Nováček zatím klopýtá, Jesenice naopak jede

Náchodsko - Třetí kolo fotbalového Jopeco Okresního přeboru mužů přineslo sedmigólový debakl nováčka ze Stárkova i několik červených karet.

4.9.2017

Ilustrační foto.Foto: Deník/ Petr Šilar

Horko bylo hlavně v Meziměstí, kde nakonec sudí Vik udělil třináct karetních trestů, z toho byla dvě vyloučení.

Meziměstí – Hejtmánkovice 3:3

Po pátečních deštích se hrálo na těžkém terénu, na němž začali domácí dobře. V 5. minutě se Smrček před vápnem otočil, následně obešel protihráče a prostřelil hostujícího brankáře – 1:0. V 7. minutě levý obránce Meziměstí Sedláček prošel přes půl hřiště a upravil na 2:0. Za tohoto stavu nebyla hostům uznána pro ofsajd branka, přesto se Hejtmánkovice ve 22. minutě dočkaly po rohovém kopu a brance ex-domácího Bureše snížení – 2:1. Ve 27. minutě domácí krajní záložník utekl po křídle do vápna, jeho centr zastavil hostující hráč rukou a kopala se penalta. Z ní zvýšil na poločasových 3:1 Mucha. Hned v nástupu do druhé půle se ale kopala penalta i ve prospěch hostů a Kotyza vrátil Hejtmánkovice do hry – 3:2. V 70. minutě neudržel podruhé nervy na uzdě hostující Gago a šel předčasně do sprch. Přesto se Hejtmánkovice dočkaly vyrovnání, když Kotyza potrestal kiks domácího obránce – 3:3. Autor vyrovnávací trefy se pak ještě v samém závěru tak vehementně dožadoval další penalty, až si místo ní vykoledoval červenou kartu. Na konečnou remízu to ale už vliv nemělo.

Fakta – branky: 5. Smrček, 7. Sedláček, 27. Mucha (z pen.) – 22. Bureš, 47. (z pen.) a 76. Kotyza. Rozhodčí: Vlk – Hampl, Vančák. ŽK: 6:5. ŽK: 0:2 (70. Gago, 90. Kotyza). Diváci: 140. Poločas: 3:1.

Červený Kostelec B – Teplice nad Metují 5:2

V Červeném Kostelci na sebe v nedělním dopoledni narazily celky, jejichž sestavy byly prošpikované mladými hráči.

O osudu utkání rozhodl už první poločas, v němž si domácí vytvořili dostatečný náskok. Na něm začali pracovat už ve 3. minutě, kdy zlomil bezbrankové skóre Marek – 1:0. O deset minut později přidal druhý kostelecký gól Máslo, jenže na začátku třetí desetiminutovky korigoval stav zápasu na 2:1 teplický Kretschmer. O chvíli později však vrátil klid na domácí kopačky svou druhou brankou v utkání Marek a na poločasových 4:1 zvyšoval pět minut před přestávkou Svoboda. Hosté se ještě po změně stran pokusili utkání zdramatizovat, Fichtnerem snížili v 62. minutě na 4:2, jenže domácí dokázali opět rychle odpovědět. O tři minuty později zkompletoval hattrick domácí Marek, jenž tak uzavřel na konečných 5:2. „Konečně se nám dařilo všechno, co jsme chtěli. Čekali jsme těžšího soupeře, ale po vstřelení čtyř branek v prvním poločase, kdy soupeř korigoval jednou brankou, se druhý poločas dohrával v klidnějším tempu. Děkuji všem hráčům za předvedený výkon,“ zhodnotil utkání domácí trenér Karel Kulhánek.

Fakta – branky: 3., 27. a 65. Marek, 14. Máslo, 40. Svoboda – 21. Kretschmer, 62. Fichtner. Rozhodčí: Schärfer – Saučuk, Bareš. ŽK: 0:1. Diváci: 56. Poločas: 4:1.

Dolany – Mezilesí 5:2

Domácí předvedli neuvěřitelný festival zahozených šancí. Kdyby proměnili alespoň polovinu šancí, hosté by odjeli s dvouciferným přídělem. Celkem přijatelný poločasový výsledek 3:0 se záhy smrskl na 3:2, ale naštěstí pro Dolany hosté vyrovnat nestačili. Naopak Tokar zvýšil na uklidňujících 4:2, aby pak v samém závěru přidal Kopecký pátou branku.

Fakta – branky: 8. a 45. Černohlávek, 30. Ulrych, 78. Tokar, 90. Kopecký – 57. Škoda, 64. Maixner. Rozhodčí: Saučuk – Vacek. ŽK: 2:0. Diváci: 40. Poločas: 3:0.

Velichovky – Velké Poříčí B 1:1

První poločas příliš šancí nenabídl, přesto lze tvrdit, že se nudný fotbal ve Velichovkách nehrál. Oba týmy se snažily kombinovat, při ztrátách míče následovaly pokusy o rychlé výpady, ale obrany a brankáři obou mužstev drželi čistá konta. Ve druhé půli už přicházely i šance, ty gólové měli hlavně domácí, ale Dyrc ani Németh neuspěli. Na góly se tak čekalo až do poslední čtvrt hodiny zápasu. Nejprve přízemní ranou otevřel skóre domácí Křovák, ale těsný náskok Velichovky neudržely. Pět minut před koncem utkání si hostující Vít dobře pokryl míč ve středu hřiště na hranici velkého vápna a přesnou střelou z otočky vyrovnal na konečných 1:1.

