police nad Metují proti muži, který pod vlivem alkoholu mával před přítelkyni a dalšími domácími osobami nastartovanou motorovou pilou.