Nervózní konce zápasů v České Skalici i ve Velkém Poříčí

Náchodsko - Fotbalový Jopeco Okresní přebor mužů napsal o víkendu svou poslední letošní kapitolu.

13.6.2017

Fotbalisté České Skalice s fanouškyFoto: Archiv

Česká Skalice – Dolany 2:1

Česká Skalice byla většinu zápasu lepší a obranu Dolan marně dobývala až do 43. minuty, kdy trestný kop poslal za Kubáskova záda Šrajbr – 1:0. Ani ve druhé půli se obraz hry nezměnil. Domácí soupeře přehrávali, jenže gólová pojistka nepřicházela. Dobře organizovaná obrana a pozorný gólman Kubásek drželi akce Dolan hodně vysoko. Naopak krátce po hodině hry vyrobil zbytečnou penaltu skalický brankář Jakl a hostující Ulrych z pokutového kopu vymetl pavouky ze šibenice – 1:1. Skalice ale nesložila zbraně. Po rohovém kopu v 77. minutě se k nedostatečně odkopnutému míči dostal Pšenička a zpoza šestnáctky zamířil přesně k tyči – 2:1. V nervózním závěru došlo ke strkanici, kterou ukončil až hlavní rozhodčí závěrečným hvizdem.

Fakta – branky: 43. Šrajbr, 77. Pšenička – 63. Ulrych z pen. Rozhodčí: Schärfer – Vacek, Prušinovský. ŽK: 3:5. Diváci: 110. Poločas: 1:0.

Meziměstí – Hejtmánkovice 1:1

Zápas začal v poklidném duchu, a tak se na první šanci čekalo až do 37. minuty, kdy vystřelil domácí Gajdoš a hostující brankář jeho střelu vyrazil s námahou na roh. Hejtmánkovice zahrozily ve 42. minutě Čihákem, který ale s domácím brankářem přeloboval i jeho branku. Ve 44. minutě domácí Hanák poslal šedesátimetrový míč na malé vápno hostí, kde byl Smrček u míče dřív než brankář Hejtmánkovic a domácí vedli 1:0. Po změně stran hosté přidali a začali domácí přehrávat. V 57. minutě vyrazil domácí brankář na roh dobře zahraný trestný kop Kotyzy. Po hodině hry se ocitl za hostující obranou Škoda, jeho pokus o lob hostující brankář přečetl, jenže Škoda se dostal i k dorážce, ale ani z ní domácí náskok nepojistil. O deset minut později domácí propadli, útočník Hejtmánkovic šel sám na brankáře Sejkoru, který si poradil s první ránou i dalšími dvěma dorážkami. Zaslouženého vyrovnání se Hejtmánkovice dočkaly v 87. minutě. To dlouhý pas propadl do skrumáže na malé vápno, kde se míč odrazil od hostujícího Holuba do sítě – 1:1.

Fakta – branky: 44. Smrček – 87. Holub. Rozhodčí: Vaníček. ŽK: 1:2. Diváci: 100. Poločas: 1:0.

Teplice nad Metují – Velká Jesenice 3:5

První půle nabídla v Teplicích poměrně pohledný fotbal, v němž šli domácí už v 5. minutě do vedení, když se přesně trefil Kalaš – 1:0. Favorizovaní hosté sice ve 26. minutě Hlávkou srovnali, jenže těsně před přestávkou si domácí vzali vedení zásluhou Fichtnera zpátky – 2:1. Ve druhé půli však domácí fotbalisty lehkost pozvolna opouštěla a otěže utkání začali přebírat hosté. Ti v 56. minutě stav srovnali a o další tři minuty později už vedli – 2:3. V 72. minutě sice Fichtner svou druhou trefou vyrovnal na 3:3, jenže hosté zápas zlomili na hraně poslední desetiminutovky, kdy Krčil s Koženým vměstnali své trefy do svou minut – 3:5.

Fakta – branky: 5. Kalaš, 44. a 72. Fichtner – 26. a 56. Hlávko, 59. a 80. Krčil, 81. Kožený. Rozhodčí: Bouz – Vlk. ŽK: 0:2. Diváci: 33. Poločas: 2:1.

Zábrodí – Velichovky 1:5

První půle byla oboustranně hodně nervózní, přesto přinesla tři branky. Ta první padla v 17. minutě zásluhou domácího Rejthara, hosté však ještě do poločasu zápas otočili. Ve 25. minutě srovnal Munzar a ve 37. minutě otočil kormidlem zápasu Dyrc – 1:2. Po změně stran se konečně začal hrát fotbal, což vyhovovalo podstatně více hostům, kteří zápas rozhodli v poslední čtvrt hodině. Na 1:3 upravoval v 76. minutě Dočekal, za další tři minuty skóroval Karel a účet utkání uzavřel v 84. minutě Dyrc – 3:5.

Fakta – branky: 17. Rejthar – 25. Munzar, 37. a 84. Dyrc, 76. Dočekal, 79. Karel. Rozhodčí: Holbík. ŽK: 0:2. Diváci: 16. Poločas: 1:2.

