Mladíci si na úvod jara zastříleli, muži opět dotahovali

Náchodsko – Náchodští fotbaloví dorostenci vstoupili do jarní mistrovské části vysokým vítězstvím nad Varnsdorfem. Kromě toho se o víkendu odehrála i řada přípravných zápasů před startem mistrovských soutěží mužů.

23.2.2016

STARŠÍ dorostenci Náchoda (v bílém) si v úvodním jarním kole poradili s Varnsdorfem.Foto: Zdeněk Majer

Náchod – Varnsdorf 8:1 (6:0). Domácí mladíci si nemohli přát pro vstup do jarní části sezony lepšího soupeře. Předposlední Varnsdorf opravdu nekladl velký odpor.

Od úvodní minuty byli domácí jasně lepší, což první trefou potvrdil už ve 2. min. Zelman. O deset minut později už svítil na ukazateli skóre stav 3:0 a po půl hodině hostům zpíval tenisový kanár – 6:0. Tímto skóre také skončila první půle.

Také do té druhé vstoupili domácí brzkou brankou, ve 47. min. je to už 7:0. Pak však náchodští mladíci výrazně zvolnili, pustili hosty do hry a ti se po hodině hry dočkali po rohovém kopu snížení na 7:1. Poslední slovo si ale vzali domácí, kteří osmou brankou zahájili jarní část České ligy U19 na jedničku.

Další výsledky 33. kola: Meteor Praha – Dukla Praha 4:3 na pen., Olympia HK – Kolín 2:0, Vyšehrad – Sokolov 0:1, Viktoria Žižkov – Písek 3:1, Slavia Praha B – Doubravka 4:0, Admira Praha – Most 1:2 na pen., Kladno – Ústí nad Labem 4:0, Táborsko – Motorlet Praha 2:3, Benešov – Chrudim 0:3.

20. Varnsdorf 20 1 0 19 12:65 5

Nové Město nad Metují – Jaroměř 0:5 (0:1). Úvod prvního poločasu se odehrál v režii Jaroměře, která šla i rychle do vedení. Postupem času tempo hry mírně opadlo a z obou stran bylo k vidění spousta nepřesností. I přesto měla Jaroměř více ze hry, dostávala se do šancí, ale vždy narážela na zformovanou obranu domácích.

Po změně stran byl tlak Jaroměře ještě větší a výsledkem toho byly další góly v síti domácích, když spousta dalších šancí ještě zůstala nevyužita. Domácí se rovněž dostali k několika šancím, které však vždy jaroměřská obrana, včetně gólmana Filipa Kráma, včas zlikvidovala.

Miloš Exnar, trenér FK Jaroměř: „Jednoznačným pozitivem je pět vstřelených gólů. Do zápasu jsme šli s cílem hlavně soupeře přestřílet, což se podařilo. Domácí drželi vyrovnaný průběh do poloviny utkání, potom jsme již zápas ovládli my."

Sestava Jaroměře: Krám – Horák (55. Ruprich), Hrabík (77. Horák), Michek – Častvaj (46. Knap), Čenovský (46. Matějka), Holub (77. Čenovský), Štajer, Kilevník (77. Častvaj) – Hašek, Škoda.

Trutnov – Náchod 2:2 (2:0). V dalším přípravném utkání cestovali fotbalisté Náchoda do Trutnova, kde byl jejich soupeřem třetí celek podzimní části Divize C, domácí Trutnov.

A Náchod nezačal, stejně jako před týdnem proti Letohradu, vůbec dobře. Hned v 5. min. zkoušel štěstí domácí Kejzlar, skóre se ale ještě neměnilo. To se měnilo o osm minut později, kdy si vybral při rozehrávce slabší chvilku hostující Kábrt a Marks jeho hrubku nemilosrdně trestá – 1:0. O pouhé dvě minuty později Matějka posouvá ukazatel skóre na poločasových 2:0.

Po změně stran začala velká stíhací jízda Náchoda. Hned ve 46. min. se pěknou akcí blýskl Malý, jenže mířil vedle. V 54. min. zvoní za domácím brankářem po střele Vaněčka břevno. O minutu později se ale už Náchodští dočkali. Volný přímý kop Kábrta se dostal k Rompotlovi, jenž uklidil míč do sítě – 2:1. V 63. min. musel na druhé straně zaskočit za svého brankáře Vrabec, jenž vykopával míč z brankové čáry. Čtvrt hodiny před koncem kryje Chládkovu střelu domácí gólman, o dvě minuty později se zjevil sám před brankou Trutnova Malý, jenže netrefil bránu. Zaslouženého vyrovnání se Náchod dočkal v 86. min., kdy Kábrtovu standardní situaci gólově přetavil ve vyrovnání Pípek – 2:2.

Náchod B – Provodov 1:3 (0:1). Od první minuty byl Provodov aktivnější, vypracoval si více brankových šancí a hrozil i z častých rohových kopů. Zaslouženě se také Provodov dostal do vedení, když Srkal prostrčil míč za náchodskou obranu na nabíhajícího Dvořáčka a zimní provodovská posila otevřela skóre utkání – 1:0.

Zápas Provodov rozhodl na začátku půle druhé. Nejprve se pěknou střelou z pětadvaceti metrů prosadil Srkal (2:0) a na 3:0 dával po rohovém kopu a odraženému míči Tolda. Poté Provodov polevil, snažil se hrát líbivý fotbal, jenže své akce zbytečně přehrával a nechával Náchodu více prostoru. Na konečných 3:1 upravují Náchodští až v samotném závěru. (mr, jl)

23.2.2016 VSTUP DO DISKUSE

PO POSTUPU České Skalice (v zeleném) budou patřit do okruhu letošních postupových favoritů hráči Velké Jesenice (v modrém).

Více cyklistů je pro stát přínosnější než množství politiků

Náchodsko - Zemička, která se dá projet za tři dny na kole, nepotřebuje tolik politiků, kteří ji „spravují“. Tato myšlenka, která by určitě našla nemalé množství zastánců, se stala mottem cyklistického výletu napříč Čechami ze severu na jih.

Česká Skalice - Jen malý kousek od nedobrovolného koupání se včera dopoledne kolem půl desáté (čtvrtek 17. 8.) ocitl řidič osobního automobilu, který sjel téměř do přivaděče přehradní nádrže Rozkoš.