Kunešův hattrick poslal Skalici do pohárového jara

Náchodsko – Fotbalová středa 24. srpna nebyla zasvěcena jen spanilé jízdě Plzně posledním předkolem Ligy mistrů, hrál se totiž také Pohár hejtmana Královéhradeckého kraje, do něhož se ve středu zapojili další dva regionální zástupci.

28.8.2011

OFENZIVNÍ pohárovou přestřelku nakonec vyhráli v Červeném Kostelci po penaltovém rozstřelu hosté z Jičína (u míče). Foto: Jiří Mach

Zatímco České Skalici se vedlo podobně jako Plzni, tedy vítězně, Červený Kostelec ve třetím kole skončil na Jičínu. Tomu doma podlehl až po pokutových kopech.

Bílá Třemešná – Česká Skalice 2:4 (1:2). V dalším kole krajského poháru se Jiskra představila na hřišti účastníka 1. B třídy v Bílé Třemešné a hned v 5. min. prověřila Šmídem pozornost domácího brankáře. Poté však začali domácí čím dál více provětrávat skalickou obranu a dostávali se do řady šancí. Ve 13. min. po rychlé akci a následném centru však následovalo nepřesné zakončení. Podobně si útočník Bílé Třemešné počínal po rohu v 15. minutě. O minutu později následovala další akce po křídle a domácí mohli opět skórovat, jenže hráč minul v kritické chvíli míč. Další šanci domácího Sokola zlikvidoval ve 20. min. brankář Jiskry Tauchmann. Po řadě spálených šancí tak přišel pro domácí trest. Ve střední vzdálenosti od jejich branky se uvolnil Kuneš a parádní střelou do šibenice skóroval – 0:1. Hráči Bílé Třemešná se dále snažili o útočný fotbal a o tři minuty později měli vyloženou šanci, avšak úplně osamocený hráč Tauchmanna nepřekonal. „Nedáš – dostaneš“ se tedy potvrdilo podruhé a ve 35. min. Kuneš opět střelou ze střední vzdálenosti, tentokrát s pomocí tyče, skóroval – 0:2. Domácí ale ihned odpověděli snížením na 1:2, když se jim podařilo přelobovat vyběhnuvšího Tauchmanna.

Druhý poločas začala Jiskra lépe a hned ve 49. min. vysunul Kuneš Šmída, který pálil jen do brankáře, odražený míč se dostal zpět ke Kunešovi a ten dokonal hattrick – 1:3. V 57. min. se k šanci dostali opět domácí, nebezpečnou střelu Tauchmann vyrazil a poradil si i z dorážkou. V 71. min. se opět skóre měnilo, a to když Kuneš nahrál Vítovi, který dále posunul na Šmída a ten na dvakrát upravil na 1:4. Kvůli velkému vedru docházely síly oběma mužstvům, přesto šance pokračovaly. V 79. min. vykopával Kuneš střelu domácích na poslední chvíli z brankové čáry. V 83. min. se však domácí dočkali snížení na 2:4. Poslední příležitost na změnu skóre měla Jiskra, když v 86. min. Židík centroval a netradiční posila v útoku Čejchan hlavou minul branku.

Miroslav Vodehnal, trenér České Skalice: „V prvním poločase jsme několikrát odolávali šancím soupeře, který je naštěstí neproměnil, naopak dvěma povedenými střelami Kuneš strhl vedení na naši stranu. Bohužel hned po rozehrávce jsme dovolili domácím snížit. Po přestávce domácím došla šťáva, více jsme je začali přehrávat a navýšili naše vedení až na 4:1. Utkání jsme pak v poklidu dohrávali, byť jsme ještě jednou inkasovali. Střelecky se blýskl svým premiérovým hattrickem šestatřicetiletý Kuneš.“

Sestava České Skalice: Tauchmann – Bareš, Goll, Vít, Belák – Suchánek, Kuneš, Židík, Novák (46. Chmelík) – Voráček (70. Vaněček), Šmíd (75. Čejchan).

Červený Kostelec – Jičín 3:4 (3:3) po pokutových kopech. Výborné ofenzivní představení zhlédli diváci v Červeném Kostelci, kam zavítal účastník krajského přeboru mužů. V prvním poločase to byl na obou stranách den otevřených dveří. Na každou velkou nevyužitou příležitost domácích dokázal Jičín odpovědět brankou. Domácí tak vždy dotahovali jednobrankový náskok soupeře. Do poločasové přestávky se tak šlo za stavu 3:3.
Po změně stran měli překvapivě více ze hry domácí, vytvořili si čtyři vyložené brankové příležitosti, v koncovce se však neprosadili ani jednou. Ledová sprcha tak mohla přijít pět minut před závěrečným hvizdem, jenže Macek sólo jičínského útočníka kryl a nasměroval utkání do penaltové loterie.
V ní domácí zahodili dva pokutové kopy, Jičín jen jeden a do jarního čtvrtfinále postoupil on.

Karel Havlíček, trenér Červeného Kostelce: „Den otevřených dveří v první půli, jinak se hrál výborný fotbal, který se musel lidem líbit.“
Sestava Červeného Kostelce: Macek – Bárta, Liška, Havlíček, Hypius (65. Hála) – Kovačík (80. Barták), Škoda, Vlček, Janko – Matha, Šolc (85. Čáp).

Další výsledky 3. kola: Lokomotiva HK – Libčany 2:4, N. Město n. Met. – Nový HK 1:2 na penalty., Vysoká n. Lab. – Roudnice 3:4, Chlumec n. C. – Vrchlabí 0:1, Týniště – Dobruška 1:3, Černíkovice – Přepychy 3:5.

Los čtvrtfinále (1. května): Roudnice – Libčany, Vrchlabí – Jičín, Č. Skalice – Nový HK, Přepychy – Dobruška. (vv, mr)

28.8.2011 VSTUP DO DISKUSE

Řidič červené Hondy chtěl vycouvat, ale místo toho se rozjel dopředu, přímo k vodní hladině. Ještě však stihl zatočit, takž nevjel do vody přímo, ale dvěma koly zůstal na trávě.
4

BIKER František Žilák vyhrál před několika dny Mistrovství České republiky v MTB enduro v kategorii Masters 30-39 let.