Za tropického počasí se ve dvou skupinách utkalo osm týmů z lázeňských míst České republiky. Skupinové boje nakonec stanovily pořadí na nedělní zápasy o konečné umístění.
Jeden z nejstarších turnajů v republice rozehráli v sobotu obhájci z Klimkovic proti Konstantinovým Lázním. Klimkovice dvakrát vedly, ale soupeř skóre vždy dorovnal, a tak utkání skončilo remízou 2:2. Následovalo první utkání skupiny B, v němž Železnice otočila nepříznivý stav v duelu s Mšenými Lázněmi a zvítězila 2:1. Mšené Lázně musí určitě mrzet neproměněná penalta.

O první překvapení se postarali domácí

V dalším utkání se ve východočeském derby představil jeden z favoritů na zlato, Lázně Bělohrad, proti zakladateli tohoto turnaje, celku Janských Lázní. Bělohrad neponechal nic náhodě a přesvědčivě zvítězil 3:0. První kolo uzavřelo klání domácích Velichovek a favorita skupiny B, týmu Luhačovic. Velichovky, hrající okresní přebor, se proti účastníkovi krajského přeboru Zlínského kraje vytáhly a díky jediné brance Marka Novotného z první minuty se postaraly o první překvapení turnaje.
Po tomto utkání následovalo slavnostní zahájení turnaje. Za doprovodu nejmenších fotbalových nadějí pořádajícího týmu nastoupila zúčastněná mužstva před hlavní tribunu, kde všechny přivítal ředitel turnaje Roman Sršeň a starosta obce Velichovky Josef Karel.

Favorit rozhodl pět minut před koncem

Následně bylo rozehráno druhé kolo, ve kterém Klimkovice porazily Janské Lázně přesvědčivě 4:0. I další utkání mělo jasný průběh. Luhačovice si spravily chuť a Železnici porazily 3:0. Poté se s dobře hrajícími Konstantinovými Lázněmi zapotili bělohradští fotbalisté, když vítěznou branku na konečných 2:1 zaznamenaly až pět minut před koncem utkání.
Velichovští fanoušci, namlsaní výhrou nad Luhačovicemi, očekávali další úspěch proti Mšeným Lázním. Po nepříliš dobrém výkonu však proti oslabenému soupeři rozhodli domácí až gólem tři minuty před koncem. Závěrečné kolo potvrdilo ve skupině A nadvládu Lázní Bělohrad, které smetly Klimkovice 5:1. Výhru Bělohradu řídili dvougóloví střelci L. Jezbera s Rycheckým.
V následujícím utkání mohli Bělohradští poznat svého soupeře v nedělním finále. Domácím Velichovkám stačil bod v utkání s Železnicí, která ještě mohla pomýšlet na nedělní finále. V zajímavém utkání ale branka nepadla, a tak mohla v domácím táboře vypuknout finálová radost. Skupinu A uzavřelo klání mezi Janskými Lázněmi a Konstantinovými Lázněmi. Výhra 2:0 týmu ze západu Čech rozluštila tajenku na druhém a třetím místě skupiny A. Poslední sobotní utkání mezi Luhačovicemi a Mšenými Lázněmi by se dalo přejmenovat na „Červenkovi" vs. Mšené Lázně, neboť výhru 4:1 řídili právě tito jmenovci v luhačovickém dresu (David 2, Zdeněk, Ondřej ).
Nedělní zápasy o konečné pořadí 37. ročníku rozehrály o konečné 7. místo Janské Lázně s Mšenými Lázněmi. Po výsledku 3:1 se radovali hráči Mšených Lázní. Utkání o konečné 5. místo musely rozhodnout až pokutové kopy, neboť v normální hrací době skončilo utkání 1:1. Zatímco střelci ze Železnice byli neomylní, Klimkovičtí proměnili jen jednu penaltu. Za doprovodu početného a hlasitého publika ze Železnice tak mohla propuknout radost z konečného pátého místa. Třetí místo obsadily Luhačovice, když svůj tlak v zápase zužitkovaly rozhodujícím gólem až minutu před koncem.