Babí – Hronov 2:3

Na Babí se netradičně v sobotu servíroval oboustranně vcelku pohledný fotbal, který se však odehrával v první půli povětšinou mezi šestnáctkami. V zápise o utkání se tak kolonky střelců začaly plnit až ve druhé půli. První se tam zapsal v 62. minutě domácí Bryksi, jenže o necelých deset minut později srovnal na 1:1 Puraš. O dvě minuty později poslal Hronov do vedení Šťavík, jenže v 88. minutě Babí srovnalo zásluhou Hanuše na 2:2. Radost Babí však ještě ani neutichla a rozdílový hráč, hostující Šťavík, zajistil v 89. minutě hostům tříbodový zisk – 2:3.

Fakta – branky: 62. Bryksi, 88. Hanuš – 71. Puraš, 73. a 89. Šťavík. Rozhodčí: Valihora – Matula, Nosek. ŽK: 1:1. Diváci: 45. Poločas: 0:0.

Mezilesí – Červený Kostelec B 3:2

Poslední zápas letošní sezóny chtěli domácí vyhrát, ale prvně se prosadil soupeř, když ve 14. minutě skóroval hostující Marek – 0:1. Ve 27. minutě ale střelou z přímého kopu srovnal stav zápasu domácí Vaněk – 1:1. Obrana Mezilesí chybovala ve 37. minutě a opět u toho byl červenokostelecký Marek, který vrátil hostům vedení – 1:2. Po změně stran byla znát snaha domácích, ale pozorně hrající hosté jim toho moc nedovolili. A tak sáhl trenér domácích ke střídání a poslal na hřiště Lazorku, který se mu náležitě odvděčil. Nejprve v 83. minutě po centru srovnal hlavou na 2:2, a o dvě minuty později po chytrém vysunutí od J. Vítka prostřelil nekompromisně hostujícího brankáře a strhl vítězství na stranu šťastnějších domácích – 3:2.

Fakta – branky: 27. Vaněk, 83. a 85. Lazorka – 14. a 37. Marek. Rozhodčí: Nymsa. ŽK: 0:2. Diváci: 30. Poločas: 1:2.

Velké Poříčí B – Machov 0:1

O výsledku utkání rozhodla 29. minuta první půle, kdy hostující Martinec prostřelil domácího brankáře z nulového úhlu. Jinak hosté z Machova ve Velkém Poříčí příliš nepředvedli, když se po celé utkání spoléhali jen na rychlé brejky. Domácí sice měli opticky více ze hry, jenže se neprosadili. V první půli nastřelili z trestného kopu tyč a navíc jim sudí neuznal dvě branky. I díky tomu se nakonec z výhry radoval šťastnější Machov.

Fakta – branka: 29. Martinec. Rozhodčí: Nymsa – Tůma, Melichar. ŽK: 6:2. ČK: 1:0 (93. Lokvenc). Diváci: 80. Poločas: 0:1.

DOHRÁVKA 22. KOLA

Velká Jesenice – Hronov 1:3

Fakta – branky: 90. Kožený – 21. Müller, 23. Tichý, 90. (+1) Klabník. Rozhodčí: Tůma – Nymsa, Schärfer. ŽK: 2:5. Diváci: 95. Poločas: 0:2.

14. Zábrodí 26 4 2 20   31:104 14

Pozn.: O umístění na 2. – 3. místě rozhodla vzájemná utkání.

13.6.2017 VSTUP DO DISKUSE

Takhle to vypadá, když mají policisté den blbec.
45

Policie v nesnázích: kuriózní nehody strážců zákona

HOROLEZEC Honza "Tráva" Trávníček nabídne v červenokosteleckém Zahradnictví Trees besedu spojenou s unikátním venkovním promítáním 3D o expedicích na osmitisícovky.

Trávníček: Lezení zde je pro mě moc morálové

Poštolky vyvedly mladé v květináči na balkoně

Náchod - Někomu zdobí balkon rozkvetlé květiny, jiný zkouší pěstovat rajčata. Rodina Macháňových z Náchoda/Bělovse má na balkoně ve čtvrtém patře bytového domu plný květináč poštolek.

Ve Velkém Třebešově spadla větev na čelní sklo dodávky

Velký Třebešov - Čtvrteční bouřka na Náchodsku sice nepůsobila takové škody jako ve středních a jižních Čechách, ale například ve Velkém Třebešově zalarmovala hasiče z České Skalice.

Szabo: Je to o fyzické síle, nasazení i srdíčku bojovat za tým a klub

Náchod - Mizerných 14 bodů, z toho pouhé dva na jaře, uhráli v letošní sezóně divizní fotbalisté Náchoda, kteří po roční epizodě v této soutěži opět padají do Krajského přeboru. „Podle mě tím, že se spadlo, by si spousta lidí měla uvědomit, že je načase začít budovat nový kádr," je přesvědčen trenér Ondřej Szabo.