Náchod v derby podržel gólman

Náchodsko – Krkonošská zimní liga, Expol Cup, měla na programu další hrací víkend.

24.1.2011

DIVIZNÍ fotbalisté Náchoda (v tmavém) přehráli v rámci zimního turnaje českou Skalici po vyrovnaném průběhu 3:1. Foto: Zdeněk Majer

Na umělé trávě v Bělovsi se v sobotním dopoledni představili v derby divizní fotbalisté Náchoda a Česká Skalice, po nich vyběhly na trávník týmy Dvora Králové a Klodzka (7:1).

FK Náchod – TJ Jiskra Česká Skalice 3:1 (1:0). Prvních patnáct minut zápasu bylo zcela vyrovnaných bez vážnější šance na obou stranách. První gólovou šancí byla až v 17. min. nastřelená tyč náchodské branky. Domácí zahrozili hned o minutu později, ale brankář Čejchan střelu vyrazil. I další šanci Náchoda zmařil Čejchan, tentokrát včasným vyběhnutím. Ve 28. min. skalický odchovanec v dresu Náchoda Jan Hubka vyslal přízemní střelu přesně k tyči a Náchod se ujal vedení 1:0. Ve 31. min. šanci Jiskry na srovnání zmařil náchodský brankář. Možnost vyrovnat měl ve 41. min. Železov, ale jeho hlavička zblízka do branky nedoputovala a tak první poločas skončil těsným vedením domácích.

Druhý poločas měla Skalice další dvě šance na vyrovnání, nejdříve Železov a poté Paďour, který je v Jiskře na zkoušku z Nového Města, avšak vstřelit branku se jim nepodařilo. Udeřilo tak na druhé straně, a to v 66. min., když po individuálním průniku zvýšil Vondráček na 2:0. V 72. min. hosté pěkně zakombinovali a opět ohrozili náchodského brankáře. V 83. min. skalický Paďour po rohovém kopu snížil na 2:1. O minutu později mohl Náchod jít opět do dvoubrankového vedení, ale Hubka svou hlavičku zblízka do branky neusměrnil. Poslední slovo v zápase však měl přeci jenom Náchod, když v 86. min. po pěkné kolmici unikl Malý, obešel i brankáře a stanovil konečný výsledek na 3:1.

Karel Havlíček, trenér Náchoda: „První poločas byl hodně vyrovnaný, od větší pohromy nás zachránil gólman Kaufmann. Ve druhém poločase byl mezi týmy fyzický rozdíl. Vítězství dobré, ale předvedli jsme velké chyby v defenzivě, s ofenzivou jsem byl spokojen.“

Miroslav Vodehnal, trenér České Skalice: „S Náchodem jsme odehráli více než vyrovnanou partii, v prvním poločase jsme si také vytvořili více gólových šancí, z toho jsme jednou nastřelili tyč. Ve druhém poločase už nám postupně docházely síly.“

Další výsledky: Dvůr Kr. B – Jaroměř 5:3, Ml. Buky – Č. Kostelec 2:6, Broumov – Hor. St. Město 4:1, Police n. M. – J. Lázně 2:1.⋌ (vv, mr)

24.1.2011 VSTUP DO DISKUSE

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
20

Řidič červené Hondy chtěl vycouvat, ale místo toho se rozjel dopředu, přímo k vodní hladině. Ještě však stihl zatočit, takž nevjel do vody přímo, ale dvěma koly zůstal na trávě.