Nervózní konce zápasů v České Skalici i ve Velkém Poříčí

Náchodsko - Fotbalový Jopeco Okresní přebor mužů napsal o víkendu svou poslední letošní kapitolu.

13.6.2017

Fotbalisté České Skalice s fanouškyFoto: Archiv

Česká Skalice – Dolany 2:1

Česká Skalice byla většinu zápasu lepší a obranu Dolan marně dobývala až do 43. minuty, kdy trestný kop poslal za Kubáskova záda Šrajbr – 1:0. Ani ve druhé půli se obraz hry nezměnil. Domácí soupeře přehrávali, jenže gólová pojistka nepřicházela. Dobře organizovaná obrana a pozorný gólman Kubásek drželi akce Dolan hodně vysoko. Naopak krátce po hodině hry vyrobil zbytečnou penaltu skalický brankář Jakl a hostující Ulrych z pokutového kopu vymetl pavouky ze šibenice – 1:1. Skalice ale nesložila zbraně. Po rohovém kopu v 77. minutě se k nedostatečně odkopnutému míči dostal Pšenička a zpoza šestnáctky zamířil přesně k tyči – 2:1. V nervózním závěru došlo ke strkanici, kterou ukončil až hlavní rozhodčí závěrečným hvizdem.

Fakta – branky: 43. Šrajbr, 77. Pšenička – 63. Ulrych z pen. Rozhodčí: Schärfer – Vacek, Prušinovský. ŽK: 3:5. Diváci: 110. Poločas: 1:0.

Meziměstí – Hejtmánkovice 1:1

Zápas začal v poklidném duchu, a tak se na první šanci čekalo až do 37. minuty, kdy vystřelil domácí Gajdoš a hostující brankář jeho střelu vyrazil s námahou na roh. Hejtmánkovice zahrozily ve 42. minutě Čihákem, který ale s domácím brankářem přeloboval i jeho branku. Ve 44. minutě domácí Hanák poslal šedesátimetrový míč na malé vápno hostí, kde byl Smrček u míče dřív než brankář Hejtmánkovic a domácí vedli 1:0. Po změně stran hosté přidali a začali domácí přehrávat. V 57. minutě vyrazil domácí brankář na roh dobře zahraný trestný kop Kotyzy. Po hodině hry se ocitl za hostující obranou Škoda, jeho pokus o lob hostující brankář přečetl, jenže Škoda se dostal i k dorážce, ale ani z ní domácí náskok nepojistil. O deset minut později domácí propadli, útočník Hejtmánkovic šel sám na brankáře Sejkoru, který si poradil s první ránou i dalšími dvěma dorážkami. Zaslouženého vyrovnání se Hejtmánkovice dočkaly v 87. minutě. To dlouhý pas propadl do skrumáže na malé vápno, kde se míč odrazil od hostujícího Holuba do sítě – 1:1.

Fakta – branky: 44. Smrček – 87. Holub. Rozhodčí: Vaníček. ŽK: 1:2. Diváci: 100. Poločas: 1:0.

Teplice nad Metují – Velká Jesenice 3:5

První půle nabídla v Teplicích poměrně pohledný fotbal, v němž šli domácí už v 5. minutě do vedení, když se přesně trefil Kalaš – 1:0. Favorizovaní hosté sice ve 26. minutě Hlávkou srovnali, jenže těsně před přestávkou si domácí vzali vedení zásluhou Fichtnera zpátky – 2:1. Ve druhé půli však domácí fotbalisty lehkost pozvolna opouštěla a otěže utkání začali přebírat hosté. Ti v 56. minutě stav srovnali a o další tři minuty později už vedli – 2:3. V 72. minutě sice Fichtner svou druhou trefou vyrovnal na 3:3, jenže hosté zápas zlomili na hraně poslední desetiminutovky, kdy Krčil s Koženým vměstnali své trefy do svou minut – 3:5.

Fakta – branky: 5. Kalaš, 44. a 72. Fichtner – 26. a 56. Hlávko, 59. a 80. Krčil, 81. Kožený. Rozhodčí: Bouz – Vlk. ŽK: 0:2. Diváci: 33. Poločas: 2:1.