Finálová účast Velichovek přišla po dlouhých 22 letech. Proti nim stál dlouholetý účastník krajského přeboru Lázně Bělohrad, který je vyzbrojen hráči rychlostně a technicky skvěle vybavenými. Domácí družina se však svého soupeře nezalekla a byla ve finále více než důstojným soupeřem.
Podle očekávání měli Bělohradští od začátku tlak, ale Velichovky statečně vzdorovaly. Až v 17. minutě se po centru z pravé strany prosadil bělohradský Berger a Hasník poprvé na turnaji kapituloval. Velichovky však inkasovaná branka nezlomila a neúnavným povzbuzováním fanoušků pokračovala ve statečném boji. Ve 23. minutě přišel rychlý kontr Bělohradu, který zakončil přesně L. Jezbera (2:0). Domácí se dočkali v úplném závěru první půle. Za obranu poslal přesný míč M. Šubrt a Dyrc přesně přeloboval brankáře. Ve druhé půli byly Velichovky ještě vyrovnanějším soupeřem, ale přesto inkasovaly. Ve 34. minutě se po pěkné akci dostal k míči Rychecký a bělohradský kanonýr nekompromisní ranou z otočky vrátil Lázním Bělohrad dvoubrankové vedení. Domácí hráče a hlavně fanoušky však dostala do varu 38. minuta. Rychlá akce na pravé straně, kde si míč vyměnili Karel s M. Šubrtem, a bleskové přenesení hry na Mar. Novotného znamenalo snížení na 2:3. Krátce na to mohlo být vyrovnáno. Odražený míč se dostal k Jelínkovi, a ten parádní dalekonosnou střelou z voleje orazítkoval břevno. V 51. minutě však podnikli Bělohradští i díky zaváhání domácí obrany rychlý brejk a L. Jezbera stvrdil triumf Lázní Bělohrad.
Zajímavé finále tak bylo třešničkou na jinak povedeném turnaji, kteří si užili nejen všichni hráči, ale i početné publikum.

Příští ročník budou hostit Klimkovice

Celý turnaj s přehledem odřídila čtveřice delegovaných rozhodčích Petr Buchta, Štěpán Janeček, Petr Šolc a Martin Pálka.
Už v průběhu soboty se uskutečnila tradiční schůzka zástupců oddílů, kde se řešil mj. program dalších ročníků Lázeňského poháru. Příští rok se týmy sjedou do Klimkovic, v roce 2016 se práva pořadatelství zhostí Železnice a v roce 2017 se jubilejní 40. ročník vrátí do místa svého narození, tj. do Janských Lázní.

Lázeňský pohár ve faktech

Boje v základních skupinách
Skupina A: Klimkovice – Konstantinovy Lázně 2:2 (1:1). Branky: 5. Bača, 22. Hindulák – 13. Holák, 37. vlastní
Janské Lázně – Lázně Bělohrad 0:3 (0:2). Branky: 10. a 30. Odvárko, 20. Hrnčíř
Klimkovice – Janské Lázně 4:0 (1:0). Branky: 2. Vysocký, 31. Neuwirth, 36. Bača, 38. Konečný
Lázně Bělohrad – Konstantinovy Lázně 2: (0:0). Branky: 21. Michálek, 35. Berger – 25. Holák
Klimkovice – Lázně Bělohrad 1:5 (0:2). Branky: 28. Ditrich – 9. a 16. Rychecký, 27. a 34. L. Jezbera, 33. Šoufek
Janské Lázně – Konstantinovy Lázně 0:2 (0:1). Branky: 12. Holák, 31. Nevařil.
Skupina B: Mšené Lázně – Železnice 1:2 (1:1). Branky: 6. Bruža – 14. Crha, 30. Barták
Luhačovice – Velichovky 0:1 (0:1). Branky: 1. Mar. Novotný
Luhačovice – Železnice 3:0 (1:0). Branky: 8. Zámorský, 25. a 39. D Červenka
Mšené Lázně – Velichovky 0:1 (0:0). Branka: 37. Dyrc
Železnice – Velichovky 0:0
Luhačovice – Mšené Lázně 4:1 (2:1). Branky: 7. a 13. D. Červenka, 33. Z. Červenka, 38. O. Červenka – 21. Mach.

Zápasy o konečné umístění
O 7. místo: Janské Lázně – Mšené Lázně 1:3 (1:1). Branky: 24. Šaral – 4. a 30. Hlaváček, 36. Ouzký.
O 5. místo: Klimkovice – Železnice 1:1 (1:0), p.k. 1:4. Branky: 8. Glombica – 40 Crha
O 3. místo: Konstantinovy Lázně – Luhačovice 0:1 (0:0). Branka: 49. Z. Červenka
Finále: Lázně Bělohrad – Velichovky 4:2 (2:1). Branky: 17. Berger, 23. a 51. L. Jezbera, 34. Rychecký – 30. Dyrc, 38. Mar. Novotný

Konečné pořadí na 37. ročníku Lázeňského poháru ve Velichovkách: 1. FK Lázně Bělohrad; 2. TJ Velichovky; 3. FK Luhačovice; 4. TJ Sokol Konstantinovy Lázně; 5. TJ Sokol Železnice; 6. TJ Klimkovice; 7. Sokol Mšené Lázně; 8. SK Janské Lázně.