Jičín – Police nad Metují 6:0 (4:0). Propadák. Tak by se jedním slovem dal popsat výkon polických fotbalistů na hřišti Jičína. Na úvodní branku se čekalo jen tři minuty, kdy domácí otevřeli skóre utkání. Po čtvrt hodině hry už to bylo 2:0 a galapředstavení domácích pokračovalo. Deset minut po druhé brance to již byl rozdíl tří branek a za dalších pět minut už to s hosty vypadalo na ručník, když dostali čtvrtý gól.

Polickou mizérii nezbrzdila ani poločasová pauza a již v 50. min. domácí upravovali na 5:0. Také ve zbytku druhého poločasu měli Jičínští dalších několik vyložených šancí, skóre se pak zastavilo až v 85. min., kdy domácí uzavřeli na konečných 6:0.

Doudleby nad Orlicí – Broumov 1:3 (1:2).
První se v utkání hraného za úmorného vedra osmělili v 11. min. hosté, když Hanzlík nejprve nastřelil tyč, míč se mu od ní vrátil zpět na kopačky a podruhé se už nemýlil – 1:0. O tři minuty později domácí zaútočili a výstavní ranou vyrovnal na 1:1 Krmaš. Poté se hra přesunula do středu hřiště. Na to se již ve 32. min. nemohl dívat hostující Štejnar, prošel domácí obranou a upravil na 2:1 pro Broumov. V závěru první půle se ještě vykartoval jeden z domácích hráčů a Doudleby zbytek utkání dohrávali o deseti.

Krátce po změně stran se potřetí prosadil P. Růžička. Hosté si pak již utkání i výsledek pohlídali.
Česká Skalice – Nová Paka 2:0 (0:0). Hostující Nová Paka přijela do České Skalice velmi sebevědomě, ale domácí vědomi si důležitosti tentokráte k fotbalovosti přidali i patřičnou dávku důrazu a bojovnosti. Nová akvizice v dresu domácích Belák již v 7. min. připravila gólovou příležitost pro Haška, ale brankář Balatka jej vychytal. Na druhé straně o tři minuty později zcela volný Král vystřelil jen do boční sítě. Ve 20. min. mohlo být pro domácí hůře, ale kapitán hostí Rozsévač ve vyložené šanci minul. Do kabin se šlo za bezbrankového stavu, ale druhých 45 minut bylo jasně v režii domácích.

Výborně hrající Srkal zahrával v 65. min. standardní situaci a míč doplachtil až za Balatkova záda. O sedm minut později tentýž hráč uvolnil střídajícího Suchánka a ten podél Balatky zvýšil na dvoubrankový rozdíl. Hosté byli v hlubokém útlumu a zvýšení náskoku odmítl jak Suchánek, tak střídající Chmelík, kteří před Balatkou selhali. Hosté pak dohrávali o deseti bez vyloučeného Krále a domácí si v pohodě výsledek pohlídali.

Jaroměř – Trutnov 2:3 (0:0). Jaroměř začala nebojácně. První střelu vyslal na hostující branku Škoda, ale mířil nad. Další nebezpečnou střelu poslal na branku hostů z třiceti metrů ve 14. min. Hrobský. Ve 37. unikl po levém křídle Horák, zacentroval, ale Škodovu ránu brankář vyrazil. Jaroměř byla po celou první půli aktivnější, hosté výraznější šanci neměli.

Deset minut po změně stran měli domácí další šanci. Po levé straně unikl Škoda, jeho centr ale Horák poslal mimo. Na druhé straně vzápětí pálil Pejchal, domácí gólman jeho pokus vyrazil nad. V 64. min. si na přímý kop zleva naběhl hostující Kejzlar a hlavou trefil do sítě – 0:1. V 69. min. hlavičkoval na druhé straně vedle Škoda. V 73. min. podnikli hosté útok do otevřené obrany Jaroměře, Holubec šel sám na brankáře a trefil přesně k tyči. V 76. min. si nerozuměl vracející se Severýn z brankářem a Holubec pohodlně uklidil míč do prázdné branky. V 78. min. poslal Svoboda za obranu Škodu a ten přes vybíhajícího brankáře snížil – 1:3. V 89. min pronikl po Benešově přihrávce do vápna Škoda, byl faulován a Svoboda z penalty uzavřel skóre.

Náchod–Deštné B – Červený Kostelec 3:3 (1:0). Derby začali lépe hosté a již ve 2. min. po akci Jana Ryby pálil ve vyložené šanci Hála do boční sítě. Domácí se zvedali zvolna a ve 20. min. dvakrát zahrozili. O tři minuty později prostrčil Šťavík do vápna Malému, ten byl sražen a pokutový kop proměnil Nejman – 1:0. Autor branky byl při střelecké chuti a po půlhodině hry dvakrát po sobě prověřil pozornost hostujícího brankáře. Ve 36. min. se pokutového kopu dožadovali také hosté, ale píšťalka sudího tentokrát zůstala němá. V závěru poločasu pak dvakrát ve vyložené šanci selhal Valtera.

Také úvod druhé půle patřil hostům, ale Jan Ryba neměl v zakončení dostatek času. V 56. min. pálil krásně z trestného kopu Jandík, jeho pokus však neméně pohledným zákrokem zneškodnil Bohuška v brance hostí. V 62. min. se probíjel do vápna domácích Korec, byl sražen a Liška z penalty srovnal na 1:1. O pět minut později však na druhé straně posadil Zinke míč na hlavu Valterovi a bylo to 2:1. Za další čtyři minuty to byl znovu Zinke, který adresoval gólovou přihrávku a Šimon upravil na 3:1. Domácí pak zahodili další vyložené šance a přišel trest. V 90. min. nejprve Hála snížil na 3:2 a tentýž hráč v nastaveném čase vyrovnal na konečných 3:3. (mr)