Krajský přebor

Červený Kostelec – Libčany 0:0, na penalty 2:4

Utkání nevalné úrovně se po většinu času odehrávalo uprostřed hřiště s mnoha osobními souboji. Přesto mohl v první i ve druhé půli zlomit bezbrankový stav domácí kanonýr Martin Vít, ani jednu svou příležitost však nevyužili. Svůj smolný zápas pak Martin Vít pečetil v penaltovém rozstřelu, kdy spolu s gólmanem Kobosem své pokusy neproměnili. Hosté byli naopak v penaltách stoprocentní.

Nové Město – Lázně Bělohrad 2:0

Lepší začátek si domácí nemohli přát. Už v 6. minutě po přímočaré akci usměrnil Soumar centr do branky hostí – 1:0. V 15. minutě mohli hosté srovnat, ale Šebesta těžkou střelu vyškrábl mimo tyče. Ve 36. minutě běžel domácí Macháček sám na branku, ale minul. A ani ve 44. minutě domácí nezvýšili, protože trestný kop Srubjana orazítkoval jen břevno.

Druhý poločas ovlivnila situace z 56. minuty, když po srážce s domácím Semerákem zůstal ležet v bezvědomí hostující hráč Lánský, pro něhož musela přijet záchranná služba. Utkání tak bylo na 30 minut přerušeno. V opět rozběhnutém zápase, v 54. minutě, vykopával domácí obránce míč z brankové čáry. Poté však přišla přihrávka za obranu Lázní Bělohrad a domácí Valášek přesně zakončil – 2:0. Hosté byli blízko snížení v 66. minutě, jenže jejich hlavičku brankář Šebesta vytlačil na tyč.

Kostelec nad Orlicí – Jaroměř 2:0

Špatný vstup do jarní části bohužel jaroměřští fotbalisté potvrdili i v dalším utkání, když v souboji tabulkových sousedů nestačili na domácí Kostelec nad Orlicí. Ten si zadělal na tříbodové nedělní odpoledne už ke konci první půle, když ho ve 39. minutě poslal do jednobrankového vedení ex-dobrušský kanonýr Hašek.

Jednogólové vedení si domácí udržovali až do nastaveného času druhé půle, kdy na konečných 2:0 pečetil Králík. Jaroměřské snahy na dobrý výsledek zmrazil o deset minut dříve svým zbytečným vyloučením Müller.

Slavia HK – Broumov 2:1

První poločas nabídl více osobních soubojů než pohledných fotbalových akcí. Utkání tak spělo k bezbrankovému poločasu, když ve 42. minutě Novák odcentroval z pravé strany do vápna, tam se Hečko s míčem otočil a nezaváhal – 0:1.

Do druhého poločasu přidali domácí na důrazu, byli aktivnější a více ohrožovali broumovskou branku. Hned ve 47. minutě měli šanci na vyrovnání, jenže mířili vedle. V 55. minutě domácí utekli po levé straně, obešli i gólmana Drahoráda, jenže trefili jen boční síť. V 66. minutě pouštěl hostující Panny míč do autu, jenže ten nepřešel postranní čáru, domácí utekli a srovnali na 1:1. V nastaveném čase zahrávali hosté trestný kop z rohu vápna, míč se jim nepodařilo uklidit do branky a z následného brejku se hra přesunula do vápna Broumova. Tam zahrál rukou Michálek a domácí z nařízené penalty rozhodli na konečných 2:1.

Provodov – Dobruška 2:1

V Provodově se od první minuty hrálo hodně ostré a vyhrocené utkání, v němž domácí v první půli hráli proti větru, s nímž si nedokázali poradit. Poradit si však nedokázali ve 13. minutě ani se zakončením Týfy, který poslal Dobrušku do vedení – 0:1. Provodov se však v první půli přece jen vyrovnávací branky dočkal, když se ve 33. minutě prosadit D. Hlava – 1:1.

Po poločasové bouřce v provodovské kabině zvýšili domácí obrátky a soupeře přimáčkli na jeho polovině. V 67. minutě po zkratu hostujícího hráče dostal Provodov výhodu pokutového kopu, který D. Hlava proměnil – 2:1. Pojistku mohli v dalším průběhu přidat Kratěna s Nožkou, ani jeden však v zakončení neuspěl. Trest tak mohl přijít v 90. minutě, jenže Dobruška svou příležitost poslat zápas do penalt promarnila. „Utkání bylo dost vyhrocené a já jsem strašně rád, že jsme vyhráli. Kluci mi dali krásný dárek ke 40. narozeninám," říkal po utkání domácí trenér Petr Dudek.

