FK Náchod-Deštné – AFK Chrudim 3:1 (1:1). Druhá Chrudim ukazovala v Náchodě, že její příslušnost v absolutní špičce Divize je oprávněná. Hosté se také dostali do první vyložené šance, v 15. min. ale ránu Váchy vytěsnil domácí brankář Kobos mimo své tyče. O chvíli později se domácí gólman vyznamenal při přečíslení Chrudimi, když kryl další vyloženou šanci. To domácí byli o poznání efektivnější. Ve 25. min. se dostal míč po rohovém kopu ke Škodovi, který z malého vápna nezaváhal – 1:0. Nabuzení domácí zahrávali další rohový kop o tři minuty později a hosty tentokrát uchránilo po Pohlově hlavičce břevno. Vzápětí kryl na druhé straně Kobos tutovku Váchy. Deset minut před koncem první půle se třáslo břevno po rohovém kopu i za domácím gólmanem. Ve 40. min. hlavičkoval chrudimský Vácha v další vyložené šanci vedle. Hosté se zaslouženého vyrovnání dočkali ve 43. min., když se v rohu velkého vápna uvolnil Vágner, dvěma rychlými kroky do středu hřiště si našel palebnou pozici a ranou k tyči srovnal na 1:1.

V úvodu druhé části byli o něco aktivnější hosté, jenže domácí opět vyučovali z produktivity. Po hodině hry našel Šťavíkův centr přesně hlavu mladíčka Vondráčka, který převážil misky vah opět na stranu Náchoda – 2:1. Domácí dostali chuť a o sedm minut později sehráli parádní akci, na jejímž konci byla elegantní patička Sedláčka na zcela volného Srkala, který z penalty uklidil míč za hostujícího brankáře potřetí – 3:1. Pět minut před koncem mohl pečetit výhru Náchoda Šorfa, ale těsně před brankářem hlavičkoval vedle.

Karel Havlíček, trenér Náchoda: „Obrovsky cenné vítězství v boji o záchranu, a to navíc proti velmi kvalitnímu, kombinačnímu týmu. Chrudim u nás ukázala, že svou kvalitou je právem na druhé příčce, nás v mnoha případech uchránily Kobosovy zákroky.“

Fakta – branky: 25. Škoda, 60. Vondráček, 67. Srkal – 43. Vágner. Rozhodčí: Melichar (Velký Osek). ŽK: 0:1. Diváků: 210. Sestavy – Náchod-Deštné: Kobos – Šťavík, Škoda, Pohl (46. Sedláček), Rompotl – Vondráček (68. Fiedler), Jandík, Srkal, Nejman, Malý (90. Tolda) – Šorfa. Chrudim: Kysela – Luptovský, Linhart, Radouš, Adámek – Klíma, Holub (87. Michalec), Vladyka, Vodrážka (76. Kroutil), Vágner – Vácha.