Náchod se s podzimem loučí prohrou

Náchod – Smolnou tečku za nepovedeným podzimem udělali vsobotním podvečeru divizní fotbalisté Náchoda, kteří vdomácím prostředí nestačili na nováčka soutěže, Novou Paku.

15.11.2009

Utkání nakonec rozhodl hostující Lukáš Jisl v 54. minutě, který na snímku stíhá domácího rychlíka Daniela Zinkeho.Foto: Foto: Zdeněk Majer

FK Náchod-Deštné – 1. FK Nová Paka 0:1 (0:0). V úvodních minutách se hra přelévala od vápna k vápnu bez větších příležitostí. V 18. min. však přišel domácí faul poblíž vlastního pokutového území, jenže Královu povedenou střelu domácí brankář Pecka kryl. O chvíli později utekli hosté po pravé straně, prudký centr do vápna uklidil do zámezí vracející se stoper Hubka. Domácí se rozjížděli pomalu, ale s přibývajícími minutami přebírali otěže utkání do svých rukou. Ve 24. min. šel zleva na branku hostí Jandík, jenže trefil pouze nohy brankáře Ottmara. O chvíli později to byl po Grossově centru znovu Jandík, jeho hlavičku za již překonaným brankářem odvracel akrobaticky mimo tři tyče hostující kapitán. Za další dvě minuty vybídl Gross znovu Jandíka, ten od brankové čáry vrátil míč na velké vápno, nabíhající Zinke ale netrefil branku. V závěru první půle měli domácí několik dalších slibných šancí, jenže míč do novopacké sítě nedostali.

Druhá půle už nenabídla tak pohlednou podívanou, i když Srkalova střela ze 48. min. postrádala jen více přesnosti, podobně se vedlo i o chvíli později Nejmanovi. Rozhodnutí tak přinesla 54. min., když zleva centrující Král našel na zadní tyči nabíhajícího Jisla, který se zblízka nemýlil – 0:1. Domácí byli blízko vyrovnání o dvě minuty později, jenže po Nejmanově trestném kopu faulovaný Hubka nezamířil přesně. S přibývajícími minutami slábl nápor domácích, kteří se postupně dostávali do křeče. Po hodině hry podnikli hosté rychlý brejk, svou akci však překombinovali a nakonec branku ani neohrozili. Čtvrt hodiny před koncem se dral do vápna Nové Paky Jandík, po ostrém zákroku zůstal ležet na trávníku, píšťalka sudího ale opět zůstala němá. Jandík musel být následně pro zranění vystřídán. V posledních minutách domácí trenér Havlíček zariskoval, přeskupil řady, jenže kýženého výsledku nedosáhl.

Fakta – branka: 54. Jisl. Rozhodčí: Pilný (Trutnov). ŽK: 4:1. Diváků: 250. Sestavy – Náchod: Pecka – Jirman, Hubka, Lesák, Gross – Nejman, Kotal, Zinke, Srkal (64. Petr) – Jandík (77. Šťavík), Malý. Nová Paka: Ottmar – Mači, Ptáček, Čokina, Novák – Král, Mindl, Rozsévač, Jisl (86. Kout) – Bažík (64. Bažík), Banda (71. Mička).