Neděle přinesla bod pouze Babí a Broumovu

Náchodsko - Tři zástupci regionu v krajském přeboru a jeden v I. B třídě se představili v nedělním programu těchto dvou soutěží.

7.4.2009

Střelu trutnovského záložníka Michala Kamitze sice kapitán náchodské rezervy Libor Nejman nezablokoval, brankář Kobos však následně už ano. Trutnov ale nakonec odjel z Náchoda s výhrou 1:0. Foto: Zdeněk Majer

I. B. TŘÍDA

Černíkovice – Babí 2:2 (1:0). Na umělé trávě v Černíkovicích byli v první půli aktivnější domácí, kteří šli také po právu ve 25. min. do jednobrankového náskoku. Babí v první půli příliš fotbalových dovedností neukázalo a protože se už neprosadili ani domácí, do kabin se šlo za jednobrankového vedení Černíkovic.

Ve druhé půli se hra hostů výrazně zlepšila, zpřesnili hru a začali si vytvářet i brankové šance. Už tři minuty po změně stran srovnal Kozák na 1:1 a tentýž hráč pak zajistil hostům dvacet minut před koncem utkání dokonce vedení 2:1. Hubený náskok ale Babí drželo jen do 89. min., kdy domácí dostali po právu výhodu pokutového kopu, díky kterému srovnali na konečných a zasloužených 2:2.

Další výsledky: Ohnišov – Hronov 2:1; Vamberk – Třebechovice 0:3; Loko Hradec – České Meziříčí 0:0. Dohalice – Teplice n. M. 2:1; Malšovice – Předměřice n. L. 0:1; Albrechtice n. O. – Častolovice 3:1.

Náchod–Deštné B – Trutnov 0:1 (0:0). Utkání hrané na umělé trávě bylo v prvním poločase naprosto vyrovnané. Byli to dokonce domácí, kteří mohli být o poločase veselejší, jenže Srkal ve 25. ani Eimer pět minut před přestávkou ve svých vyložených šancích neuspěli. Neuspěl ani tváří v tvář domácímu brankáři Kobosovi hostující Jiří Makovský, a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Po změně stran hosté začínali postupně přebírat iniciativu, byli důraznější, lépe kombinovali a po hodině hry šli zaslouženě brankou Přívratského do vedení 1:0. Ve zbytku utkání si už hosté drželi Náchod v dostatečné vzdálenosti od své branky a vítězství si již pohlídali.

Černilov – Broumov 1:1 (0:1). Utkání v Černilově příliš fotbalové krásy nepobralo. Byl k vidění spíše tvrdý boj, na který doplatil už v 8. min. hostující Hanák, který si ze zápasu odnesl zlomeninu lýtkové i holení kosti. Jeho spoluhráči o sedm minut později zásluhou Štejnarova úniku šli do vedení 1:0. Ve zbytku poločasu se pak již ani jedno z mužstev nedostalo do výraznější příležitosti.

Ani druhá půle nepřinesla žádnou změnu herního projevu obou týmů. Ve váznoucí kombinaci přece jen domácí dokázali v 66. min. vyrovnat na 1:1. V samotném závěru se ještě Broumovští dožadovali po zákroku na Šorfu pokutového kopu, píšťalka sudího však zůstala němá. Utkání tak skončilo smírně 1:1.

Jaroměř – Olympia Hradec Králové 0:7 (0:3). Jaroměř se nenechala zaskočit první střelou hostů, která se otřela o břevno Schejbalovy branky a vypracovala si ve 4. min. gólovku. Po Škodově centru zleva trefil z deseti metrů z voleje Martin Michálek jen brankáře. V 15. min. se dostal k míči hostující Haken a z pětadvaceti metrů poslal míč Schejbalovi do šibenice – 0:1. Minutu poté se hosté prosadili po pravém křídle a přihrávku před branku usměrnil zblízka Hejzlar – 0:2. Ve 43. min. poslal Kašajík míč z levé strany na jaroměřskou branku a Hejzlarova teč skončila za zády překvapeného Schejbala – 0:3. Těsně před koncem poločasu Schejbal chytil Hůlkovu střelu z gólové pozice.

Na začátku druhé půle převzala Jaroměř na deset minut iniciativu, ale narážela na kompaktní obranu hostů. Ti zahrávali v 62. min. z levé strany přímý kop a Tér hlavou z osmi metrů uklidil míč za Schejbalova záda počtvrté. O čtvrt hodiny později se vysunula jaroměřská obrana, Kašajík toho využil, našel před brankou volného Havrdu, který zblízka nezaváhal – 0:5. V 80. min. byl ve vápně sražen Javůrek a Dujsík si s penaltou již věděl rady – 0:6. Poslední branka padla v 82. min., když se Kašajík trefil z osmnácti metrů – 0:7.

Další výsledky: Č. Skalice – Rychnov n. Kn. 0:0; Nový HK – Lhota p. Lib. 3:0; Jičín – Červ. Kostelec 3:1; Doudleby n. O. – Police n. Met. 0:4; Přepychy – N. Paka 0:2.

7.4.2009 VSTUP DO DISKUSE

Legendární kapela Buty.

Folklorní svět se sešel v Červeném Kostelci

Z procházky se stala pátrací akce, osmiletou dívku našli až policisté

Startuje fotbalová TIP liga. Vyhrajte sud plzeňského!

Náchodsko - Podzimní část čítá 13 dějství. Oceněni budou i vítězové kol.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Do říjnových sněmovních voleb půjde 22 stran a hnutí

Královéhradecko - V říjnových volbách do Poslanecké sněmovny PČR budou voliči v hradeckém kraji vybírat z 22 politických stran a hnutí. Oproti volbám v roce 2013 je to o čtyři subjekty více.

Na Černé hoře byl nejrychleji Krunka

Nové Město nad Metují - Přesně 114 závodníků si nenechalo ujít 33. ročník Běhu Janské Lázně – Černá hora. Příjemné počasí je netrápilo, o ideální běžecké podmínky se však nejednalo.