Náchod – Turnov 1:4 (0:1)

Fakta – branky: 73. Vaněček – 38. Novotný, 68. a 86. Horák, 71. Petrlák. Rozhodčí: Opočenský – Trska, Starý. Delegát: Slavíček. ŽK: 5:2. Diváci: 120. Poločas: 0:1. FK Náchod: Hladík – Runkas, Schärfer, Kábrt (84. Vejprava), Petr – Moravec, Vaněček, Brich, Soumar (46. Chládek) – Malý, Omovie (65. Pípek). FK Turnov: Hyka – Šimek, Kordík, Novotný, Tvrdý – Cigánek (90. Drahovzal), Benek, Petrlák, Beníšek (63. Dlouhý) – Horák (86. Špína), Havel (90. Svoboda).

Divizní fotbalisté Náchoda mají za sebou další nepovedené představení, v němž i vinou tří inkasovaných branek ve druhé půli podlehli Turnovu 1:4. Na jaře je to tak už jejich osmá porážka.

První půle přinesla oboustranně nezáživný fotbal, v němž byla nouze o jakékoliv pohledné akce a hra se spíše utápěla v nákopech a nepřesnostech.

První náznak šance měli hostující fotbalisté, kteří ve 20. minutě míří po standardní situaci Kordíkem nad Hladíkovu branku. O pět minut později předvedli domácí rychlý přechod do útoku, Omovieho centr našel v nadějné pozici Soumara, jenže ten z voleje míč špatně trefil a ten skončil daleko od turnovské branky. O dvě minuty později se dostal do největší šance první půle domácí Malý, jenže jeho zakončení postrádalo razanci, a tak střelu nejprve zablokoval hostující stoper a následně ji zpacifikoval i brankář. Deset minut před přestávkou se do dobré střelecké pozice dostal Tvrdý, jenže mířil přímo do připraveného Hladíka. Ve 36. minutě se dostal turnovský Havel za obranu Náchoda, svou střelu ale nasměroval mimo Hladíkovy tyče.

Hosté byli v těchto fázích zápasu aktivnější a zaslouženě šli do vedení ve 38. minutě. To nejprve vybojovali rohový kop, po němž projevil nejvíce důrazu v náchodském vápně Novotný – 0:1. Pět minut před přestávkou prověřil pozornost hostujícího brankáře Petr.

Blízko vyrovnání byl tentýž hráč v 61. minutě, kdy mu naservíroval míč na penaltu Malý, jenže Petr branku překopl. V 68. minutě ostrý centr Cigánka usměrnil za Hladíka Horák – 0:2. O pět minut později udeřili do rozhozené obrany Náchoda hosté potřetí, když Petrlák v pohodě přehodil vyběhnutého Hladíka – 0:3. V 73. minutě se dočkali i domácí. Ti nejprve nastřelili břevno, ale v následném závaru dotlačil míč do sítě Vaněček – 1:3. Poslední slovo měl však Turnov, který v 86. minutě Horákem po rohovém kopu uzavřel na konečných 1:4.