Zábrodí – Velichovky 1:5

První půle byla oboustranně hodně nervózní, přesto přinesla tři branky. Ta první padla v 17. minutě zásluhou domácího Rejthara, hosté však ještě do poločasu zápas otočili. Ve 25. minutě srovnal Munzar a ve 37. minutě otočil kormidlem zápasu Dyrc – 1:2. Po změně stran se konečně začal hrát fotbal, což vyhovovalo podstatně více hostům, kteří zápas rozhodli v poslední čtvrt hodině. Na 1:3 upravoval v 76. minutě Dočekal, za další tři minuty skóroval Karel a účet utkání uzavřel v 84. minutě Dyrc – 3:5.

Fakta – branky: 17. Rejthar – 25. Munzar, 37. a 84. Dyrc, 76. Dočekal, 79. Karel. Rozhodčí: Holbík. ŽK: 0:2. Diváci: 16. Poločas: 1:2.

Babí – Hronov 2:3

Na Babí se netradičně v sobotu servíroval oboustranně vcelku pohledný fotbal, který se však odehrával v první půli povětšinou mezi šestnáctkami. V zápise o utkání se tak kolonky střelců začaly plnit až ve druhé půli. První se tam zapsal v 62. minutě domácí Bryksi, jenže o necelých deset minut později srovnal na 1:1 Puraš. O dvě minuty později poslal Hronov do vedení Šťavík, jenže v 88. minutě Babí srovnalo zásluhou Hanuše na 2:2. Radost Babí však ještě ani neutichla a rozdílový hráč, hostující Šťavík, zajistil v 89. minutě hostům tříbodový zisk – 2:3.

Fakta – branky: 62. Bryksi, 88. Hanuš – 71. Puraš, 73. a 89. Šťavík. Rozhodčí: Valihora – Matula, Nosek. ŽK: 1:1. Diváci: 45. Poločas: 0:0.

Mezilesí – Červený Kostelec B 3:2

Poslední zápas letošní sezóny chtěli domácí vyhrát, ale prvně se prosadil soupeř, když ve 14. minutě skóroval hostující Marek – 0:1. Ve 27. minutě ale střelou z přímého kopu srovnal stav zápasu domácí Vaněk – 1:1. Obrana Mezilesí chybovala ve 37. minutě a opět u toho byl červenokostelecký Marek, který vrátil hostům vedení – 1:2. Po změně stran byla znát snaha domácích, ale pozorně hrající hosté jim toho moc nedovolili. A tak sáhl trenér domácích ke střídání a poslal na hřiště Lazorku, který se mu náležitě odvděčil. Nejprve v 83. minutě po centru srovnal hlavou na 2:2, a o dvě minuty později po chytrém vysunutí od J. Vítka prostřelil nekompromisně hostujícího brankáře a strhl vítězství na stranu šťastnějších domácích – 3:2.

Fakta – branky: 27. Vaněk, 83. a 85. Lazorka – 14. a 37. Marek. Rozhodčí: Nymsa. ŽK: 0:2. Diváci: 30. Poločas: 1:2.

Velké Poříčí B – Machov 0:1

O výsledku utkání rozhodla 29. minuta první půle, kdy hostující Martinec prostřelil domácího brankáře z nulového úhlu. Jinak hosté z Machova ve Velkém Poříčí příliš nepředvedli, když se po celé utkání spoléhali jen na rychlé brejky. Domácí sice měli opticky více ze hry, jenže se neprosadili. V první půli nastřelili z trestného kopu tyč a navíc jim sudí neuznal dvě branky. I díky tomu se nakonec z výhry radoval šťastnější Machov.

Fakta – branka: 29. Martinec. Rozhodčí: Nymsa – Tůma, Melichar. ŽK: 6:2. ČK: 1:0 (93. Lokvenc). Diváci: 80. Poločas: 0:1.

DOHRÁVKA 22. KOLA

Velká Jesenice – Hronov 1:3

Fakta – branky: 90. Kožený – 21. Müller, 23. Tichý, 90. (+1) Klabník. Rozhodčí: Tůma – Nymsa, Schärfer. ŽK: 2:5. Diváci: 95. Poločas: 0:2.

14. Zábrodí 26 4 2 20   31:104 14

Pozn.: O umístění na 2. – 3. místě rozhodla vzájemná utkání.

13.6.2017 VSTUP DO DISKUSE

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
20

Řidič červené Hondy chtěl vycouvat, ale místo toho se rozjel dopředu, přímo k vodní hladině. Ještě však stihl zatočit, takž nevjel do vody přímo, ale dvěma koly zůstal na trávě.