Fakta – branky: 77. Křovák – 85. Vít. Rozhodčí: Bouz. ŽK: 0:3. Diváci: 75. Poločas: 0:0.

Velká Jesenice – Zábrodí 3:0

V první části utkání toho hráči divákům moc nepředvedli, kdy série nepřesností svazovala nohy hráčům obou týmů. Posílení hosté byli v této pasáži hry domácím naprosto rovnocenným soupeřem. Na první změnu skóre se tak ve Velké Jesenici čekalo téměř půl hodiny. Ve 28. minutě domácí Paďour po rohovém kopu hlavou usměrnil míč těsně za brankovou čáru – 1:0. Tentýž hráč v poslední minutě první půle z trestného kopu z hranice šestnáctky usměrnil míč přesně k tyči a upravil na poločasových 2:0. Deset minut po změně stran mohl Jesenici pojistit vedení Čermák, jenže nevyužil nedorozumění gólmana s obráncem. Podobně se (ne)vedlo také Paďourovi po dlouhém nákopu do šestnáctky hostů. Na konečných 3:0 zvyšoval po samostatné akci v pokutovém území hostů v 77. minutě Čermák. Utkání se jinak hrálo zbytečně tvrdě, na což doplatili zraněními hráči na obou stranách.

Fakta – branky: 28. a 45. Paďour, 77. Čermák. Rozhodčí: Saučuk – Hampl, Prušinovský. ŽK: 1:4. Diváci: 120. Poločas: 2:0.

Babí – Stárkov 7:0

Jednoznačná záležitost domácích, kteří si proti nováčkovi s chutí zastříleli.

Na první gól Kozáka se na Babí čekalo dvacet minut, na 2:0 upravoval ve 38. minutě Schrötter a poločasový stav určil třetí brankou v síti Stárkova Voborník. Domácí nepolevovali ani po přestávce, a hned ve 49. minutě přidal jejich čtvrtý úspěch opět Schrötter. Pátý gól vstřelil v 62. minutě Bryksi a tenisový kanár zpíval Stárkovu v 70. minutě po brance Voborníka. Na konečných 7:0 upravil v poslední minutě Hrnčíř. V závěru utkání neudrželi nervy na uzdě hostující Šípek s Köhlerem, kteří si tak hodně zblízka prohlédli červené karty.

Fakta – branky: 20. Kozák, 38. a 49. Schrötter, 42. a 70. Voborník, 62. Bryksi, 90. Hrnčíř. Rozhodčí: Holbik – Tůma, Vlk. ŽK: 0:2. ČK: 0:2 (90. Šípek, 90. Köhler). Diváci: 55. Poločas: 3:0.

Hronov – Machov 4:0

Lépe vstoupili do utkání hosté a Hronovu chvíli trvalo, než se dostal do provozní teploty. Chyba Machova, kterou v 9. minutě potrestal Valtera, však vysadila Hronov do sedla. Pět minut před přestávkou navíc machovská obrana zazmatkovala a Hronov upravil Tichým na poločasových 2:0. Po změně stran drželi aktivitu na svých kopačkách především domácí, kteří vedli v 79. minutě po brance Herky už 3:0. Na konečných 4:0 zvyšoval krátce před koncem Novák.

Fakta – branky: 9. Valtera, 40. Tichý, 79. Herka, 87. Novák. Rozhodčí: Bárta – Schärfer, Melichar. ŽK: 1:3. Diváci: 50. Poločas: 2:0.

Sedm branek padlo hned ve třech víkendových zápasech

Náchodsko – Víte, co měly společného zápasy Babí vs. Stárkov, Červený Kostelec B vs. Teplice nad Metují a Dolany vs. Mezilesí? Správně – sedm vstřelených branek a k tomu pokaždé vítězství domácího celku.

Karetní mariáš v Meziměstí, červenalo se ale také na Babí

Náchodsko – Dvě červené karty museli vytáhnout rozhodčí v zápasech Meziměstí – Hejtmánkovice a Babí – Stárkov. V obou případech to bylo pro hostující fotbalisty. Derby v Meziměstí přineslo kromě dvou červených i jedenáct žlutých karet.

Nejpevnější obranné šiky mají Velká Jesenice a poříčská rezerva

Náchodsko – Výbornou defenzivou se mohou po třech odehraných kolech pyšnit fotbalisté poříčské rezervy, kteří poprvé inkasovali až o víkendu ve Velichovkách, a také Velké Jesenice. Jesenici to navíc kromě defenzivy šlape i v ofenzivě.

Autor: Michal Rojšl, Redakce

4.9.2017 VSTUP DO DISKUSE

Naši prvňáci

Ve středu představíme prvňáky ze ZŠ Nový Hrádek

Hodně rozpačitý vstup do sezóny

Chatu vyloupil zloděj, zmizely pouze přepravky s chmelovým mokem

Velká Ledhuje - Po dosud neznámém zloději, který se vloupal do rekreační chaty v obci poblíž Police nad Metují, pátrají policisté z místního obvodního oddělení. V době od 10. do 14. září 2017 do jedné z chat ve Velké Ledhuji vnikl neznámý poberta.