1.A třída

Kunčice – Náchod B 3:0

Už ve 4. minutě zahrávali domácí přímý kop, ale Ruffer se zaskvěl výborným zákrokem. O chvíli později měli obrovskou šanci hosté, Vlčkovi ale v rozhodujícím momentu skočil na hrbolatém terénu míč a střela šla vedle. V 17. minutě zahrávaly Kunčice standardní situaci, při které Náchodští neuhlídali domácího útočníka, jenž se prosadil z malého vápna – 1:0. Ve 20. minutě vstřelili domácí druhý gól po rohu, když opět využili svoji výškovou převahu – 2:0. Ve 33. minutě zahrávali hosté standardní situaci, po které vstřelil Hanel branku, ale k údivu celého stadionu nebyla pro ofsajd uznána.

Do druhého poločasu vstoupil Náchod aktivně, zatlačil domácí, jenže ti po ojedinělém brejku vstřelili v 57. minutě třetí branku. Náchod nesložil zbraně, ale gól se mu vstřelit nepodařilo, byť k tomu měl několikrát velmi blízko.

1.B třída

Velké Poříčí – Předměřice 4:0

Běžela teprve 3. minuta, když ze strany centroval Zelený, Dobýval si míč výborně zpracoval a otevřel skóre utkání – 1:0. O čtvrt hodiny později sehráli domácí ťukes á la Barcelona. Krásnou akci Kuneše s Dobývalem zakončil patičkou Pařízek – 2:0. O chvíli později se mohli hosté dostat zpět do zápasu, když obešli i gólmana Vacha, jenže míč na cestě do opuštěné poříčské branky odvracel Novák. V závěru poločasu odvraceli míč z brankové čáry také hosté.

Do druhého poločasu vstoupili domácí znovu aktivně a v první pětiminutovce měli Hurdálkem, Pařízkem a Dobývalem tři tutovky, žádnou z nich ale neproměnili. V 57. minutě domácí Vacho kryl gólovou hlavičku hostů. Pak po akci Pařízka minul z hranice penalty branku hostů Dobýval. Dobýval si vše vynahradil v 73. minutě, kdy si ho chtěl kličkou vychutnat hostující brankář, Dobýval však jeho úmysl přečetl a udělal z něho místo hrdiny hlupáka – 3:0. Na konečných 4:0 zvyšoval v 88. minutě po krásné akci Hubky s Dobývalem zakončující Pařízek.

Sestava Velkého Poříčí: Vacho – Zelený, O. Lokvenc, Flaška, Novák – Lupínek (46. Hanzl), Kuneš, Hubka, Hurdálek (60. Gois) – Dobýval, Pařízek.

Police n. M. – Vamberk 7:0

Hosté z Vamberka se nepředstavili v Polici ve vůbec špatném světle, bohužel pro ně však Police sehrála jedno ze svých velmi povedených představení.
To gólově odstartoval už na sklonku první desetiminutovky Mucha, tentýž hráč navíc ve 27. minutě přidal druhou a ve 38. minutě třetí brankou zkompletoval hattrick. Pět minut před přestávkou zvyšoval na poločasových 4:0 Jandík.

Deset minut po přestávce se hostům z Vamberka opět gólově připomněl Mucha (5:0). Na konečných 7:0 upravoval v 63. a v 79. minutě Jandík.

Sestava Police nad Metují: Bouška – Rieger (76. Vik), Šnábl, Kudláček (61. Pataki), Kollert – Bergmann, Jandík, Klapkovský, Šolc (46. Valtera) – Mucha (69. Sivak), Semerák.

Okresní přebor

Výsledky 16. kola: Babí – Mezilesí 2:0, Velké Poříčí B – Velká Jesenice 1:6, Česká Skalice – Červený Kostelec B 3:2, Zábrodí – Dolany 0:3, Meziměstí – Machov 2:0, Hejtmánkovice – Velichovky 3:0, Teplice nad Metují – Hronov 1:1.

1. Česká Skalice 15 11 1 3  67:26 34
2. Hronov 15 9 3 3  39:25 30
3. Velká Jesenice 15 9 2 4  57:21 29
4. Hejtmánkovice 14 8 4 2  49:22 28
5. Dolany 15 8 4 3  46:28 28
6. Babí 14 7 4 3  35:20 25
7. Teplice n. M. 15 4 8 3  29:39 20
8. Č. Kostelec B 14 5 3 6  27:27 18