Nové Město doma zaskočilo Hořice

Náchodsko – Další mistrovské body se o víkendu rozdělovaly také ve fotbalové České lize U19 i ve Východočeském přeboru dorostu.

25.3.2015

Novoměstský Radek Tuček obchází Jakuba Kněžourka z Hořic.Foto: Zdeněk Mudroch

ČESKÁ LIGA U19

Náchod – Slavia Praha B 1:3 (1:0). „V prvním poločase jsme odehráli velmi dobrou partii. Mimo vstřelené branky jsme měli několik dalších vyložených šancí. Hosté měli dvě. Bohužel ve druhém poločase jsme udělali několik hrubých chyb a hosté toho plně využili a zvítězili," stručně shrnul utkání asistent domácího trenéra.

Branka Náchoda: 38. Klečák

Sestava Náchoda: Vik – Král, P. Panenka, Runkas, Rorbach – M. Panenka, Chládek, Vlček, Hanel – Klečák, Pípek. Střídali: Zelman, Pavlíček, Berger, Hladík.

Další výsledky 20. kola: Most – Písek 1:0, Olympia HK – Ústí nad Labem 1:5, Dukla Praha – Benešov 2:3, Kladno – Admira Praha 2:1, Viktoria Žižkov – Chrudim 0:1 na pen., Sokolov – Varnsdorf 1:0, Táborsko – Motorlet Praha 0:4, Doubravka – Kolín 4:3.

VÝCHODOČESKÝ PŘEBOR

Nové Město nad Metují – Hořice 3:2 (2:1). „S velmi omezenými možnostmi při tvorbě sestavy jsme proti soupeři ze třetího místa tabulky nastupovali s respektem a obavami. Hosté měli více ze hry, ze tří šancí v první části utkání však dokázali skórovat pouze jednou, nám se pak po chybách v defenzivě Hořic podařilo stav otočit. Po přestávce se nám vcelku dařilo ustát zvýšenou aktivitu hostí, po vyrovnávací brance se nám poměrně rychle podařilo z brejku jít ještě jednou do vedení. Závěrečnému tlaku soupeře jsme s vypětím všech sil a kvalitním taktickým výkonem odolali a dotáhli utkání k velmi cennému vítězství. Nerad chválím jednotlivce, dnes si však Lukáš Holý v naší brance zaslouží uznání. Samozřejmě opět velký dík patří všem ochotným hráčům mladšího dorostu, zkušenosti z těchto zápasů se jim v dalším fotbalovém životě budou určitě hodit," ví novoměstský trenér Miloš Killar.

Branky N. Města: 35. Valášek, 38. a 68. Hanzl.

Sestava N. Města: Holý – Pokorný, Lukášek, Franěk, Zb. Škoda – Vik, Tuček (60. Holčík), Valášek, L. Tulej (46. Zamastil) – Hanzl, Cohorna.

Náchod B – Třebeš 3:1 (1:1). „V prvním poločase jsme měli územní převahu a z několika šancí jsme proměnili pouze jednu hned v úvodu. Před brankou nám chyběl důraz. V závěru nás Třebeš potrestala po rohovém kopu. I druhý poločas byl podobný, měli jsme optickou převahu a hosté hrozili z brejků. Nakonec se nám podařilo dva góly vstřelit a vyhrát, asi zaslouženě. Jinak se hrál fotbal průměrné úrovně," hodnotil zápas Martin Šnajdr, asistent domácího trenéra.

Branky Náchoda: 3. Zelman, 77. Bareš, 85. Jimi Peremene Gidion z pen.

Sestava Náchoda: Hladík – Volf (46. Prokop), Berger, Němec, Akpem Ayikien – Vítek (46. Jahoda), Zelman, Smrček (46. Bareš), Macek (46. Urban) – Pavlíček (70. Růžička), Jimi Peremene Gidion.

Další výsledky 18. kola: Česká Třebová – Hlinsko 3:4 na pen, Vysoké Mýto – Lanškroun 2:1, Pardubice B – Litomyšl 5:1, Letohrad – Trutnov 3:2 na pen., Olympia HK B – Dvůr Králové 11:0, RMSK Cidlina – Svitavy 0:2. (jp, dop, mr)

16. Dvůr Králové 17 0 17 0 0 3:168 0
Pozn.: Za počtem zápasů následují vítězství v normální hrací době, porážky v normální hrací době, vítězství v penaltách a porážky v penaltách.

25.3.2015 VSTUP DO DISKUSE

Mezilečí opět na síti - elektřina se v obci rozběhla po 4 dnech

Dvě večerní nehody v regionu

Šel na houby a místo hřibů našel protitankový granát

Martínkovice - Na podezřelý nález, naštěstí se ukázalo, že ne až tak nebezpečný, narazil v úterý odpoledne při procházení lesa náhodný houbař v Martínkovicích.

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

Šnajdr: Snažíme se přispívat k rozvoji paralympijské lukostřelby

Náchodsko - Ve druhé polovině července hostilo Nové Město nad Metují další elitní lukostřelecký závod handicapovaných, během něhož se přepisovaly hned ve čtyřech případech světové a ve dvou evropské historické tabulky.