Náchod se dusí pod dekou

Náchod - Divizní fotbalisté Náchoda nebodovali ani ve čtvrtém jarním utkání, když tentokrát doma nestačili na soupeře z Letohradu.

2.4.2017

NÁCHODSKÝ Marek Brich (v pruhovaném) nastoupil proti Letohradu netradičně na stoperu.Foto: Zdeněk Majer

Náchod – Letohrad 0:2 (0:1)

Fakta – branky: 27. Tichý, 88. Kabourek. Rozhodčí: Krupa – Pekař, Slavíček. Delegát: Židík. ŽK: 2:3. Diváci: 150. Poločas: 0:1. FK Náchod: Hladík – Moravec, Schärfer, Brich, Petr (76. Soumar) – Simon (65. Pípek), Káva, Malý, Vaněček, Omovie – Jimmy. FK Letohrad: Ehrenberger – Šponar (82. Sita), Krystl, Kail, Štěpán – Konečný (65. Slodičák), Macek, Tichý, Lorenc – Čada, Kabourek (89. Procházka).

Boj, boj a opět boj. Střetnutí dvou na jaře trápících se celků – Náchoda a Letohradu – nabídlo v sobotním dopoledni pohledných akcí jako šafránu, a tak nakonec o třech divizních bodech pro hosty rozhodla v prvním případě laxnost a v tom druhém minela – obojí v domácím balení.

Už první minuty utkání naznačily, jak se bude utkání odvíjet. Hra mezi oběma vápny s velkým počtem nepřesností na obou stranách nedávaly naději na ofenzivní smršť. První šance utkání se zrodila už v 5. minutě po rohovém kopu. To si domácí ve vlastním vápně špatně rozebrali své soupeře, naštěstí pro Náchod tato první hrozba gólovou pečeť nenesla. O pět minut později se do prvního náznaku šance dostali po rohovém kopu Petra i domácí, ale ani tentokrát se bezbrankové skóre neměnilo.

Ve 27. minutě přišel centr do náchodského vápna z pravé strany, Omovie špatně pokryl Tichého a hosté vedli 1:0. Jediná zaznamenání-hodná situace domácích z první půle se datuje do 36. minuty, kdy z dobrých třiceti metrů vypustil dělovku Moravec, ke smůle jeho i spoluhráčů směřovala přesně doprostřed branky, kde ji s obtížemi hostující brankář vyrazil na roh.

Další poměrně laciný zákrok si gólman Letohradu připsal po hodině hry, kdy si bez větších potíží stáhl standardní situaci Simona. O osm minut později si trestný kop vykoledoval Malý, k jeho exekuci se postavil opět Moravec, jehož bomba prolétla nad spojnicí tyčí letohradské branky. Krátce před koncem zápasu se hostující Tichý vytočil ve vápna do střelecké pozice a jeho technický pokus prolétl těsně vedle pravé tyče Hladíkovy branky. O minutu později vyrobil velehrubku střídající Pípek, který doslova namazal míč do brejku Kabourkovi, jenž obloučkem přehodil vyběhnutého Hladíka – 0:2. Vzápětí se blýskl pěknou individuální akcí po pravé straně Káva, jeho centr však adresáta nenašel a neujal se ani pokus Jimmyho z 90. minuty, který mířil nad branku Letohradu.

2.4.2017 VSTUP DO DISKUSE

Dorost si prožil poločas hrůzy

Ilustrační fotografie.

Boj o život kočky dopadl dobře, hasiči zachránili nešťastnou Mařenu

Česká Skalice - Na zdejší poměry velmi raritní výjezd absolvovali v pondělí odpoledne českoskaličtí dobrovolní hasiči. Záchrana z výšky se totiž v České Skalici nekoná příliš často.

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy.

Střelným prachem se na úvod šetřilo jen ve Velichovkách

Náchodsko - Fotbalový Jopeco Okresní přebor mužů má za sebou úvodní mistrovské kolo.